VRM suabejojo, ar dabar reikia kelti algas policininkams

Tarp Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengtų pastabų Seime svarstomiems Policijos veiklos įstatymo pakeitimams - abejonės dėl policininkų algų. Abejojama, ar reikia jas kelti nepadidinus 2009 metais sumažintų atlyginimų kitiems pareigūnams, tarnautojams, valdininkams, teisėjams, prokurorams bei politikams.

Seime svarstomame projekte, kurį parengė Seimo valdybos sprendimu sudaryta darbo grupė, nustatomi policijos pareigūnų darbo apmokėjimo dydžiai - didesni nei dabar nustatyti Valstybės tarnybos įstatyme.

Minėtoms pataisoms Seimas pavasario sesijos pabaigoje birželį jau yra pritaręs po pateikimo, dar laukia - svarstymo ir priėmimo stadijos.

„Kadangi šiuo metu valstybės institucijos ir įstaigos, valstybės tarnautojų profesinių sąjungų atstovai teikia siūlymus grąžinti 2009 metais sumažintus valstybės tarnautojų darbo apmokėjimo dydžius, manytina, kad pirmiausia turėtų būti atkurti 2009 metais valstybės politikams, teisėjams, prokurorams, kitiems valstybės tarnautojams ir pareigūnams, biudžetinių įstaigų darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, sumažinti darbo apmokėjimo dydžiai ir tik po to svarstomi siūlymai dėl didesnių darbo apmokėjimo dydžių nustatymo“, - sakoma VRM parengtame dokumente.

Ministerija taip pat primena Vyriausybės patvirtintą Viešojo valdymo tobulinimo 2012–2020 metų programą, numatančią siekį kuo labiau vienodinti statutinių valstybės tarnautojų statuso reguliavimą, ir siūlo „statutinių valstybės tarnautojų tarnybos sąlygas (darbo apmokėjimą ir kitas socialines garantijas, veiklos vertinimą, atsakomybę ir pan.) keisti kompleksiškai ir unifikuotai, o ne išskiriant kurią nors statutinių valstybės tarnautojų grupę, nes dėl to gali būti pažeistas konstitucinis lygiateisiškumo (nediskriminavimo) principas kitų statutinių valstybės tarnautojų atžvilgiu“.

Panašiai kritikuojamos ir policininkams numatomos papildomos garantijos, kurių neturi kiti vidaus tarnybos sistemos pareigūnai.

Be to, ministerija ragina „policijos pareigūno“ sąvoką susieti su policijai pavestų funkcijų vykdymu, nes pagal dabartinį šios sąvokos apibrėžimą policijos pareigūnais gali būti laikomi net ir, pavyzdžiui, finansininkai, informacinių technologijų specialistai, teisininkai.
„Tokiu atveju asmenims, kurių tarnyba nesusijusi su pavojumi gyvybei, sveikatai, specialiomis tarnybos sąlygomis, būtų nepagrįstai taikomos pareigūnams nustatytos socialinės garantijos, neatsižvelgiant į tarnybos policijoje ypatumų kompensavimo principą“, - mano VRM.

Tarp pastabų - ir kritika svarstomai nuostatai, kad policijoje pareigūnų interesams ginti gali veikti tik viena profesinė sąjunga. Čia įžvelgiamas prieštaravimas galimas Konstitucijai, numatančiai, kad profesinės sąjungos kuriasi laisvai ir veikia savarankiškai, kad visos profesinės sąjungos turi lygias teises.


Šiame straipsnyje: policininkaiatlyginimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kada

Kada portretas
Kada lietuvos politikai atsipeikės? jau nekalbu apie tai kad policininkų algos 4-5 kartus viršija mimžnimumą(čia ne[pilnamečių inspektoriu eilinėje policijos nuovadoje, išeina 40 metų į pensiją ir gyvena išlaikomi mokesčių mokėtojų).Kalbu apie policijos funkcijų politizavimą. palikit policijos tiek kiek reikia nusikaltėliams gaudyti, visas kitas administravimo baudas, smulkius nusižengimus atiduokit PRIVATIEMS. Bus ir baudos surinktos ir tvarka šalyje.

Vitalija

Vitalija portretas
tegul abejoja. kokia alga toks ir apsaugos lygis. Tokiems zmonems (t.y policininkams) reikia moketi ypac dideles algas, nes jie daugiausia dirba su visokiais valkatom narkomanais ir t.t. Tegul seimunai "seda" ant minimumo, o tuos likusius pinigelius atiduoda pareigunams tada pageres ir darbo kokybe ir nereikes imti kysiu

NUOMONĖ

NUOMONĖ portretas
Nėra už ką tiems policininkams algų kelti. Nebent už mažos mergaitės grobimą šturmo metu?
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių