Pritarus karantino atlaisvinimo planui, A. Dulkys įspėja: galime grįžti ir į blogesnį scenarijų

 • Teksto dydis:

Vyriausybė nuotoliniame posėdyje patvirtino karantino atlaisvinimo planą.

„Svarbu akcentuoti, kad priemonės gali veikti tiek į vieną pusę, tiek į kitą. Jeigu mums nepavyks ir matysime, kad situacija keičiasi, galima išeiti ne tik į geresnį scenarijų, gali tekti grįžti į ankstesnį scenarijų“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. 

Antradienį paviešintame karantino atlaisvinimo strategijos projekte, kaip ir anksčiau, išskirti D, C, B ir A arba juodasis, raudonasis, geltonasis ir žaliasis scenarijai pagal sergamumą, tačiau jie suskirstyti į dar smulkesnes grupes.

C SCENARIJUS

200–500 koronaviruso atvejų 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites, 4–10 proc. teigiamų testų:

* Leidžiama veikti nebūtinųjų prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, jei jų prekybos patalpų plotas neviršija 100 kv. m.  ir jei jos riboja pirkėjų srautus, vienam pirkėjui užtikrindamos ne mažiau kaip 20 kv. m. ploto arba jei aptarnaujamas tik vienas pirkėjas.

* Leidžiama teikti grožio paslaugas užtikrinant, kad vienam paslaugos gavėjui tektų ne mažiau kaip 20 kv. m. ploto arba paslauga teikiama vienam žmogui vienu metu.

* Gydymo įstaigose atkuriamos iki tol sustabdytos ar apribotos planinės stacionarinės paslaugos, tai daroma atsižvelgiant į atlaisvintas COVID-19 lovas ir užtikrinant asmenų vakcinaciją, testavimą, skirstymą.

150–200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites, 4–10 proc. teigiamų testų:

* Leidžiama veikti nebūtinųjų prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, jei jų prekybos patalpų plotas neviršija 200 kv. m.  ir jei jos riboja pirkėjų srautus, vienam pirkėjui užtikrindamos ne mažiau kaip 20 kv. m. ploto arba jei aptarnaujamas tik vienas pirkėjas.

* Atnaujinamas kontaktinis arba mišrus ugdymo būdas pradinukams teikiant pirmenybę pedagogų skiepijimui.

* Atsisakoma rekomendacijos į darželius leisti tik tuos vaikus, kurių tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

* Atnaujinami praktinio vairuotojų mokymo ir vairavimo egzaminai, tai derinama su vairavimo mokymo atnaujinimu.

* Įkalinimo įstaigose, užtikrinant minėtas taisykles, būtų leidžiami trumpalaikiai pasimatymai.

100-150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, mažiau nei 4 proc. teigiamų testų:

* Leidžiama veikti nebūtinųjų prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, jei jų prekybos patalpų plotas neviršija 300 kv. m.  ir jei jos riboja pirkėjų srautus, vienam pirkėjui užtikrindamos ne mažiau kaip 20 kv. m. ploto arba jei aptarnaujamas tik vienas pirkėjas.

* Atnaujinamas mišrus ugdymo būdas abiturientams, paliekama ir nuotolinio būdo galimybė.

* Leidžiama daugiau išimčių aukštajam ir profesiniam mokslui, iki tol vykdytam tik nuotoliniu būdu, išskyrus praktinius užsiėmimus ar kompetencijų vertinimą.

* Atnaujinama ir muziejų, galerijų, kitų ekspozicijų, bibliotekų skaityklų veikla lankantis po du asmenis arba šeimomis. Uždarose erdvėse šiai veiklai būtų privaloma užtikrinti 20 kv. m. plotą žmogui arba įleisti tik vieną lankytoją.

* Leidžiami ir renginiai, kai juose dalyvaujama neišlipant iš automobilio.

B SCENARIJUS

50–100 atvejų 100 tūkst. gyventojų, mažiau nei 4 proc. teigiamų testų:

* Leidžiami artimesni kontaktai dviem pastoviems namų ūkiams, nei iki tol galioję „socialiniai burbulai“ – leidžiamos asmeninės šventės, bendri pasivaikščiojimai.

* Leidžiama teikti visas paslaugas, jei užtikrinama bent 10 kv. m. ploto asmeniui arba priimamas vienas žmogus, išskyrus maitinimo įstaigas – jose išlieka apribojimas maistą teikti tik išsinešti.

* Leidžiama visa prekyba tiek lauke, tiek viduje, jei užtikrinamas 20 kv. m. ploto ar vieno pirkėjo aptarnavimo reikalavimai.

* Atnaujinamas visų likusių mokinių ugdymas organizuojamas mišriu arba nuotoliniu būdu.

* Leidžiama atnaujinti neformalųjį ugdymą iki penkių asmenų grupėmis.

* Leidžiamos individualios treniruotės su treneriu, laisvalaikio veiklas atvirose erdvėse.

* Viešose vietose leidžiami iki 5 asmenų susibūrimai. Jei kultūros, sporto ar laisvalaikio ar kita veikla vykdoma viduje, būtinas plotas vienam asmeniui – 15 kv. metrų arba mažiau, jei yra tik vienas žmogus.

* Leidžiamas socialinių įstaigų gyventojų lankymas, jei įstaigoje yra paskiepyta bent 70 proc. asmenų.

* Įkalinimo įstaigose atnaujinami ilgalaikiai pasimatymai, leidžiama neribojamai palikti patalpas Užsieniečių registracijos centro gyventojams.

25-50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, mažiau nei 4 proc. teigiamų testų:

* Laikantis saugumo, leidžiama atnaujinti lauko kavinių veiklą.

* Prekybai būtinas plotas vienam asmeniui sumažinamas iki 15 kv. m.

* Leidžiama grįžti prie mišraus darbo tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje.

* Leidžiama atnaujinti poilsio paslaugas sveikatinimo paslaugų centrams.

* Leidžiama pereiti prie mišraus mokymo būdo aukštajam ir profesiniam mokslui.

* Panaikinami visi ribojimai neformaliajam ugdymui.

* Leidžiama lankyti pacientus gydymo įstaigose pagal nustatytą tvarką.

* Grįžtama prie įprastinės socialinių įstaigų veiklos.

* Kultūrinė, sporto ir laisvalaikio veikla uždaroje erdvėje leidžiama užtikrinant vienam žmogui ne mažiau nei 10 kv. m. ploto.

A SCENARIJUS

* Veido kaukės atvirose erdvėse nebeprivalomos.

* Panaikinami ribojimai dėl žmonių tarpusavio kontaktų ir susibūrimų.

* Panaikinami judėjimo tarp savivaldybių draudimai, to nedaryti tik rekomenduojama. 

* Visiškai atnaujinamas kontaktinis ugdymas mokyklose.

* Kavinėms leidžiama priimti lankytojus ir viduje.

* Leidžiami renginiai uždarose erdvėse esant iki 50, atvirose erdvėse – iki 100 asmenų.

* Reikalavimai prekybai sumažinami iki 10 kv. m. ploto žmogui.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

:)))

:))) portretas
Veryga būdamas ministru opozicinių buvo spaudžiamas tikrinti ką valgo ligoniai , o šis konservatorių ministras nesugeba pasirūpinti , kad MEDIKAI registruotų pasveikusius taip kaip privalo ? Kodėl konservynas , laisvai liberalūs tyli ? Kodėl nededa ministro į šuns dienas ? Gal todėl , kad dabar valdžioje ? Eilinė veidmainystė ir dvigubi standartai ?

Anonimui ,

Anonimui , portretas
Taip ir dirbo ministras Veryga :) Jo rekomendacija buvo grįžai , 2 savaites karantinas viešbutyje ( už kurį buvo apmokėta ) , maistas . Sergi iš karto gydo , sveikas - namo .Buvo ir viešbučiai , tik dabar esantys valdžioje pradėjo rėkti iš lėktuvų , laivų " žmonių teisės , genocyyydas " . Iki šiol atsimenu Klaipėdos ir Vilniaus merų pasipiktinimą per TV " kaip jiems padaugėjo darbų " . Dabar jie valdžioje . Niekada nebebalsuosiu nei už konservatorius , nei už liberalius nei už laisvus , nes tik jie mano nuomone , ir pradėjo smulkiųjų verslų žlugdymą . Virusas plito , žmonės sirgo . Vasarą Šimašius dar pliažą išpylė , tapinai organizavo " baltarusijos palaikymą " . Kiek tada žmonių susirgo ?

Pone sveikatos ministre

Pone sveikatos ministre portretas
mano galva , pačio pirmas darbas būtų , kad medikai registruotų pasveikusius , gal tada ir situacija ne tokia baisi būtų ? :) Jūs SAM ministras - galva , pasirūpinkite !!!! Nes dabar iki trijų nesuskaičiuojama . Medikai į sistemą nesuveda , o NVSC ir kiti " buhalteriai " baugina skaičiais . Kada ministre pradėsite dirbti , o ne bauginti ? Sistema paprasta žmogus serga - pasveiko - mirė .Merė Pinskuvienė suskaičiavo , skirtumas 100 sergančiųjų ? Žmonės dėl tokių kliurkų jau netiki nei pademija nei jūsų vyriausybės gebėjimais .
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių