Protestuotojai prie Seimo – policijos akiratyje: gresia baudos

Prie Seimo antradienį vykusioje protesto akcijoje Vilniaus policija užfiksavo pažeidimų.

Kaip pranešė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato 3-iojo policijos komisariato pareigūnai, įvertinę dienos metu surinktą medžiagą, pradėjo administracinę teiseną dėl galimų Susirinkimų įstatymo pažeidimų.

Administracinių nusižengimų kodeksas už tokius veiksmus numato baudą nuo 140 iki 600 eurų.

„Teisena pradėta dėl to, kad susirinkusieji nesilaikė susirinkimų įstatyme numatytų reikalavimų, kurie numato, kad didesnei nei 15 asmenų grupei turi būti išduotas savivaldybės leidimas. Dienos metu pareigūnai buvo įspėję akcijos organizatorius ir dalyvius, kad jie laikytųsi numatytų reikalavimų, tačiau dienos pabaigoje konstatavo, kad tų reikalavimų nebuvo laikomasi“, – antradienio vakarą išplatintame pranešime teigė policijos atstovas. 

Antradienį prie Seimo grupelėmis iš viso buvo susirinkę apie 300–400 žmonių.

Akcijos dalyviai teigia keliantys tuos pačius reikalavimus kaip ir prieš mėnesį vykusiame „Didžiajame šeimų gynimo marše“.

„Tai yra tęstinumas to, ko reikalavome per „Šeimų gynimo maršą“. Jie neįvykdė realiai nė vieno, tai tęsime tol, kol įvykdys“, – BNS sakė vienas iš akcijos organizatorių Linas Preikšaitis.

Tuomet reikalauta Seime nesvarstyti Stambulo konvencijos ratifikavimo, neteikti svarstymui Partnerystės įstatymo projekto, nesvarstyti disponavimo mažu kiekiu narkotinių medžiagų dekriminalizavimo, išbraukti iš Seimo darbotvarkės Tautinių mažumų įstatymo projektą, „nedelsiant nutraukti prievartą prieš šeimas, prieš jų valią ir be laisvo apsisprendimo vykdant privalomą vaikų testavimą, atverti visas mokyklas kontaktiniam mokymui“.

Taip pat reikalauta, kad premjerė Ingrida Šimonytė iki birželio 1 dienos atšauktų iš Vyriausybės teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską, sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę ir kt.

Premjerė I. Šimonytė antradienį sakė atsakiusi „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ organizatoriams. Ji teigė parašiusi labai mandagų atsakymą.

„Jie man parašė laišką, aš jiems parašiau labai mandagų atsakymą, kuriame labai pasistengiau nuoširdžiai paminėti aplinkybes, dėl kurių jie tikrai klysta kaltindami Vyriausybės narius vienais ar kitais dalykais“, – sakė premjerė.

Ji teigė, jog epidemiologinė situacija Lietuvoje pakankamai ženkliai pagerėjo, nuo ketvirtadienio liko vos keturios savivaldybės, kuriose situacija yra vis dar nepakankamai pagerėjusi, kad mokiniai galėtų grįžti į mokyklas be testavimo.

„Bet 56 savivaldybės jau yra tokios. Štai tokiu būdu, tiesiog mūsų pačių pastangomis – skiepijantis ir laikantis apribojimų ir saugumo reikalavimų –  padėtis pagerėjo tiek, kad tuos apribojimus galima buvo atšaukti. Kas ir buvo sakyta, kad tai priklauso ne nuo kažkokių reikalavimų ar nuo piktos valios. Tai priklauso nuo to, kokia objektyviai bus epidemiologinė padėtis. Gaila, kad tai atsitiko tik dabar. Jeigu mes būtume truputėlį uoliau laikęsi ir galbūt truputėlį mažiau dvejoję ir abejoję, tai tas galėjo atsitikti šiek tiek ir anksčiau“, – teigė ministrė pirmininkė I. Šimonytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kuo ne Baltarusija ? Sankcijas Lietuvai !

Lauris

Lauris portretas
Jus negazdinkite su savo baudomis zmoniu agurkai geriau dekite baudas kur turi psikiniu sutrikimu tiems p.... Yderastijoms jur eina ir reklamuoja savo iskripeliska prota

pensininkė

pensininkė portretas
jei jau demokratiška Lietuva tai kodėl neleidžia suvažiuoti žmonėms ir išsakyti savo norus ir pageidavimus nes jų rinkti seimo nariai ir vyriausybė savivaliauja , tikrai kritikuoja Baltarusijos vadovą o kuo skiriasi patys dės baudas o jei dar maršo dalyviai nebūtų tokie taikūs tai ir sugrūstų į policijos mašinas atsivarytų vandens patranką juk įsigijo valdžia dirbkite žmonių labui gerbkite bent savo rinkėjus ir nereikės bijoti "maršo"
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių