Prezidentė apie teisėjų korupcijos skandalą: triukšmo bus daug

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad trečiadienį pradėtas tyrimas dėl korupcijos teisėsaugos srityje rodo, jog sistema sugeba valytis.

„Tai yra labai rimtas tyrimas, tačiau aš jį vertinčiau per pozityvią prizmę ir pirmiausia dėl to, kad reformuotis sugebėję teismai ir visa teisinė sistema visgi sugeba valytis toliau“, - žurnalistams sakė Varšuvoje su valstybiniu vizitu viešinti D. Grybauskaitė. Prezidentė gyrė teisėjų bendruomenę, be kurios, tvirtino ji, pradėtas tyrimas apskritai būtų neįmanomas.

Pasak prezidentės, prasidėjęs teisėjų korupcijos tyrimas bus ilgas ir kels labai daug triukšmo.

„Mes vykdome labai didelį procesą, jis bus ilgas, pasipriešinimo bus daug, triukšmo taip pat“, - kalbėjo prezidentė. Pasak jos, pasitikėjimas teisingumu ir valstybe apskritai priklauso nuo pasitikėjimo teismais.

Mes vykdome labai didelį procesą, jis bus ilgas, pasipriešinimo bus daug, triukšmo taip pat.

„Pasitikėjimas teisingumu priklauso nuo pasitikėjimo teismais. O pasitikėjimas teismais ir teisingumu yra būtinas pasitikėjimui valstybe“, - pažymėjo D. Grybauskaitė.

ELTA primena, kad trečiadienio rytą prezidentė pasirašė dekretus, kuriais leido patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti net 8 teisėjų laisvę bei sustabdė jų įgaliojimus iki galutinių sprendimų ikiteisminiuose tyrimuose arba baudžiamosiose bylose įsiteisėjimo.

Kaip jau skelbta, korupcija įtariami 3 Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai Viktoras Kažys, Konstantinas Gurinas ir Valdimaras Bavėjanas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys.

Generalinė prokuratūra trečiadienį pranešė, kad dėl įtariamos korupcinės veikos sulaikyti penki advokatai: Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, Aivaras Surblys, Marius Navickas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo padėjėjai, teisininkai. Iš viso trečiadienį sulaikyti 26 asmenys.

Įtariama, kad už palankius įvairius teisėjų sprendimus galimai mokėti ir žadėti kyšiai, kurių sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 000 eurų. Sutartų kyšių suma gali siekti iki 400 000 eurų.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietis

Pilietis portretas
Manau pirmiausia seimas privalo peržiūrėti visus įstatymus visus veveikiančius naikinti ir kuo greičiau.Negali buti įstatyme ”o jeigu.”.Įstatymas turi būti taip apibrėžimas ,kad būtų kuo aiškiau kiekvienam suprasti,kad negalima būtų jį suprasti kitaip .Manau ,kad tas kas žino įstatymus ,supranta ,ką norėjau pasakyti, nes žino ,kaip juos ”varto” visos teisingumo institucijos ,antstoliai.

Pilietis

Pilietis portretas
Teisingumo Lietuvoje nėra.Aukščiausio įstatymo kaip Lietuvos konstituciją nėra.Todėl seimas išleisdamas naujus įstatymus turi atsižvelgti ir suderinti naują įstatymą įsitikinę kad nepažeis LR Konstitucijos.Nes jeigu įstatymas ,potvarkis pažeidžia LR Konstituciją jis yra niekinis,neveikiantis neturintis galios,LR Konstitucijos 7 straipsnis.Todėl teismas ,visos kitos teisingumo institusijos priimant sprendimus turi būti budrus ir neveikiančiais įstatymais turi nesivadovauti ,turi stabdyti sprendimus ir kreiptis į konstitucinį teismą ,įstatymo išaiškinimui.To teismai nedaro ir visos kitos tesingumo institucijos Lietuvoje..Tai štai koks teisingumas Lietuvoje,vartyk įstatymus kaip nori.

Xcfvg

Xcfvg portretas
Turiu medžiagos apie Kauno visų teismų instancijų darbą ,antstlių,prokuratūros.Medžiaga ne gera,apie teismųką korumpuotą darbą,apie antstolių neteisėtus vykdomų bylų vykdymus,apie prokuratūrą nematančia nusikaltimo.Visa grandinė korumpuotos teisėsaugos,kurių sprendimai perauga į grandininį nusikaltimą.Laukiu monento, kada visą tai paviešinsiu.
VISI KOMENTARAI 37
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių