Seime – procedūrų mūšiai

Seime – procedūrų mūšiai

2012-12-19 23:59

Nukelti balsavimą dėl neliečiamybės bet kokia kaina. Savo tikslą Darbo partijos (DP) vadas Viktoras Uspaskichas pasiekė, bet toks kelias veda į aklavietę.

Gelbės konservatoriai

Išnaudoti visas priemones, kad balsavimas dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo būtų atitolintas arba sužlugdytas. Toks vakar buvo V.Uspaskicho tikslas. Seimas, įveltas į procedūrinius ginčus, sprendimo dėl trijų teisiamų DP narių taip ir nepriėmė.

Taigi, trijų DP narių – V.Uspaskicho, Vitalijos Vonžutaitės ir Vytauto Gapšio – likimas bus sprendžiamas rytoj. Tą pačią dieną Seimas ketina galutinai apsispręsti ir dėl biudžeto. "Politinis turgus", – daugmaž taip būsimus įvykius vertina Seimo opozicija.

Jie įtaria, kad V.Uspaskicho partija siekia balsavimus dėl biudžeto ir dėl imuniteto susieti. Tačiau Algirdo Butkevičiaus socialdemokratus pasiryžę išgelbėti konservatoriai – jie žada balsuoti ir dėl neliečiamybės panaikinimo, ir dėl biudžeto. Socialdemokratų ir konservatorių balsų užtenka, kad jie abu būtų priimti.

Darni komanda

Vakar, vieną po kito parlamente keldama procedūrines kliūtis ir prašydama pertraukų, DP frakcija veikė ne viena.

DP vedliui talkino Rolando Pakso Tvarkos ir teisingumo partija, Valdemaro Tomaševskio Lenkų rinkimų akcija ir trys "Drąsos kelio" frakcijos atstovai – Neringa Venckienė, Valdas Vasiliauskas ir Jonas Varkala. Visi jie balsavo taip, kaip naudinga DP bei jos atstovams.

Toks koalicijos partnerių elgesys stebino net patį premjerą A.Butkevičių: "Dėl imuniteto nesitikėjau tokios eigos. Visą laiką maniau, kad mes ateiname bet kokio darbo dirbti Lietuvai ir tarnauti Lietuvos žmonėms."

V.Uspaskichas taip aiškiai ir neatsakė, kodėl DP frakcijai prireikė klausimą dėl neliečiamybės nukelti. "Nėra prasmės. Savaite anksčiau, savaite vėliau – vis tiek bus", – aiškino teisiamas DP vedlys.

Balsų – pakankamai

Trijų DP narių teisinės neliečiamybės panaikinimas – neišvengiamas. Dėl to sutaria politologai ir politikos apžvalgininkai. Mat tiek socialdemokratai, tiek konservatoriai ir liberalai žada balsuoti už. Jų balsų visiškai pakanka.

Tačiau V.Uspaskichas su komanda gali šį klausimą vilkinti apeliuodamas į Seimo statute numatytas procedūras. Kai kurie dešinieji apokaliptiškai prabilo, kad lemiamas balsavimas gali būti nukeltas į kitus metus. Tačiau tikimasi, kad A.Butkevičiui ir V.Uspaskichui pavyks susitarti ir rytoj didesnių staigmenų nebus. Tuo labiau kad išnaudotos bemaž visos procedūrinės galimybės vilkinti klausimą.


Komentarai


Lauras Bielinis

Politologas

Darbo partija padarys viską, kad atitolintų arba visai panaikintų patį imuniteto panaikinimo faktą, tačiau manau, kad Seime yra susiformavusi tokia dauguma, kuri viską nulems. Už neliečiamybės panaikinimą pasisako socialdemokratai, konservatoriai ir liberalai, ir to visiškai pakanka.

Manau, šiuo atveju (dėl neliečiamybės klausimo atidėjimo – red. past.) koalicijos klausimas nesprendžiamas. Kai tik bus išsiaiškinta dėl imuniteto, iškart vėl matysime normaliai dirbančią valdančiąją koaliciją.

Darbo partijos pozicija ir procedūrinės manipuliacijos panašesnės į blefą.


Irena Degutienė

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vicepirmininkė

Džiaugiuosi matydama, kad socialdemokratai parodo save kaip brandžią partiją ir kol kas šantažui nepasiduoda.

Bet, matyt, reikia dar laiko. Gali būti, kad DP bandys socialdemokratus paveikti bent po vieną.

Čia iškyla dar vienas labai svarbus klausimas – kaip ši koalicija rengiasi dirbti ir ar gali būti sutarimas, jeigu nuo pirmųjų konkrečių žingsnių jo nematome.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų