SAM įspėja: auga dezinformacijos kiekis, nukreiptas prieš kaukių dėvėjimą

 • Teksto dydis:

Šalies viešojoje informacinėje erdvėje pastebimas didėjantis klaidingos informacijos, susijusios su koronavirusu, srautas. Situaciją stebintys Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento (LK) analitikai atkreipia dėmesį, kad melagingos informacijos taikiniu tampa Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) socialiniai tinklai, kuriuose fiksuojamas didžiausias netikrų paskyrų suaktyvėjimas, nukreiptas prieš kaukių dėvėjimą.

Analitikai atkreipia dėmesį, kad privalomas veido apsaugos priemonių, ypač – kaukių, dėvėjimas išlieka pagrindine klaidinančios informacijos tema, kurią eskaluojant, siekiama sukelti didesnį visuomenės nepasitenkinimą ir susiskaldymą.

Didžiausiais netikrų paskyrų taikiniais ir toliau išlieka SAM ir Vyriausybės socialinio tinklo „Facebook“ puslapiai. Pastebima, jog komentarų skiltyse, išnaudojant koronaviruso kontekstą, vis dažniau skatinama nesilaikyti valdžios reikalavimų dėvėti kaukes, kritikuojami ir įžeidinėjami valdžios atstovai ir institucijos.

Tokios valstybinių institucijų socialiniuose tinkluose aktyviai komentuojančios netikros paskyros tikslingai sukuriamos siekiant klaidinti visuomenę, formuojant neigiamą įvaizdį apie institucijų veiksmus, kurių imamasi kovojant su koronavirusu.

Šios paskyros įprastai būna imitacinio pobūdžio, kuomet naudojamos netikros profilio nuotraukos, pasivadinama išgalvotais vardu ir pavarde, o didelį komentarų srautą iš šių paskyrų tikslingai sukuria užprogramuoti robotai.

Netikrą anketą socialiniuose tinkluose atpažinti galima įvertinus, ar registruota anketa seka daug skirtingo turinio puslapių, paskyroje dalijamasi pašiepiančiu, konspiracines teorijas remiančiu turiniu, žaidimų programėlėmis.

Pažymėtina, kad iš tokių anketų rašomiems komentarams yra būdingos rašybos klaidos, necenzūriniai žodžiai, kalba būna padrika bei provokacinė, nevengiama įžeidinėti.

SAM dar kartą ragina gyventojus tikrinti naujienas oficialiose valstybės institucijų svetainėse, nesirinkti socialinės medijos kaip pirminio informacijos gavimo šaltinio ir nepasiduoti provokacijoms. Gyventojai kviečiami kruopščiai atsirinkti informacinius kanalus ir patikrinti prieštaringai skambančią informaciją bent trijuose skirtinguose šaltiniuose.


Šiame straipsnyje: Koronavirusas LietuvojeCOVID-19 saviizoliacijakaukių dėvėjimasapsauginės veido kaukės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Spec.

Spec. portretas
Kaukės yra apsisaugojimo priemonė nuo esamo ligonio šalia, ar toje kur yra ligonis ,patalpoje.Yra žmonių kurie mokėsi ir yra apmokyti kaip reikia saugotis ,padėti evakuotis iš apnuodytu teritorijų.Puikiai jie zino ,ką reiškia tokia kaukė ir ar ji reikalinga.Tai priemonė kuri apsaugo nuo šalia esančio ligonio arba ligonį apsauga nuo aplinkinių ,ir viskas. Šios kaukes neapsaugos nuo bateriologinio ginklo ,cheminio ir ypatingo užkrečiamo viruso.Taciau ,dabar yra masė žmonių kurie yra negydomi,vaikšto po parduotuves,sueigas ir tokių būdų platina bakterijas ir svarbiausia ligonių negydomu yra daug ,kurie gali užkrėsti,todėl šitos lengvos kaukės reikalingos, pakol gydytojai pradės dirbti ir gydyti ligonius.

Nuomonė

Nuomonė portretas
Tik visiškas glušius gali tikėti, kad kaukė apsaugo nuo viruso. Deja, tokių daug, ypač apykvailių moterėlių , kurios sugeba tik subinaites kraipyti, o protelio nerasta...kiekvienam mąstančiam senai aišku, kad kaukė - tai biznis, kurio pelningumą dar negreitai kas aplenks. O nuo navaro nubyra daug kam, gal net ir pačiam Verygai. Todėl ir vers jas pirkti iki antro Kristaus atėjimo.

To aš manau

To aš manau portretas
Silpnaproti,pasidomėk kiek kaukės padeda ir kiek kenke. Tave kaukės apsaugos tiek pat kiek langai be stiklu nuo vėjo! Nepatinka neik į pardes. Ir aplamai izoliouk save nuo MŪSŲ!
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių