S.Šedbaras kreipėsi į prokurorą dėl ekspertizės Pagėgių žvalgei

Pasieniečių žvalge pramintos Pagėgių savivaldybės gyventojos Birutės Minevičienės byla ir sprendimas jai skirti psichiatrinę ekspertizę sukėlė šurmulį Seime.

Pirmadienį dėl minėto ikiteisminio tyrimo į generalinį prokurorą Darių Valį kreipėsi Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas Stasys Šedbaras, rašo „Lietuvos žinios“.

Tauragės rajono apylinkės prokuratūroje B.Minevičienės atžvilgiu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl poveikio liudytojui. Prokurorė Irina Paulauskienė moteriai skyrė ambulatorinę teismo psichiatrinę ekspertizę, nes esama duomenų, kad bitėniškei nustatytas depresinis sutrikimas. Tarp prokurorės ekspertams pateiktų klausimų - ar B.Minevičienei reikalingas priverstinis gydymas.

S.Šedbaro kreipimesi į D.Valį pažymima, kad žiniasklaidai paviešinus informaciją apie bitėniškei paskirtą ambulatorinę teismo psichiatrinę ekspertizę kilo nemažas visuomenės susidomėjimas, o komitetas gauna laiškų, kuriuose teisėsaugos institucijos kaltinamos naudojančios sovietinės sistemos metodą - psichiatriją.

„Akivaizdu, kad per rinkimų kampaniją kai kas gali tai panaudoti kaip įrankį savo populiarumui didinti, užsipuldamas prokuratūros sistemą ir kitas teisėsaugos institucijas. Dėl tos priežasties prašytume jūsų atkreipti dėmesį į šį ikiteisminį tyrimą, kokia jo eiga ir, laikantis įstatymų reikalavimų, tiek kiek galima, pateikti visuomenei neiškreiptą informaciją apie tai“, - prašo Seimo TTK pirmininkas.

S.Šedbaro teigimu, ikiteisminio tyrimo metu esant duomenų, kad įtariamasis įrašytas į kokią nors įskaitą, tyrėjas privalo skirti ekspertizę. Politikas pataria B.Minevičienei atlikti ekspertizę.

„Iš tiesų senais laikais psichiatrai buvo naudojami politinėje kovoje, per juos veikė KGB. Tačiau dabar psichiatrai yra tikrai labai atsargūs. Nemanau, kad jie drįstų imtis kokių nors drastiškų priemonių prieš sveiką, nekaltą žmogų. B.Minevičienės vietoje drąsiai važiuočiau ir pabendraučiau su psichiatrais. Ji - buvusi mokytoja, šviesus, išsilavinęs žmogus“, - sakė S.Šedbaras.

B.Minevičienė pirmadienį dienraščiui teigė, kad nevažiavo ir nevažiuos atlikti paskirtos priverstinės psichiatrinės ekspertizės. Moteris įsitikinusi, kad ją norima paversti psichiškai nesveika.

„Parašiau pareiškimus, kad man psichiatrinė ekspertizė nereikalinga. Esu veiksni ir mane gali bausti, jei tik esu kalta. Mane žemina tokie siūlymai“, - pabrėžė ji.

B.Minevičienės bėdos prasidėjo, kai ji prieš kelerius metus Šilutėje apsilankiusiai Seimo pirmininkei Irenai Degutienei papasakojo apie tariamą dabartinio Pagėgių mero Virginijaus Komskio dalyvavimą kontrabandoje. Bitėnuose gyvenanti moteris teigė mačiusi, esą vieną 2003 metų sausio mėnesio rytmetį politikas privažiavo prie kontrabandines cigaretes gabenančio ir netoli jos namų įklimpusio sunkvežimio.

Šį pasakojimą paviešino žiniasklaida. V.Komskis kreipėsi į teismą. Jis B.Minevičienės teiginius pripažino neatitinkančiais tikrovės ir žeminančiais politiko garbę bei orumą. Įpareigota viešai paneigti savo žodžius, bitėniškė tai ir padarė.

Byloje prieš V.Komskį taip pat liudijęs Lumpėnų kaime gyvenantis Vytautas Česnauskas vėliau vietos laikraštyje paneigė savo žodžius, esą matė Pagėgių politiką prie kontrabandą gabenančio sunkvežimio. Jis aiškino, kad duoti melagingus parodymus sutiko, nes B.Minevičienė jam sumokėjo 100 litų. Tuomet prokuratūra ir pradėjo ikiteiminį tyrimą B.Minevičienės atžvilgiu dėl poveikio liudytojui V.Česnauskui.NAUJAUSI KOMENTARAI

klausimėliai

klausimėliai portretas
tai pamoka visiems, kad prieš įtariamus stambius vagis liudyti negalima, nes eisi arba už grotų, ar į psichuškę? taip buvo CCCP, o kaip yra nepriklausomoje(?) Lietuvoje? Per dvidešimt metų niekur nenutolom nuo CCCP? Tie patys vagys, tie patys teisėjai, tie patys metodai???

Tauragiškis

Tauragiškis portretas
Tauragėje tai tampa norma.Teisėjas Bazilius net ATPK byloje,vietinei temidei neįtikusius siunčia psichiatrinei ekspertizei,o po to žmogaus paniekinimo ir pažeminimo paaiškėjus kad žmogus sveikas visiems dzin ir teisėjas su psichiatrais rusų laikais nusikalstamai siuntusiais į psichūškes,dirba toliau ir žvengia iš nelaimėlių. KAS ČIA TEISINĖ VALSTYBĖ-UŽKABINAI VALDŽIĄ IR DURNAS?GAL PONIA PREZIDENTĖ TA TEMA TURĖTŲ SAVO NUOMONĘ?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių