Ar Jėzus buvo laimingas? Pasaulio tikintieji nesutaria

Krikščionybė – vyraujanti religija ir JAV, ir Pietų Korėjoje, tačiau tikintieji šiose šalyse pagrindinę religinę figūrą vertina gana skirtingai.

Amerikiečiai dažniau Jėzų sieja su pozityviais terminais, tokiais kaip „meilė“ ir „nuostaba“, o pietų korėjiečiai krikščionybės įkūrėją labiau sieja su tokiais žodžiais kaip „pasiaukojimas“, „kraujas“ ar „kančia“. Šie rezultatai galioja tiek abiejų šalių krikščionims, tiek nekrikščionims, teigia tyrimo autorius Shigehiro Oishi, Virdžinijos universiteto psichologas.

„Akivaizdu, kad Jėzaus įvaizdyje yra įdomių kultūrinių skirtumų. Jėzaus įvaizdis gali būti kuriamas kultūriškai (kad atitiktų egzistuojantį kultūros idealą), arba jis gali būti individo savivokos atspindys“, – teigė mokslininkai.

Tai, kaip kultūros suvokia pasakėčias, pasakas ir išgalvotus herojus gali pateikti įdomių skirtumų apie kultūrinius požiūrius, teigia Sh. Oishi ir jo kolegos. Pavyzdžiui, Ezopo pasakėčioje „Skruzdėlė ir žiogas“ pasakojama apie gerai pasiruošusią skruzdėlę ir nerūpestingą žiogą, kuris nesiruošia maisto atsargų žiemai. Amerikietiškoje pasakėčios versijoje skruzdė dažniausiai nusileidžia is pasidalina savo gėrybėmis su neatsakingu žiogu. Vokiškojoje versijoje skruzdė leidžia žiogui mirti badu, rašo LiveScience.com.

Daugiau kaip 80 proc. amerikiečių ir 41 proc. pietų korėjiečių yra krikščionys, kurie tikėjimo semiasi iš to pačio biblinio Jėzaus apibūdinimo. Taigi Sh. Oishi su kolegomis nusprendė, kad bet kokie skirtumai, kaip amerikiečiai ir korėjiečiai vertina Jėzų, turėtų būti kultūriniai.

Tyrėjai turėjo priežasčių įtarti, kad skirtumų gali būti. Buvusi Sh. Oishi studentė iš Pietų Korėjos jam užsiminė, kad jos kambario draugė amerikietė manė, jog Jėzus buvo laimingas. Pietų korėjietei ši mintis pasirodė absurdiška. Ji manė, kad Jėzus turėjo daug rūpesčių.

Taigi tyrėjai atliko du eksperimentus. Pirmajame jie paprasčiausiai paprašė 71 studento iš Amerikos ir Europos ir 59 studentų iš Pietų Korėjos surašyti žodžius, kurie ateina į galvą, kai jie pagalvoja apie Jėzų. Mokslininkai nustatė, kad amerikiečių apibūdinimai buvo daug linksmesni nei pietų korėjiečių. Pavyzdžiui, maždaug 3 proc. amerikiečių savo sąrašuose minėjo skausmą ar kančią, palyginus su 15 proc. pietų korėjiečių.

Antrame eksperimente tyrėjai paprašė 83 Pietų Korėjos studentų ir 200 amerikiečių studentų užpildyti anketas, kuriomis siekta nustatyti pagrindinius jų asmenybių ir laimės aspektus. Tuomet jų prašyta atsakyti į tuos pačius klausimus apie Jėzų. Ir vėl amerikiečiai piešė laimingesnio, malonesnio, visuomeniškesnio, atviresnio patirtims, doringesnio Jėzaus atvaizdą nei pietų korėjiečiai. Tačiau amerikiečiai geriau įvertino ir savo pasitenkinimą gyvenimu, visuomeniškumą, atvirumą patirtims.

Galimas dalykas, kad šie skirtingi požiūriai į Jėzų kyla iš skirtingų krikščionybės sampratų, teigė Sh. Oishi. Pietų Korėjos kultūra tradiciškai labiau orientuota į šeimą, kur pabrėžiama, kad artimųjų poreikiai yra svarbesni už savus. Tai gali lemti tai, kad pietų korėjiečiai labiau pabrėžia Kristaus aukas.

Taip pat tikėtina, kad amerikiečiai tiesiog mano, kad yra laimingesni nei pietų korėjiečiai, taigi jie savo laimę projektuoja ir Jėzui, rašė tyrėjai.


Šiame straipsnyje: religijaJėzus

NAUJAUSI KOMENTARAI

x

x portretas
prie laisvalaikio dekit tokius straipsnius nes cia tikrai niekam tike sakiniai ir nieko bendro neturi su mokslu

Tikėjimas

Tikėjimas portretas
* Evangelija (Jn 3, 31-36) Jėzus rėkė Nikodemui: "Kas iš sergančiojo ateina, tas visus iškvailins, o kas Palestinoje gimė, - Palestina jo lupomis kalba. Kas iš sergančiojo sąmonės ateina, tas visus žmones pražudys. Jis šlovina, ko nėra girdėjęs ir matęs, tik niekas jo šlovinimo neklauso. O kas jo šlovinimą priima ir apsipjausto arba visiškai nusipjauna sėklides ir varpą, tas pripažįsta, jog Jahvė (Viešpats), Izraelio Dievas yra genocido vykdytojas ir žudikas, nes ką yra Dievas atsiuntęs, tas kalba į iškrypimą ir visišką nužmogėjimą vedančius žodžius.Jahvė, Izraelio Dievas žudo ir baudžia su reikalu. Tėvas myli Sūnų ir visa yra atidavęs į jo rankas ir pedofilija išplatinta bus gojų tautose. Kas tiki Sūnų, įgyja amžinąjį gyvenimą, kuriame neaišku ką menkystos veiks, -melsis?-, o kas nori į Sūnų tikėti ir nužmogėjimą ir išsigimimą platinti - gyvenimą matys: virš jo kybos Jahvės, Izraelio Dievo gerumas ir meilė, žudynės ir plėšimas, karas ir prievartavimas. * Mk 13, 7-8* Išgirdę apie karus ir karų gandus, nenusigąskite. Reikia, kad tai įvyktų, bet dar ne galas.Tauta pakils prieš tautą ir karalystė prieš karalystę. Vietomis bus žemės drebėjimų, bus badmečių. Tokia bus kentėjimų pradžia.* Kariavo ir kariaus "visagalio" garbintojai, nes jų Viešpats šito nori: žudynių, prievartavimų, plėšimo, grobimo ir viso kito išsigimimo, vykstant karui. Tik IŠSIGIMĖLIS gali pranašauti karą, badmetį, kentėjimą. Tik IŠSIGIMĖLIS gali aiškiai savo pranašavimu parodyti, kad žmonių gyvenimo valdovas yra jis, JĖZUS KRISTUS ir jo tėvas VIEŠPATS(JAHVĖ), IZRAELIO DIEVAS, siunčiantis karus ir visą išsigimą, kurį krikščionys laiko kentėjimu. Tai – ne DIEVAS, o greičiau ŠĖTONAS. Krikščionys yra ŠĖTONUI tarnaujantys vergai. ŠĖTONO vardas yra JĖZUS KRISTUS, VIEŠPATS (JAHVĖ) - IZRAELIO DIEVAS, ŠVENTOJI DVASIA - trejetas vedantis krikščionis išsigimimo keliu. AMEN…

Manau

Manau portretas
kad patys nelaimingiausi yra žurnalistai, tokias nesąmones rašantys.. Visiškas briedas.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių