Anglijos lietuvę dėl testų apmovė vyriausybės garantija

 • Teksto dydis:

Visoms taisyklėms dėl tarptautinių kelionių paklusęs žmogus vis tiek priverstas jaustis kaltu, nes kažkas neatliko savo darbo – tai patyrė Anglijos lietuvė, išvykusi atsisveikinti su mirusia savo mama, o po grįžimo taip ir nesulaukusi užsakytų testų dėl koronaviruso.

Kompanija, už kurią laidavo pati Jungtinės Karalystės vyriausybė, moteriai neatsiuntė koronaviruso testų rezultatų, tuo tarpu iš kitos vyriausybinės organizacijos lietuvė patyrė spaudimą dėl atsakymų.

„Po mamos laidotuvių man tai buvo papildomas stresas, manau, kad dėl jo suprastėjo savijauta ir esu priversta vartoti vaistus.

Elgiausi pagal taisykles. Kontrolieriai taip pat dirbo savo darbą – suprantu juos. Tačiau kažkas savo darbo neatliko, dėl to kilo tiek problemų“, – portalui ANGLIJA.today pasakojo 58 metų lietuvė iš Rotherhamo.

Savo vardo viešumoje skelbti nepanorusi moteris – pavadinkime ją Violeta – yra įsitikinusi, kad į panašią situaciją yra patekęs ne vienas tautietis.

Ar tikrai – galima pasitikrinti perskaičius šią istoriją.

Testai privalomi

Prireikus išvykti iš Anglijos į užsienį tai galima padaryti tik dėl svarbios priežasties, o grįžtant galioja atskiros taisyklės. Visų pirma, prieš lipant į lėktuvą reikia turėti ne senesnį nei 48 valandos neigiamą koronaviruso testo rezultatą.

Antra, būtina užsisakyti specialų testų rinkinį 2-ai ir 8-ai saviizoliacijos dienoms. Patikrinimo mėginiai ir jų tyrimo rezultatai siunčiami paštu, jeigu antrosios dienos testas buvo teigiamas, reikia laikytis kitų nurodymų, jeigu neigiamas – pakartotinis mėginys siunčiamas 8-ąją dieną po grįžimo iš užsienio.

Rinkinį privaloma įsigyti prieš grįžtant į JK, kitaip gali kilti rimtų nemalonumų – už šio reikalavimo nesilaikymą gresia iki 2000 svarų sterlingų bauda.

Paslaugos pardavėją galima pasirinkti iš vyriausybės patvirtintų tiekėjų sąrašo.

Violeta pasirinko patį pirmąjį sąraše – už 182 svarus sterlingų įsigijo kompanijos „001 Doctor“ paslaugą (į kainą įtrauktas ir 12 svarų sterlingų pašto paslaugos), grįžo į namus Anglijoje ir pradėjo dešimties dienų saviizoliaciją.

Moteris viską atliko taip, kaip ir reikalaujama.

Tačiau savo darbą tinkamai atliko ne visi.

Bandžiau susisiekti su kompanija, bet nepavyko: skambinau – neatsiliepia, į elektroninius laiškus neatsako. Rinkinuko nesulaukiau iki šiol.

Rinkinuko negavo

„Pagal taisykles, pirmąjį mėginį privalėjau išsiųsti balandžio 4-ąją. Tačiau tądien į namus Rotherhame užsakytas rinkinukas dar nebuvo atėjęs. Penktąją karantino dieną – dar negavau.

Bandžiau susisiekti su kompanija, bet nepavyko: skambinau – neatsiliepia, į elektroninius laiškus neatsako. Rinkinuko nesulaukiau iki šiol“, – pasakojo moteris.

Tačiau kontrolė – nelaukia.

„Matyti, kad kontrolės sistema veikia puikiai – netrukus sulaukiau skambučio iš NHS ir išgirdau klausimą, kodėl neatėjo mėginys, priminė atsakomybę. Skambinu du kartus per dieną.

Sunku papasakoti, kaip žmogus jaučiasi tokioje situacijoje. Mane tai paveikė labai neigiamai, po mamytės laidotuvių papildomas stresas dar labiau pablogino mano būklę, prireikė vaistų. O juk viską dariau taip, kaip reikėjo.

Plius – dar ir papildomas nerimas, ar dėl pardavėjo kaltės nebus pratęstas saviizoliacijos terminas, dėl kurio yra sutarusi su darbdaviu ir numatytu laiku reikia grįžti į darbą“, – nemaloniais įspūdžiais su ANGLIJA.today dalijosi Violeta.

Vis dėlto kontrolieriai suprato moters paaiškinimą, o lietuvė netrukus sulaukė kito tiekėjo testo, už kurį mokėti nereikėjo.

Vyriausybė laiduoja už bet ką?

Mažiausiai, ką galėjo padaryti papildomą stresą ne dėl savo kaltės patyrusi lietuvė – tai palikti viešai matomą atsiliepimą apie „001 Doctor“ paslaugą ir pasidalinti savo patirtimi, kad apie tai žinotų kiti.

Ji taip pat nori įspėti žmones, jog tokios situacijos gali pasikartoti.

„Jeigu egzistuoja taisyklės, būtų gerai, kad jų laikytųsi visi. O dabar žmogus priverstas jaustis kaltas, nors iš tikrųjų nieko blogo nepadarė ir nepažeidė nė vienos taisyklės.

Išeina taip, kad vyriausybė laiduoja net ir už tuos paslaugų teikėjus, kurie tinkamai neatlieka savo darbo“, – svarstė Violeta.

Balandžio 13-ąją „001 Doctor“ vis dar buvo pirmas vyriausybės patvirtinto privačių paslaugos teikėjų sąraše.

Persirgo koronavirusu?

Dar viena labai įdomi šios istorijos detalė – po kelionės iš Lietuvos moteris tikino nepajutusi jokių koronaviruso simptomų ir nemano, kad galėjo būti užsikrėtusi šia infekcija arba turi jai imunitetą.

„Man atrodo, kad aš koronavirusu persirgau dar iki paskelbiant pandemiją, 2019 metų gruodį. Nors oficialaus patvirtinimo neturiu, tačiau anuomet jaučiausi taip, kaip niekada gyvenime, o simptomai buvo panašūs į COVID-19.

Tiesiog tada apie tai net nepagalvojau. Ta liga dar niekam nebuvo įdomi“, – prisiminė Violeta.

Pirminis šaltinis: https://www.anglija.today/koronavirusas/lietuve-del-testu-apmove-vyriausybes-garantijaNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių