VPT: Tytuvėnų bažnyčios atstatymo sutartis turi būti nutraukta

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) įpareigojo Tytuvėnų piligrimų centrą nutraukti 1,97 mln. litų vertės Tytuvėnų bažnyčios atstatymo sutartį su statybos įmone „Irdaiva“.

asak bendrovės direktoriaus Irmanto Kubiliaus, „Irdaiva“ dar nebuvo pradėjusi bažnyčios atstatymo darbų.Tytuvėnų bažnyčios atstatymui europinės paramos ketinanti skirti Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) kreipėsi į VPT, prašydama nustatyti, ar Tytuvėnų piligrimų centras, pasirašydamas sutartį, nepažeidė įstatymų, nes statybų bendrovės pateikti duomenys neatitiko konkurso sąlygų, rašoma VPT tinklalapyje.Pasak VPT išvados, konkurso sąlygose buvo numatyta, kad dalyviai turi pateiktį dokumentus, įrodančius, kad bendrovė ne anksčiau kaip konkurso paskelbimo dieną (birželio 1-ąją) turėjo 600 tūkst. litų apyvartinių lėšų.

Tačiau VPT nustatė, kad „Irdaiva“ pateikė gegužės 21 dienos finansinius duomenis. Pasak tarnybos, centras nepaprašė patikslinti duomenų, todėl nusižengė įstatymams.„Irdaivos“ direktorius I.Kubilius BNS sakė, kad Tytuvėnų piligrimų centras nesikreipė į juos dėl duomenų patikslinimo.

„Perkančiajai organizacijai galbūt buvo viskas aišku, todėl ir neprašė patikslinimų iš mūsų dėl konkurso sąlygų, bet aš dar nemačiau VPT sprendimo, tai nežinau, kas ten negerai“, - BNS sakė I.Kubilius.Tytuvėnų piligrimų centro direktoriaus pareigas laikinai einanti Sandra Sabaliauskienė BNS teigė nežinanti, ar atstatymo darbai bažnyčioje pradėti. Tuo metu „Irdaivos“ direktorius teigė, kad darbai nebuvo pradėti.

„Sutartyje buvo numatyta, kad darbus pradėti reikia nuo atskiro pirkėjo pranešimo. Jiems (centrui - BNS) kažkas su finansavimu buvo negerai, tai, mano žiniomis, mes pranešimo dėl statybų pradžios nebuvom gavę“, - BNS sakė I.Kubilius.

Pasak jo, ūkio ministras kol kas nepasirašė įsakymo dėl Tytuvėnų piligrimų centrui suteikto finansavimo.I.Kubilius teigė, kad dėl sutarties nutraukimo nekils didelių keblumų, kadangi statybų darbai nebuvo pradėti.Tytuvėnų bažnyčios klebonas Rimantas Žaromskis BNS sakė, kad dabartinė pastato būklė leidžia be remonto išlaukti ir žiemą.„Kovo mėnesį buvo uždėtas laikinas stogas, tai iš bėdos mes išbūtume su tuo stogu ir per žiemą. Bet, aišku, norėtųsi, kad būtų tie darbai padaryti“, - BNS sakė R.Žaromskis.

„Irdaiva“ buvo vienintelė konkurso dalyvė. Statybų bendrovė 2011 metais laimėjo 5 mln. litų vertės Tytuvėnų bažnyčios rekonstrukcijos ir aplinkos pritaikymo turizmui konkursą.LVPA kol kas vertina Piligrimų centro paraišką gauti ES paramos bažnyčios atstatymui, todėl agentūra daugiau komentuoti atsisako.

Centras prašytų 1,762 mln. litų, tačiau ši suma keisis, BNS pranešė LVPA.VPT taip pat nustatė, kad statybos bendrovė nepateikė reikalingų duomenų apie savo kvalifikaciją. Konkurso sąlygose buvo prašoma pateikti dokumentus, įrodančius, kad bendrovės vidutinės metinės pajamos per pastaruosius 3 metus ypatingų statinių srityje kultūros paveldo objektuose buvo ne mažesnės nei 90 tūkst. litų. „Irdaiva“ nurodė, kad jos vidutinė metinė apyvarta tokiuose objektuose siekia 340 tūkst. litų, tačiau nepateikė tai įrodančių dokumentų.

„Irdaiva“ taip pat pateikė netikslius duomenis apie anksčiau vykdytus darbus. Pavyzdžiui, apie Kauno prekybos centro „Akropolis“ statybas pateikta užsakovės bendrovės „Senovė“ rekomendacija apie „Irdaivą“, tačiau oficialiai skelbiama, kad statybų užsakovė buvo Kauno miesto savivaldybės administracija, o rangovė - bendrovė „Mitnija“.

Biržų rajono savivaldybės administracijos pateiktoje pažymoje apie „Irdaivos“ atliktus darbus, rekonstruojant Biržų pilies patalpas, nurodyta darbų suma - 824 tūkst. litų, tačiau centriniame viešųjų pirkimų portale skelbta sutarties suma - 755 tūkst. litų.Tytuvėnų piligrimų centras bažnyčios atstatymo sutartį su bendrove pasirašė birželio 19 dieną. Centras per 10 darbo dienų turi informuoti tarnybą apie sprendimą dėl sutarties nutraukimo.

Per Tytuvėnų Šv. mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje ir Bernardinų vienuolyno ansamblyje sausio 26 dieną kilusį gaisrą išdegė apie 1 tūkst. kvadratinių metrų vienuolyno stogo, apdegė ir apanglėjo bažnyčios stogo medinės konstrukcijos, sudegė dalis sakralinio meno muziejuje eksponuotų liturginių reikmenų, gesinant gaisrą nuo vandens nukentėjo vienuolyno pirmojo aukšto freskos.Po gaisro pasigesta 60 kultūros vertybių, iš kurių 24 įtrauktos į Kultūros vertybių registrą.


Šiame straipsnyje: TytuvėnaiTytuvėnų bažnyčia

NAUJAUSI KOMENTARAI

anekdotas

anekdotas portretas
auklėms susipjovus vaikas baloj nuskendo................stogui nudegus lauksim kol sienos nugrius
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių