FNTT pradėjo tyrimą dėl „Vilniaus energijos“ vadovų sukčiavimo

Prancūzijos bendrovės „Dalkia“ antrinės įmonės Lietuvoje „Vilniaus energijos“ vadovai įtariami leidę susijusiai įmonei „Bionovus“ pelnytis iš biokuro pardavimų, todėl teisėsaugininkai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Vilniaus energijos“ vadovų sukčiavimo.

Generalinė prokuratūra penktadienį pranešė, kad kontroliuoja tyrimą, kurį atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), bendradarbiaudama su Viešųjų pirkimų tarnyba ir Valstybine mokesčių inspekcija.

„Šią savaitę Generalinė prokuratūra gavo svarbius duomenis iš dalies pagrindžiančius tiriamas faktines aplinkybes, kad pagrindinis “Vilniaus energijos„ biokuro tiekėjas – susijusi įmonė – 2007–2011 metais vien iš biokuro pardavimų “Vilniaus energijai„ turėjo daugiau nei 53 mln. litų grynojo pelno. Tyrimo duomenys leidžia teigti, kad visa ši suma galėjo būti įtraukta į šilumos kainą ir faktiškai apmokėta šilumos vartotojų“, - rašoma pranešime spaudai.

Pasak prokurorų, ikiteisminis tyrimas pradėtas įtariant, kad „Vilniaus energijos“ vadovai, piktnaudžiaudami savo užimamomis pareigomis, pažeidė šilumos vartotojų teisėtus interesus – įsipareigojimą mažiausiomis sąnaudomis užtikrinti šilumos tiekimą šilumos vartotojams, įsigydami šilumos gamybai naudojamą kurą.

Teisėsaugininkų nuomone, „Vilniaus energija“ į pirkimo sandorius įtraukia susijusias įmones, iš kurių prekes ir paslaugas perka žymiai aukštesne nei reali rinkos kaina.

FNTT direktorius Kęstutis Jucevičius portalui delfi.lt teigė, kad tyrime figūruoja dar dvi įmonės – „Dalkia Lietuva“ ir „Bionovus“.„Bet šiai dienai įtarimai dar niekam nepareikšti“, - sakė K. Jucevičius.

„Vilniaus energijos“ atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas teigė, kad FNTT direktoriaus paskelbtą informaciją laiko bandymu kriminalizuoti biokuro verslą, bei pastebėjo, kad biokuro kainą Lietuvoje nustato Kainų komisija.Prokurorai teigia, kad šiuo metu bandoma nustatyti realias„Vilniaus energijos“ sąnaudas biokurui įsigyti, pagaminti ir patiekti. Tikrinamos įmonės, tiekusios „Vilniaus energijai“ žaliavas biokurui gaminti, kurių nustatyta daugiau kaip 1000. Šiuo metu apklausta apie 200 biokuro gamintojų atstovų.


Šiame straipsnyje: Vilniaus energijaBionovus

NAUJAUSI KOMENTARAI

O jetau

O jetau portretas
Nu tep tuos vilinečius ,,dalkina"...par viosus galus...kas čė bos toliau..kad tio į Kauno ,,dalkitojai" neatvažiotų

Kaune

Kaune portretas
yra neliečiama firma ŽG,tad ką jie čia veiks.

Jonas

Jonas portretas
Kada Klaipėdą kratys?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių