VK: Policijos departamentas nesilaikė viešųjų pirkimų procedūrų

Valstybės kontrolės (VK) teigimu, Policijos departamentas ir jam pavaldžios įstaigos klaidžioja viešųjų pirkimų procedūrose, o apmokant pareigūnams už darbą, daro rimtų pažeidimų.

Tokias išvadas VK padarė atlikusi finansinį (teisėtumo) auditą departamente.Nustatyta, kad Policijos departamentas ir jam pavaldžios įstaigos – Panevėžio, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos ir Telšių apskričių vyriausieji policijos komisariatai (VPK) - padarė Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų.Kaip teigiama VK pranešime, Panevėžio apskrities VPK įsigijo automobilių remonto ir jų priežiūros darbus, tiekėjams nenurodydamas galutinio perkamų paslaugų ir prekių kiekio.

Dėl to perkančioji organizacija negalėjo pateikti išsamios informacijos ir tai padarė įtaką pasiūlymo kainai – sudarė sąlygas lėšas panaudoti neracionaliai.Noreikiškių ir Domeikavos policijos nuovadų patalpų valymo paslaugas Kauno apskrities VPK pirko apklausęs dvi vieno vadovo vadovaujamas įmones, taip nesudarydamas sąlygų kitiems galimiems tiekėjams sąžiningai konkuruoti dėl viešojo pirkimo sutarties.Vilniaus apskrities VPK už vertimo paslaugas sumokėjo 39,1 tūkst. litų daugiau, nes sutarties kainos neatitiko nurodytų pirkimo dokumentuose.

Telšių apskrities VPK pirko Plungės rajono policijos komisariato pastato elektros instaliacijos remonto darbus, neatmetęs dalyvio pasiūlymo, kuriame jis nebuvo pateikęs reikalaujamų darbų kiekio ir sąmatos.Policijos departamento patalpų remontui ir Anykščių rajono policijos komisariato ir areštinės rekonstrukcijai papildomus darbus Policijos departamentas įsigijo atitinkamai už 68,5 tūkst. ir 1 mln. 159,3 tūkst. litų neatlikęs viešųjų pirkimų procedūrų.

Be viešųjų pirkimų procedūrų kai kurias automobilių remonto bei priežiūros paslaugas įsigijo ir Vilniaus bei Klaipėdos apskričių VPK, pastarasis – taip pat ir areštinės valymo paslaugas.

Auditoriai nustatė, kad Lietuvos policijos mokykla išnuomojo negyvenamąsias patalpas, prieš tai nepaskelbusi viešojo konkurso.Reikšmingų pažeidimų nustatyta ir mokant atlyginimus Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskričių VPK bei Lietuvos kriminalinės policijos biuro darbuotojams.Vilniaus apskrities VPK ir Lietuvos kriminalinės policijos biuras pareigūnams mokėjo už viršvalandžius, nors darbas, kurį jie dirbo, nelaikomas viršvalandiniu.

Kauno apskrities VPK pareigūnams išmokėjo 1 tūkst. litų už laikotarpį, kai jie buvo nušalinti nuo tarnybos, o atleistam darbuotojui – 1,4 tūkst. litų didesnę išeitinę išmoką bei kompensaciją už nepanaudotas atostogas.Šio komisariato pareigūnams už darbą poilsio dieną buvo mokamas ne vidutinis, o nustatytas darbo užmokestis ir suteikiama apmokama poilsio arba sutrumpinta darbo diena.

Už viršvalandinį ir nakties darbą buvo mokamas ne atlyginimas, o suteikiama laisva arba trumpinama darbo diena. Klaipėdos apskrities VPK patyrė beveik 3,2 tūkst. litų žalą apmokėdamas komandiruotes.

Valstybės kontrolė įpareigojo policijos generalinį komisarą pašalinti sprendime nurodytus teisės aktų pažeidimus, o juos padariusius asmenis patraukti tarnybos ar drausminėn atsakomybėn ir išieškoti Policijos departamentui pavaldžioms įstaigoms padarytą žalą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tai

Tai portretas
kokia gali būti Lietuvoje tvarka ,jei jau ir teisėsaugoje žulikai.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių