Visuomenininkai: aplinkos ministro sprendimas dėl Punios šilo ir džiugina, ir neramina

Visuomenininkai žada stebėti, kaip bus įgyvendinamas aplinkos ministro Simono Gentvilo sprendimas plėsti Punios šilo rezervatą.

„Džiaugiamės naujojo aplinkos ministro ryžtu ir gebėjimu tesėti pažadą. Tai – gera kalėdinė dovana ne tik dalyvaujantiems Punios šilo išsaugojimo žygyje, bet ir ateities kartoms. Visgi, mums svarbu, kaip realiai šis sprendimas bus įgyvendintas“, – sakoma ketvirtadienį išplatintame Baltijos aplinkos forumo pranešime.

Pasak jo, kol kas nematyti, kaip bus sprendžiami du svarbūs Punios šilo apsaugos aspektai: tvarkomasi šile esančiuose taip vadinamuose genetiniuose medynuose bei užtikrinamas lankytojų srautų valdymas.

„Puiku, jog visuomenė galės lankytis didžiojoje Punios šilo teritorijoje, tačiau kyla klausimas, kaip bus užtikrintas lankytojų srautų valdymas, kad gyvūnai nebūtų trikdomi jiems jautriausiais periodais“, – komentuoja Punios šilo judėjimo atstovas, Baltijos aplinkos forumo direktorius Žymantas Morkvėnas.

Visuomenininkai sako toliau atidžiai seksią Punios šilo rezervato plėtros procesą ir aktyviai jame dalyvaus.

Aplinkos ministerija trečiadienį pranešė, kad planuoja iki vasaros Punios šilo gamtinį rezervatą ir Punios šilo botaninį zoologinį draustinį Alytaus rajone sujungti į vieną.

Mums svarbu, kaip realiai šis sprendimas bus įgyvendintas.

Anot ministerijos pranešimo, taip bus išspręstas klausimas, kaip atnaujinti užkonservuotą teritorijos plėtrą Nemuno kilpų regioniniame parke: numatant naują saugomos teritorijos atmainą – lankomo gamtinio rezervato.

„Senojoje rezervato teritorijoje, kur žmonėms nebuvo leidžiama lankytis, ir toliau nebus galima. Atvira visuomenei liks naujoji rezervato teritorija. Manyčiau, tokia pusiausvyra tenkins visas suinteresuotas šalis“, – ministerijos pranešime cituojamas aplinkos viceministras Danas Augutis.

Punios rezervatą buvo planuojama plėsti anksčiau, tačiau procesą sustabdė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, o buvęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika šį sprendimą pernai birželį įtvirtino įsakymu, nors tam priešinosi gamtosaugininkai.

Pagal naujai pristatytą Aplinkos ministerijos viziją, lankomame rezervate gyventojai galės nebent grybauti ir uogauti, bet ne žvejoti ar medžioti, sakoma pranešime.

„Lankomuose rezervatuose ūkininkauti praktiškai nebus galima, tačiau žmonės galės į juos įžengti džiaugtis. Žinoma, tik pėsčiomis, o ne keturračiais ir tikrai ne traktoriais“, – sako aplinkos viceministras.

Jis prognozuoja, kad nauja tvarka Nemuno kilpų teritorijoje Alytaus rajone gali įsigalioti jau po trijų mėnesių, vėliausiai – per pusmetį.

Aplinkos ministras S. Gentvilas naująjį teisinį statusą numatančią Saugumo teritorijų įstatymo pataisą teiks Seimo pavasario sesijoje.

Tuo metu Žuvinto biosferos rezervate medžiotojai nebebus įleidžiami iškart po Kalėdų. Tai numatantis ministro įsakymas pasirašomas gruodžio 28-ąją, pranešė ministerija.

Punios šilo gamtinis rezervatas apima 457 ha teritoriją, dar beveik 2,25 tūkst. ha erdvės yra botaninis-zoologinis draustinis. Naujojo rezervato teritorija sudarys per 2,7 tūkst ha.

Alytaus rajone Nemuno kilpos gaubiamas Punios šilas yra vienas vertingiausių Lietuvoje plytinčių miškų masyvų. Jis yra Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ dalis.

Jame gausu šimtamečių gamtos paminklais paskelbtų ąžuolų ir kitų medžių, taip pat čia randama daugiau nei 100 į Raudonąją knygą įrašytų augalų ir gyvūnų rūšių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių