Dešimtyje miestų steigiami interaktyvūs mokslo centrai moksleiviams Pereiti į pagrindinį turinį

Dešimtyje miestų steigiami interaktyvūs mokslo centrai moksleiviams

2016-04-26 05:40
BNS inf.

Dešimtyje miestų planuojami centrai, kurie turėtų didinti moksleivių susidomėjimą tiksliaisiais mokslais.

Dešimtyje miestų steigiami interaktyvūs mokslo centrai moksleiviams
Dešimtyje miestų steigiami interaktyvūs mokslo centrai moksleiviams / smm.lt nuotr.

Švietimo ir mokslo ministerija teigia, kad kartu su savivaldybėmis, universitetais ir kolegijomis bei verslo įmonėmis tokius centrus įkurs apskričių centruose, pirmieji duris atvers jau kitų metų pradžioje. Vieni jų veiks savivaldybių patalpose, kiti prisiglaus aukštosiose mokyklose ar mokslo slėniuose.

Šiems centrams suplanuoti beveik 6 mln. eurų Europos Sąjungos paramos.

„Pirmieji centrai galėtų atsirasti kitų metų pradžioje – 2017 metų sausį, vasarį“, - spaudos konferencijoje antradienį sakė švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė.

„Laboratorijų ir centrų įkūrimo biudžetas jau yra patvirtintas, tam yra pinigų. Bet įveiklinimui centras turėtų užsidirbti pats ir pats išsilaikyti“, - teigė ji.

Ministrė Audronė Pitrėnienė savo ruožtu sakė, kad paraleliai planuojamas ir mokyklų tiksliųjų mokslų kabinetų atnaujinimas, mobilias laboratorijas galės gauti ir priešmokyklinės bei pradinės ugdymo įstaigos.

„Sistema yra prioritetas. Nereikia galvoti, kad tie dešimt centrų lyg yra kažkas atsieta nuo bendros sistemos. Tos mažos mini laboratorijos, kurios atkeliaus į mokyklą, galiausiai visos mokomosios erdvės, kurios taip pat šitam periode bus atnaujintos – visa tai yra bendra ugdymo sistema. Prioritetas tik truputėlį pasislinko nuo humanitarinės krypties link techniškosios krypties“, - aiškino ji.

Visgi greito vaikų persiorientavimo į tiksliuosius mokslus ji ragino nesitikėti.

„Kol susikurs tikrieji centrai ir pradės funkcionuoti, dar mūsų laukia dideli darbai: remonto darbai, pirkimas, įvairių technologijų suradimas, vadovo paieška, nes nuo to labai daug priklauso - daugybė daugybė darbų. Bet švietimas yra tokia sistema, kuri greitai rezultato neduoda (...). Švietimas yra laikui ir pinigams imli sritis“, - sakė ministrė.

Interaktyviuose mokslo centruose vaikai galės iš arti susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, patys eksperimentuoti ir kurti.

Centruose taip pat bus sudaromos galimybės tobulinti kvalifikaciją mokytojams, o visuomenė galės susipažinti su moksliniais tyrimais ir inovacijomis.

Numatoma, kad kiekviename tokiame centre veiks keturios laboratorijos: viena – biologijos ir chemijos, antra ̶ fizikos ir inžinerijos, trečia ̶ robotikos ir informacinių technologijų, o ketvirta – specializuota, atliepianti konkrečios teritorijos specifiką.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų