Verkiantis vaikas migrantų stovykloje: pabėgėlių manipuliacija ar peržengtos pareigūnų ribos?

  • Teksto dydis:

Seimo narys Vytautas Bakas paviešino vaizdo įrašą ir tėškė neva faktą, kad „vaikui vienoje iš stovyklų Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) į veidą buvo papurkštos dujos vien už tai, kad žiūrėjo pro langą“, o migrantų stovyklas netiesiogiai prilygino „smurto ir patyčių stovyklomis“. VSAT atstovai patarė pirma įsigilinti į situaciją, nes kitaip galima lengvai tapti manipuliacijų įrankiu.

„Kadangi mes esame labiau įpratę kalbėti faktų kalba, o ne emocijomis, tad manome, kad čia reikia šį bei tą paaiškinti“, – kreipėsi į visuomenę feisbuke VSAT atstovai.

Anot jų, tai senas įrašas, darytas pernai lapkričio 8 d. Medininkų Užsieniečių registracijos centre. Tomis dienomis čia gyvenantys migrantai sukėlė riaušes.

VSAT nurodo, kad „migrantai gadino centro infrastruktūrą, mėtė į stovyklą saugančius pareigūnus įvairius daiktus, grasino sudeginti stovyklą, reikalavo nedelsiant paleisti juos į laisvę ir susitikimo su Prezidentu“.

„Reaguojant į grėsmingą situaciją į centrą buvo iškviestos papildomos Viešojo saugumo tarnybos, policijos ir VSAT Specialiosios paskirties skyriaus pareigūnų pajėgos. Užsieniečiams buvo pasiūlyta nurimti ir išsiskirstyti, nes, priešingu atveju, bus panaudotos specialiosios priemonės siekiant nutraukti viešosios tvarkos pažeidimus, turto gadinimą ir išvengti masinio užsieniečių pabėgimo. Dalis stovyklos sureagavo ir išsiskirstė, tačiau šeimų sektorius, kuriame buvo ir mažamečiai vaikai, raginimą nutraukti riaušes ignoravo“, – dėstė VSAT atstovai.

Pareigūnai atkreipė dėmesį, kad riaušių metu kai kurie tėvai visur demonstratyviai vedėsi vaikus (net ir nepilnamečius) ir taip patys sukėlė jiems grėsmę. „Tai nėra pirmas kartas, kuomet migrantai vaikus panaudoja kaip „gyvuosius skydus“. Tokių atvejų fiksuota ir kituose centruose, kur yra nepilnamečių“, – teigė VSAT atstovai.

Jie taip pat akcentavo, kad ir vaizdo įraše matyti, jog filmavimui pasiruošta iš anksto. Tą įrodo lapkritį atlapotas langas, nors oras už lango – tikrai vėsokas. Be to, atkreipia dėmesį, filmuota iš už nugaros, vaikas, kuris dėl savo ūgio yra vos matomas iš lauko, specialiai pastatytas arčiausiai lango.

Tai nėra pirmas kartas, kuomet migrantai vaikus panaudoja kaip „gyvuosius skydus“.

„Dujos naudotos prieš suaugusį vyrą, o ne prieš vaiką. Vyras nekart buvo įspėtas nusiraminti, uždaryti langą. Tai jis ignoravo. Dėl riaušių organizavimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ir buvo sulaikyti septyni asmenys. Šiuo metu tyrimas yra tęsiamas, jį atlieka policija, o įtarimai yra pareikšti keturiems užsieniečiams“, – pateikia informaciją VSAT atstovai.

Nors V. Bako pareiškimas sulaukė nemažai klausimų ir patarimų, kad būtina situaciją išsiaiškinti, o tik po to viešinti kažkokius teiginius ir išvadas, jis pats buvo nepalenkiamas ir įsitikinęs savo tiesa, kad pareigūnai peržengė ribas.

„Per savo tarnybą nepamenu atvejo, kad dujos, spec. priemonės būtų naudotos prieš mažamečius vaikus. Nepamenu, kad kas nors iš tau pavaldžių pareigūnų tai darytų. Prieš kelis metus toks pareigūnas mažų mažiausiai būtų nušalintas, atliktas tyrimas, informuota visuomenė. Dabartiniu laikotarpiu aukščiausiu vadovybės lygiu net menkiausias bandymas aiškintis yra slopinamas. Ir tai yra labai pavojingas požymis vedantis į degradaciją, pavojingas patiems pareigūnams ir mums visiems“, – savo poziciją gynė V. Bakas.

Jis taip pat aiškino, kad „prievartos priemonės, dujos naudojamos griežtai laikantis įstatymo, kai niekas kitas neveikia. Prieš vaikus apskritai draudžiama jas naudoti. Pareigūnas galėjo prieiti ir uždaryti langą...“NAUJAUSI KOMENTARAI

VĖL PRADEDA BALSUS MEDŽIOT :)

VĖL PRADEDA BALSUS MEDŽIOT :) portretas
o kodėl ponas V Bakas kaip žmogaus teisių komiteto narys negynė tų lindusių kaip tarakonai per Baltarusijos sieną nelegalių migrantų teisių pernai, ištisus metus tylėjo ir nematė žmogaus teisių pažeidimų, išvada viena, arba komiteto narys blogai dirbo, arba tuo metu buvo nenaudinga matyt. Kiekvienam padoriam žmogui turėtų būti gėda lyginti nuo karo bėgančius ir teisėtai, legaliai su dokumentais kertančius Europos sieną Ukrainiečius su melagiais, veidmainiais ekonominiais migrantais.

Naudojasi vaikais

Naudojasi vaikais portretas
brudai

žmogus

žmogus portretas
verkia ir mūsų vaikai...tik kas juos girdi?
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių