Vaikams į mokyklą teks žygiuoti nuo šešerių?

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad jaunesni vaikai į mokyklas turėtų pradėti eiti nuo 2019 metų.

„Mokyklos turi pasirengti tam, negalime sukurti revoliucijos, bet tikiu, kad 2019 metais, sudėliojus visus projektus, pasirengus, apsvarsčius viską, mokyklinis amžius gali būti jauninamas“,– Žinių radijui antradienį sakė ministrė.

Ji teigia, kad šiais laikais labai svarbu išmokti mokytis ir ugdyti kritinį mąstymą.

„Mes esame tarp šalių, kurios bene vėliausiai pradeda mokymosi procesą, pas mus ilgiausiai žmogus išbūna švietimo sistemoje ir vėliausiai pradeda dėti indėlį į savo šalies ekonomiką. Tai natūralu, kad daugelis mūsų kaimyninių šalių, daugelis Skandinavų šalių žengia žingsniu priekyje, ir aš manau, kad mes irgi kartu tą žingsnį pajėgsime žengti“, – vylėsi J.Petrauskienė.

Dar vasarį Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša išsakė idėją, kad ikimokyklinis ugdymas turėtų prasidėti nuo penkerių, o pradinis – nuo šešerių metų.

J.Petrauskienė tada pabrėžė, jog daugiau vaikų galėtų lankyti mokyklą nuo šešerių, bet tai neturi tapti privaloma.

Šiuo metu vaikai į pirmą klasę paprastai pradeda eiti septynerių metų, nors norintieji gali startuoti ir anksčiau.


Šiame straipsnyje: pirma klasėmokinių amžius

NAUJAUSI KOMENTARAI

Rega

Rega portretas
Nepritariu. Pati dirbu su mišria ikimokykline grupe. 6-metis dar nesubrendęs pirmai klasei. Jam sunku išsėdėti per pamoką būtų sunku. Žinoma yra vaikų, kurie jau 5 metų rodo norą kažką išmokti. Pirmiausia reikia keisti programas, nes jos per sunkios. O iki užsienio mums dar toli. Nėra pakankamai ugdymo priemonių. Pedagogai dažniausiai dauguma jų turi pirkti patys ir pan.

Darius Stasiulis

Darius Stasiulis portretas
Nepritariu. Keiskit mokslo sistema kazka naudingo duokit vaikams. Ir taip daug meyu skiriam mokslams tai visiskai nepritariu.

Nika

Nika portretas
JEIGU VAIKAS DEBILAS, TAI JIS IR SEPTYNERIŲ BUS DEBILAS. O JEI NORMALUS, TAI JIS JAU PENKERIŲ TURĖTŲ LANKYT PARUOŠIAMĄJĄ KLASĘ AR PANAŠIAI. KTURĮ VAIKAI PRADEDA NET KETVERIŲ MOKYTIS. BE ABEJO, NORMALŪS VAIKAI TURI MOKYTIS NUO ŠEŠERIŲ METŲ. Mano visi vaikai ir anūkai lankė mokykla nuo šešerių, noirs tada dar ir specialaus leidimo tarsi reikėjo. Vienai anūkei dar ir šešerių nebuvo, tik metų gale šešeri suėjo, o buvo viena iš geriausių mokinių. Juolab, užmirštama, kad dabar yra dvylika klasių, taigi jei nuo septynerių pradės mokytis, tai gali mokyklą baigti jau vedę, ženoti ir ištekėjusios.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių