Automobiliai keliasi į uostamiesčio parkus

Klaipėdos savivaldybei vis garsiau kalbant apie būtinybę apmokestinti automobilių stovėjimą kiemuose, miestiečiai, nebežinodami kur juos statyti, renkasi pačias įvairiausias vietas: geltona spalva žymėtus kelkraščius, žaliąsias kiemų zonas ir netgi uostamiesčio parkus. Ignuoruojami ir kelio ženklai, draudžiantys statyti automobilį.

Gyventojai pasipiktinę dėl vietų stokos automobilių stovėjimo aikštelėse ir teisintis neketina.

„Aš dirbu pamainomis, tad kas antrą savaitę turiu gerai pagalvoti, kur reikės pastatyti automobilį, nes kieme telpa tik penki. Tai ir statau mašiną, kur tik randu laisvo ploto. Ne mano problema, kad automobilių aikštelės nepritaikytos tokiam jų kiekiui“, – piktinosi Debreceno gatvės gyventojas.

Vyras pasakojo, jog kartą nakčiai palikęs automobilį renovuoto daugiabučio namo kieme, ryte rado pradurtą automobilio padangą. Anot jo, tai greičiausiai ten gyvenančių, nepatenkintų jo pasirinkimu statyti automobilį, gyventojų darbas.

Paprašytas pakomentuoti parkavimo aikštelių stokos problemą Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda teigė, jog šią problemą daugiabučio namo bendruomenė turėtų  spręsti individualiai, nes tiek namas, tiek namui priklausanti automobilių stovėjimo aikštelė yra jų asmeninis turtas.

Visų pirma reikia suformuoti sklypą apie namą, po to gyventojai įgauna teisę į sklypo panaudą. Kitas žingsnis – parengti aikštelės išplėtimo projektą. L.Dūdos teigimu, šis procesas užtrunka apie metus, tačiau kitos išeities namo kiemų renovacijai specialistas nemato.

Dauguma sklypų jau turi detaliuosius planus, tad gyventojai gali pradėti kiemų renovaciją. Kiemuose būtų ne tik daugiau vietos automobiliams, bet ir būtų galima įrengti vaikų žaidimų aikštelių, pastatyti suoliukų.

Gyventojai galėtų pasistatyti kiemuose užtvaras, kurios apsaugotų nuo nepageidaujamo automobilių srauto. Klaipėdos mieste renovuotų automobilių aikštelių tėra vos keletas.

Miesto ūkio departamento direktoriaus L.Dūdos teigimu, šios procedūros kainuoja apie 4-5 tūkst. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

rommas

rommas portretas
įdomu,ar suformavus sklypą ir gavus panaudą,reikės senamiesčio gyventojams mokėti už auto stovėjimą,ar bus statomi mokėjimo automatai

triukst

triukst portretas
Na logika paprasta iš savivaldybės - mes jums patarsim ką daryti, kad tik nereikėtu daryti nieko mums. Mieste, o ypač miegamuosiuose kvartaluose, daug nenaudojamą buvusių sporto aikštelių, kuriose nebėra nei krepšio stovu, nei vartų o ir danga jau ne itin "sportinė". Tai parodykit ponai iš savivaldybės iniciatyvą ir porą tokių apleistų ir pamirštų plotų paverskit stovėjimo aikštelėm. Nemažai senesnių miegamųjų kvartalų kiemuose keliai vienas nuo kito skiriami "žaliom juostom". tik nei jos žalios jau, nei ten auga kas. Negi tokias vietas sunku paversti stovėjimo aikštelėmis? Negi sunku išbraižyti linijas stovėjimui? Reikia tik pora tokių vietų, ir niekas nestatys mašinų ant šaligatvių, niekas nelys į tarpus tarp medžių ir žmonių neerzins. Ką daryti mes visi galim pasakyti, tik tikimės iniciatyvos ir iš valdžios. Įdomu, buvo nors vienas savivaldybės inicijuotas susirinkimas su kokio kvartalo bendrijomis ir namų administruotojais dėl parkingo problemų sprendimo ? Tai va, taip ir rūpi miesto valdžiai miestiečių bėdos ...

2-am

2-am portretas
O miestiečiams savo bėdos rūpi? Jie pabandė organizuoti tuos susirinkimus, nusistatyti savo kiemo ribas, susitvarkyti aikšteles? Ne, geriau stumdysis šonais, trankysis po duobes, bet užpakalio nepajudins - valdžia kalta, kad jis mašiną turi ant žolės statyti.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių