Per savaitę į Lietuvą atvyko 1,5 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos

Per savaitę į Lietuvą atvyko 1,5 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, iš viso jų registruota 51,1 tūkstančio, rodo Statistikos departamento duomenys.

Nuo praėjusio penktadienio 475 atvykusieji buvo nepilnamečiai, iš jų 146 – iki šešerių metų.

Maždaug trečdalis, t.y. beveik 19 tūkst. visų atvykusių ukrainiečių registruota Vilniuje, registracijos centre ir Migracijos departamento Vilniaus skyriuje.

8,7 tūkst. pabėgėlių registruota Kaune, 7,3 tūkst. – Klaipėdoje, 5,4 tūkst. – Alytuje, 2,7 tūkst. – Šiauliuose, 1,9 tūkst. – Marijampolėje, 1,4 tūkst. – Panevėžyje. Apie tūkstantis migrantų registruoti Tauragėje, po daugiau nei 800 – Telšiuose ir Utenoje.

5,5 tūkst. į Lietuvą atvykusių karo pabėgėlių yra vaikai iki šešerių metų, 15,2 tūkst. – nuo šešerių iki 18 metų, beveik 2,4 tūkst. žmonių – vyresni nei 65-erių.

Dauguma atvykusiųjų pateikė prašymus dėl leidimo laikinai gyventi humanitariniu pagrindu. Didžioji dalis jų – moterys ir vaikai.

Departamento duomenys taip pat rodo, kad toliau mažėjant bendram pabėgėlių srautui, nuo praėjusios savaitės pradžios gausiausia tarp atvykstančiųjų tapo anksčiau nedominavusi 18–26 metų asmenų grupė.

Pasak šiuos duomenis analizuojančių departamento ekspertų, skelbiančių informaciją feisbuko „Valstybės duomenų analitika“ profilyje, ši grupė dar kovo mėnesį buvo pati rečiausia.

Be kita ko, jie pastebi, jog išaugo ir iš Ukrainos atvykstančių jaunų vyrų dalis.

„Paskutinę savaitę labai reikšmingai krito besiregistruojančių 18–26 amžiaus moterų procentas. Tai reiškia, kad dėl besikeičiančios situacijos Ukrainoje (sienos pralaidumas, karo eiga, finansinė šeimų padėtis ir pan.) į Lietuvą pradėjo atvykti daugiau jaunų vyrų“, – teigia ekspertai.

Anot jų, kovo mėnesį jauni vyrai sudarydavo apie 15 proc. šios amžiaus grupės srauto, dabar jie sudaro beveik 40 procentų šio srauto.

Pagal pačių atvykstančiųjų nurodytas profesijas, didžiausią Ukrainos pabėgėlių dalį sudarė prekybos ir sveikatos sričių specialistai, jų atitinkamai registruota 2172 ir 2003, taip pat vadybininkai (1986), ekonomistai (1867), kulinarijos (1823), apskaitos (1624) specialistai, inžinieriai (1512), statybininkai (1385), mokytojai (1241), mokslo darbuotojai (1132).

Jungtinių Tautų duomenimis, nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios iš šalies išvyko apie 5,7 mln. žmonių, dar mažiausiai per 7,7 mln. asmenų buvo priversti palikti savo namus, bet liko Ukrainoje.


Šiame straipsnyje: karo pabėgėliairegistracijakaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių