VTEK netirs konkurso į LNOBT vadovus: buvimas bendradarbiais – dar ne interesų konfliktas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė netirti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovo konkurso, kurį laimėjo Laima Vilimienė.

Kultūros ministerijai paskelbus, kad įstaigai vadovaus L. Vilimienė, bendruomenė nuo vasario pradžios reiškia nepasitenkinimą konkurso rezultatais ir išsakė viešą palaikymą sėkmingai šiuo metu dirbančio teatro vadovui Jonui Sakalauskui.

Jie taip pat paskelbė peticiją, kurioje keliamas klausimas dėl konkurso skaidrumo, argumentuojant, kad L. Vilimienė yra susijusi su komisijos nariais.

VTEK savo atsakyme į šį pareiškimą nurodė, jog minimos sąsajos savaime nesudaro priežasčių konstatuoti, jog egzistuoja privatus interesas.

„Vien tik Atrankos komisijos narių galima draugystė ar buvimas bendradarbiais su konkurso į LNOBT vadovo pareigas laimėtoja L. Vilimiene, nesant papildomos informacijos apie šiuos asmenis siejantį teisinį ryšį, finansinius, ūkinius, turtinio pobūdžio tarpusavio įsipareigojimus ar kitus juos siejančius ryšius, patys savaime nesukuria pakankamų prielaidų akivaizdžiam ir tiesioginiam privačiam interesui rastis“, – teigiama VTEK atsakyme.

„Kartu privataus intereso nebuvimas šalina ir paties interesų konflikto atsiradimo galimybę, todėl VTEK neturi pakankamo teisinio pagrindo tyrimui pradėti“, – nurodo komisija.

Jos teigimu, asmeninio suinteresuotumo nereikėtų kildinti iš „žmogiškųjų, kolegiškų santykių, nes jei simpatijų ir antipatijų principu priimami sprendimai būtų laikomi pagrindu interesų konflikto situacijai kilti, Įstatymo vykdymas taptų neįmanomas“.

Šį sprendimą komisija taip pat grindžia Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartimi, kurioje konstatuojama, jog simpatijos nereiškia interesų konflikto įstatymo prasme.

Kadenciją baigiantis LNOBT vadovas J. Sakalauskas teatro direktoriaus konkurso rezultatus yra apskundęs teismui.

Kultūros ministras Simonas Kairys yra sakęs, kad konkurso sprendimo keisti neketinama, o jo skaidrumas nekelia abejonių.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Klaipėdietis

Klaipėdietis portretas
Užtai Klaipėda džiaugiasi :)

Pašalietis

Pašalietis portretas
Tirs ar netirs visai nesvarbu. Per šias imtynes paaiškėjo, kad LNOBT yra virš 600 galvų, tikriausiai bezdelnikų, nebent jie yra išsiskaidę į skaitlingas trupes ir"neša" šviesą užsienio valstybėms. Nauja vadovė bus vertinama rimtai, jei pirzonalą sumažins mažiausiai perpus.

partijos dainius

partijos dainius portretas
Tai jau dainininko Vyšniausko istorija parodė, kokiam ""menui" atstovauja šis Sakalauskas
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių