A. Veryga atleidžia jį kritikavusį ULAC vadovą S. Čaplinską: jis nevykdė pareigų

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius Saulius Čaplinskas atleidžiamas dėl pareigų nevykdymo, pranešė sveikatos apsaugos ministras.

Aurelijus Veryga BNS patvirtino, kad S. Čaplinksas atleistas trečiadienį jo pasirašytu įsakymu.

Pagrindu tokiam sprendimui, anot jo, tapo tarnybinio tyrimo dėl galimų pažeidimų ULAC išvados.

„Atleidžiamas jis yra dėl tikrai ne vieno darbo drausmės pažeidimo ir pareigų neįvykdymo“, – ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime sakė A. Veryga.

Jis atmetė, kad S. Čaplinsko atleidimas gali būti susijęs su kandidatavimu į Seimą opozicinės Socialdemokratų partijos sąraše.

„Buvo sudaryta komisija, kuri vertino, ir dalis tų pažeidimų buvo padaryti dar gerokai iki tol, kol jis dalyvavo rinkimuose ar pareiškė, kur ir su kokia partija jis kandidatuoja“, – teigė ministras.

„Tai tikrai išimtinai dėl jo pareigų nevykdymo“, – pabrėžė A. Veryga.

Aurelijus Veryga (M. Morkevičiaus / ELTOS nuotr.)

Jis pranešė, kad šiuo metu S. Čaplinskas turi nedarbingumą, bet pirma jo darbo diena po jo bus ir paskutinė diena vadovaujant ULAC.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informavo, kad laikinai įstaigai vadovauja direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Krivickas.

Atleidžiamas jis yra dėl tikrai ne vieno darbo drausmės pažeidimo ir pareigų neįvykdymo.

Ministerija: S. Čaplinskas neperdavė informacinės sistemos NVSC

SAM išplatintame pranešime nurodo, kad pagrindinis argumentas atleisti S. Čaplinską buvo tai, jog jo centras neperdavė Užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinės sistemos (ULSVIS) kitam ministerijos paskirtam valdytojui – Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).

Ministerija pabrėžia, kad NVSC minėtos sistemos valdymas perduotas liepos 31-ąją, tačiau ULAC nebendradarbiavo su visuomenės sveikatos centru „siekiant sklandaus sistemos perdavimo, tuo pažeisdamas teisės aktų reikalavimus, bei neužtikrino kitų, ministro įsakymu pavestų funkcijų vykdymo“.

Anot ministerijos, tai užkirto kelią NVSC galimybei laiku teikti duomenis atsakingoms institucijoms, o tai apsunkino darbą siekiant operatyviai ištirti užkrečiamųjų ligų židinius ir identifikuoti protrūkius, taip pat sukėlė riziką, jog visoje ES Lietuvos gyventojams bus taikomi griežčiausi judėjimo ribojimai.

„S. Čaplinskas, neperduodamas ULSVIS, užkirto kelią NVSC tinkamai realizuoti įtvirtintas pareigas, susijusias su užkrečiamųjų ligų informacijos valdymu, židinių ištyrimu, informacijos teikimo kitoms Lietuvos bei Europos institucijoms“, – teigia ministerija.

Pasak ministerijos, nepateikiant nurodytų duomenų, Lietuvai bus taikomi papildomi apribojimai susiję su asmenų judėjimu Europos Sąjungoje, t.y. taikomi tokie patys apribojimai, kaip ir didžiausios rizikos, t.y. raudonojoje zonoje esančioms valstybėms.

„Šiuo metu valstybės lėšomis įsigytos sistemos tinkamas naudojimas nėra galimas tik dėl įstaigos vadovo neveikimo“, – tvirtina SAM.

Vadina politiniu susidorojimu

S. Čaplinskas sako žinantis apie atleidimą, vadina tai politiniu susidorojimu.

„Gavau tokią informaciją, kol kas nieko daugiau negaliu pasakyt“, – BNS ketvirtadienį sakė įstaigos vadovas.

„Dabar tegul pasako, dėl kokių pareigų nevykdymo ir ką jis fabrikuoja“, – teigė S. Čaplinskas.

Pasak S. Čaplinsko, atleidimas – politinis susidorojimas, o prieš įstaigą buvo vykdomas mobingas.

„Su A. Veryga aš niekad nesipykau ir su niekuo nesipykstu, bet visi žino, kad įstaigos mobingas nuolat buvo vykdomas“, – kalbėjo ULAC vadovas.

„Kad čia yra politinis susidorojimas už nuomonę, turbūt jau seniai aišku“, – pridūrė jis.

Kad čia yra politinis susidorojimas už nuomonę, turbūt jau seniai aišku.

S. Čaplinskas taip pat neatmetė versijos, kad į jo vietą norima paskirti kitą žmogų.

„Reikia prieš išeinant turbūt pasirūpint postais savo žmonėms. Jūs galvojat, nesuspėtų dar paskirti greitai? Visur tai vyksta“, – sakė S. Čaplinskas.

Jis taip pat teigė šiuo metu „ne dieną ir ne dvi“ sergantis bei esantis nedarbingume.

S. Čaplinskas šiuose rinkimuose kandidatavo į Seimą opozicinės Socialdemokratų partijos sąraše.

Medikas S. Čaplinskas ULAC vadovauja nuo 1989 metų, kai ši įstaiga dar vadinosi Lietuvos AIDS centru.

Kitą ULAC vadovą skirs nauja Vyriausybė

S. Čaplinsko darbo sutarties pasibaigimo diena yra nukeliama iki laikinojo nedarbingumo pabaigos, darbo santykių pasibaigimo dieną atitinkamai laikant pirmąją darbo dieną po laikinojo nedarbingumo pabaigos.

Užkrečiamų ligų ir AIDS centrui laikinai vadovaus direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Krivickas.

Sveikatos apsaugos ministras teigė, kad naująjį vadovą skirs Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė.

I. Šimonytė stebisi A. Verygos sprendimu

Dešiniųjų politinių jėgų buriamos daugumos lyderė Ingrida Šimonytė stebisi A. Verygos sprendimu atleisti S. Čaplinską.

Ingrida Šimonytė (D. Labučio/ELTOS) nuotr.

„Tai yra galbūt išvirkščias atvejis nei, kad būna kitais atvejais, kai Vyriausybė, keičiantis kadencijoms, skuba susodinti tam tikrus žmones į tam tikras nepolitines pozicijas: paprastai politinius žmones į nepolitines pozicijas, vien tam, kad jie keičiantis valdžioms, susirastų kažkokią darbo vietą. Tai čia yra tokia išvirkščia situacija, kai paskutinėmis dienomis kažkodėl būtinai reikia kažkuriuos atleisti. Tačiau čia, manau, pats ministras turėtų savo sprendimą aiškinti, o pono Čaplinsko teisė, žinoma, yra dėl to sprendimo kreiptis į Lietuvos Respublikos teismą“, – žurnalistams Seime teigė I. Šimonytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

idomu

idomu portretas
Veryga kiek kartu kartojo kad reikia saugotis reike draudimu , dar vasara ,visiems buvo pofik ,tai ko dabar viduriuojete?

Kartoju gandragalvių bukenoms

Kartoju gandragalvių bukenoms portretas
Šis basagalvis asilas vietoje to, kad ruošti sveikatos sistemą antrai koronos viruso bangai, pasiskyrė sau prailgintas atostogas. Net Prezidentas nesugebėjo iš jų atšaukti. Kas dabar atsakys už neparuoštą sveikatos sistemą, nevaldomą koronos plitimą ir mirtis nuo jos? Tą basagalvį asilą sodinti maža, jį šaudyti reikia.

ajetaumarija

ajetaumarija portretas
Labas Kauno diena, o gal vis gi atvirkščiai? Čaplinskas, sužinojęs, kad bus atleistas, ėmė be paliovos rodytis portaluose su "kritika" ir šiaip bet kada, kad vėliau galėtų verkti neva "atleido už kritiką"? Beje jau beveik džiaugiuosi, kad šią kadenciją išimtinai portalai nusivažiavo meluodami, nes tai paskatino žmones pačius labiau atsirinkti - kur melas, o kur tiesa.
VISI KOMENTARAI 60
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių