Aptiktas dar vienas nuotėkis iš „Nord Stream“ dujotiekio

Aptiktas ketvirtas nuotėkis iš Baltijos jūros dugnu nutiestų dujotiekių „Nord Stream“, ketvirtadienį pranešė Švedijos pakrančių apsaugos tarnyba.

Anksčiau šią savaitę buvo pranešta apie kelis sprogimus prie šių dujotiekių ir didžiulius tris dujų nuotėkius. Sprogimai ir nuotėkiai buvo siejami su įtariamu sabotažu.

„Yra du nuotėkiai Švedijos pusėje ir du nuotėkiai Danijos pusėje“, – ketvirtadienį sakė vienas švedų pakrančių apsaugos pareigūnas.

Jis pridūrė, kad du nuotėkiai Švedijos pusėje – vienas iš „Nord Stream 1“ ir mažesnis iš „Nord Stream 2“ – buvo maždaug vienos jūrmylės (1,8 km) atstumu vienas nuo kito.

Pareigūnas sakė, kad apie nuotėkį žinojo dar antradienį, tačiau negalėjo paaiškinti, kodėl apie jį nebuvo pranešta anksčiau.

Švedija anksčiau buvo pranešusi apie „Nord Stream 1“ dujotiekio nuotėkį į šiaurės rytus nuo Bornholmo.

Tuo tarpu Danija patvirtino „Nord Stream 2“ nuotėkį į pietryčius nuo salos, taip pat ir kitą – į šiaurės rytus, iš „Nord Stream 1“.

Dėl didžiulių nuotėkių jūros paviršiuje matyti kelių šimtų metrų pločio burbuliuojančios zonos.

Nuotėkių rajone patruliavo Švedijos pakrančių apsaugos tarnybos paieškos ir gelbėjimo laivas.

Aptikus nuotėkius kilo įtarimų dėl sabotažo.

Rusija paneigė, kad yra kaip nors susijusi su sprogimais. Jungtinės Valstijos savo ruožtu pareiškė, jog Maskvos prielaida, kad dujotiekį galėjo sugadinti amerikiečiai, yra „juokinga“.

Penktadienį įvyks Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdis šiam klausimui aptarti.

Dujotiekiai „Nord Stream 1“ ir „Nord Stream 2“, jungiantys Rusiją su Vokietija, pastaraisiais mėnesiais atsidūrė geopolitinės įtampos centre, nes Rusija nutraukė dujų tiekimą Europai, kaip įtariama, atsakydama į Vakarų sankcijas po Maskvos invazijos į Ukrainą.

„Nord Stream 1“ ir „Nord Stream2“ priklauso konsorciumui, didžiąja dalimi valdomam Rusijos dujų milžinės „Gazprom“. Šiuo metu jie neeksploatuojami, tačiau dujotiekių linijose vis dar buvo dujų.


Šiame straipsnyje: Nord StreamnuotekisDujos

NAUJAUSI KOMENTARAI

ogi

ogi portretas
matomai globalistam patalninkavo sionmosad su zelionkos azov banderovcais iskeistais i rusu tai ? kas zmoniskesnis??? ===

Anonimas

Anonimas portretas
Amerika susprogdinusi dujotieki garantavo Europai visiska kracha. Tai JevroPiderSojuzo pabaiga. Kiekviena salis gelbejasi kaip ismano. Kuri nesugebes issilaikyti - isnyks kaip valstybe. Pasaulis keiciasi zaibo greiciu. Zmogau, tavo gyvenimas ir likimas TAVO RANKOSE. Gyvensi, kovosi kaip ZMOGUS - mirsi kaip ZMOGUS. Busi vergu - pastipsi kaip vergas. Zinokit kad vergas NEVERTAS NE GYVULIO likimo.

> Kirvi

> Kirvi portretas
Tu Kvaiša ...
VISI KOMENTARAI 32
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių