Senjorų dienos proga – nemokamos pramogos ir viešasis transportas

Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga antradienį Lietuvos savivaldybėse organizuojami įvairūs renginiai, koncertai ir nemokamas transportas.

Šiais metais senjorams nemokamos pramogos ir renginiai numatyti Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Šiaulių rajono, Alytaus, Marijampolės, Palangos, Druskininkų, Ukmergės, Neringos, Kėdainių, Šilutės, Radviliškio, Trakų savivaldybėse.

Tądien visiems Kauno miesto ir Ukmergės senjorams, pateikusiems pensininko pažymėjimą, numatytas nemokamas viešasis transportas. Alytaus mieste senjorams viešasis transportas kainuos vieną euro centą.

Šiaulių mieste senjorams numatyti nemokami kvietimai į teatrą, organizuojamos ekskursijos, parodos, kino peržiūros, poezijos ir muzikinės popietės, sveikatingumo užsiėmimai.

Palangoje tarp visos dienos renginių numatyti koncertai, viktorina, ekskursija po Gintaro muziejų, nemokamos vaišės dalyje miesto restoranų. Senjorams taip pat siūloma nemokamai atlikti kūno kompozicijos analizę.

Neringoje numatyti Viktoro Malinausko ir Birutės Dambrauskaitės koncertai, Nijolė Narmontaitė koncertuos Radviliškyje ir Kėdainiuose.

Mankštos baseine organizuojamos Šiaulių, Palangos, o spalio 3 dieną – Druskininkų savivaldybėse.

Vilniuje senjorų dienos proga atidaromas „Senjorų avilys“, pradedantis vykdyti vyresnio amžiaus žmonių užimtumo, lavinimo ir sveikatingumo veiklas.

1990 metais Jungtinių Tautų organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine pagyvenusių žmonių diena.

Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms.

Premjero sveikinimas

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos senjorus Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga.

„Prabėgę metai įrašo į gyvenimo knygą daug patirčių, suteikia išminties ir sudaro galimybes ja dalintis. Tai - pats didžiausias ir neįkainojamas turtas. Tai, kaip visuomenė geba pasirūpinti vyresniaisiais, parodo jos brandą, empatiją, gerovės lygį. Vyriausybė deda nuoseklias pastangas, kad Lietuvos senjorų senatvė būtų ori. Indeksuojamos pensijos, daugiau finansinių išteklių skiriama vaistų kompensavimui, dedamos pastangos siekiant didesnių užimtumo galimybių, sveikatos apsaugos, globos ir kitų sąlygų. Šie darbai ir toliau liks Vyriausybės prioritetu. Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga ir nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie daugel metų sąžiningai dirbo ir kūrė Lietuvą. Linkiu jaukios kasdienybės, smagių šventinių akimirkų ir kuo geriausios sveikatos“, – sakoma premjero sveikinime.NAUJAUSI KOMENTARAI

SENJORAS

SENJORAS portretas
išvertus reiškia PONAS. Tačiau man niekaip nesiverčia liežuvis į išmaldos prašančią suvargusią senučiukę kreiptis "gerbiama SENJORA...". Va jeigu kreipčiausi "gerbiama SENJORA ELGETĖLE...", TAI JAU ARČIAU TIESOS! Todėl gal nevertėtų tyčiotis iš suvargusių pagyvenusių žmonių vadinant juos PONAIS. Nesiginčiju, kad pagyvenusiųjų tarpe yra ir tikrų PONŲ, kurie gauna tūkstantines pensijas, įvairias rentas. Tai į juos taip ir dera kreiptis, bet dauguma garbaus amžiaus žmonių labai vargsta. Todėl nesityčiokime iš pavargėlių ir jų neskaudinkime :(

kaunas.sildima.kaune.banditu.valdze

kaunas.sildima.kaune.banditu.valdze portretas
ne.kavutes.varguolem.pavaziuoti.viena.diena.o.geras.pensijas.as.pati.kavutes.nupirksiu.baikit.saipitis.40matidirbta.sa. siluma.pajungti.dregna.salta.vagys.sedi.nieko.nedirbdami

tomas

tomas portretas
O Klaipėdoje senjorų - nėra. Net ir pensininkai - jauni, ant vienos kojos šokinėjantys, (nes antrą pakeitė lazda). Kokio dar dėmesio jiems - tegul sėdi namuose ir negadina Gerovės Miesto vaizdo.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių