D. Trumpas vėl užsipuolė keturias Kongreso nares: tai jos turi manęs atsiprašyti

 • Teksto dydis:

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) neatsiprašė už savaitgalio žinutes socialiniame tinkle „Twitter“, kad keturios nebaltaodės Kongreso narės turėtų grįžti į „žlugusias ir nusikalstamumo apimtas“ šalis, iš kurių atvyko, ir vietoje to pirmadienį tviteryje parašė, kad tai jos turi atsiprašyti jo už ankstesnes pastabas apie Izraelį ir apie jį patį.

JAV prezidentas D. Trumpas pirmadienį dar sykį užsipuolė keturias nebaltaodes Kongreso nares demokrates, pareiškęs, kad jei jos nesijaučia laimingos Jungtinėse Valstijose, „jos gali išvykti“.

„Jos tik skundžiasi, – žurnalistams per renginį „Made in America“ Baltuosiuose rūmuose sakė prezidentas. – Tai yra žmonės, kurie nekenčia mūsų šalies. Manau, jos aistringai jos nekenčia.“

„Jei nesate čia laimingos, galite išvykti, – pridūrė D. Trumpas. – Aš tik sakau, kad jei jos nori išvykti, jos gali išvykti.“

Be kita ko, keturias Kongreso nares jis apkaltino „mylint“ JAV „priešus, tokius kaip „al Qaeda“.

Sekmadienį D. Trumpas tviteryje kreipėsi į „progresyvias demokratų kongresmenes“ ir tikriausiai turėjo omenyje grupę pirmą kartą į Atstovų Rūmus išrinktų jaunų, liberalių moterų.

Tarp jų yra Niujorko atstovė Alexandria Ocasio-Cortez (Aleksandrija Okasio-Kortes), iš Somalio į Ameriką vaikystėje atvykusi Minesotos atstovė Ilhan Omar,  juodaodė Kongreso narė Ayanna Pressley (Ajana Presli) ir palestinietiškų šaknų turinti Mičigano atstovė Rashida Tlaib (Rašida Talaib).

D. Trumpas tikslių pavardžių nepasakė, bet tvirtino, kad jos „atvyko iš šalių, kurių vyriausybės yra visiška katastrofa“.

Jis teigė, kad šios moterys „piktai aiškina Jungtinių Valstijų žmonėms, galingiausiai ir didingiausiai tautai pasaulyje, kaip turi veikti mūsų vyriausybė“.

„Nemanau, kad prezidento ketinimai yra kaip nors rasistiniai“

Naujos D. Trumpo tviterio žinutės pasirodė Baltiesiems rūmams bandant teisinti prezidento savaitgalio komentarus, kuriuos daugelis demokratų pasmerkė kaip rasistinius. Viceprezidento Mike'o Pence'o (Maiko Penso) administracijos vadovas Marcas Shortas (Markas Šortas) pirmadienį sakė, kad šios tviterio žinutės buvo nukreiptos į „labai konkrečius“ Minesotai atstovaujančios Atstovų Rūmų narės Ilhan Omar, kuri yra gimusi Somalyje, pareiškimus.

Pasak M. Shorto, prezidento žinutės nebuvo „visuotinis pareiškimas“.

„Nemanau, kad prezidento ketinimai yra kaip nors rasistiniai“, – sakė viceprezidento administracijos vadovas.

Tačiau M. Shortui kalbant, pasirodė naujų D. Trumpo tviterio žinučių, kuriose minimos „Kongreso narės“, ne vien I. Omar.

„Kada radikalios kairės Kongreso narės atsiprašys mūsų šalies, Izraelio žmonių ir net Prezidento biuro už bjaurią kalbą, kurią naudoja, ir baisius dalykus, kuriuos pasakė. Tiek daug žmonių pyksta ant jų ir (dėl) jų baisių bei bjaurių veiksmų!“ – parašė prezidentas.

Visos keturios minimos Kongreso narės yra JAV pilietės.

I. Omar prieš kelis mėnesius išprovokavo abiejų partijų triukšmą Vašingtone užsiminusi, kad Kongreso nariai Izraelį remia dėl pinigų. Kita Atstovų Rūmų narė, Mičiganui atstovaujanti palestinietiškų šaknų turinti Rashida Tlaib (Rašida Tlaib), išjudino šalininkų minią pavadindama prezidentą šventvagyste ir prognozuodama, kad D. Trumpas bus nušalintas nuo pareigų.

D. Trumpas sekmadienį išsakytais savo komentarais prieš progresyvių pažiūrų Kongreso nares, kuriuose paragino jas „grįžti ten“, iš kur jos atvyko, išprovokavo naują protesto dėl jo požiūrio į rasę ir imigraciją laviną.

Dėl vėliausių pasisakymų D. Trumpas aukšto rango demokratų buvo pavadintas „rasistu“ ir „ksenofobu“.

Be to, praeitais metais, kaip pranešė amerikiečių žiniasklaida, prezidentas kai kurias Afrikos valstybes yra apibūdinęs kaip „sušiktas šalis“ (shitholes). Prezidentas taip pat dažnai kalba apie nelegalių imigrantų „invaziją“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ikaunietei

Ikaunietei portretas
Visų pirma,rašyt be klaidų išmok,nes ir stiliaus,ir gramatikos klaidų tai kaip pas gilaus kaimo pradžiamokslį,antra,-pasidomėk trumpo priimtų įstątymų daroma žala.tai liečia tiek vidaus ekonomiką,tiek tarptautinius santykius.tam,kuris ateis po trampo,reikės labai daug mėšlo išmėžti...

Baltas

Baltas portretas
Arteja Baltosios Rases sunkmetis. Pagal masonu plana, juodasnukiai, savo gyvuliskais veiksmais, vis daugiau spaudzia kulturingus baltuosius.

Anonimas

Anonimas portretas
Tai ryžai amerikoniškai beždžionei jau laikas sugrįžti į savo medį...
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių