Iš posto nesitraukiantis NVSC vadovas: politikai turėtų liautis „kapoti galvas“

Nepaisant deklaruotų sveikatos apsaugos ministro raginimų iš pareigų atsisakantis trauktis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktorius Robertas Petraitis teigia taip ir neišgirdęs konkrečių priežasčių, leidusių suabejoti jo darbu.

„To pagrindimo aš neišgirdau nei iš ministro, nei iš kitų atsakingų asmenų. Išgirdau tik labai aiškius politinius pasisakymus, kad kažkas turi būti paaukotas, siekiant nunulinti situaciją tam, kad situacija taptų ramesnė“, – pirmadienį žurnalistams teigė R. Petraitis. 

„Kad argumentų nėra, galiu pasakyti labai aiškiu pavyzdžiu: gavau pasiūlymą palikti NVSC susitarimo būdu, numatant tam tikras susitarimo sąlygas, kurių nedetalizuosiu. Tą, mano nuomone, turi padaryti SAM“, – pridūrė NVSC vadovas.

Pasak R. Petraičio, jei bus pateikti konkretūs jo vadovaujamos įstaigos ar jo veiklos trūkumai, jis į postą įsikibęs nesilaikys.

„Nustačius įstaigos ar mano kaip įstaigos vadovo sisteminius veiklos trūkumus, atsakomybę tikrai prisiimsiu ir jos nevengsiu“, –  sakė R. Petraitis, nevengdamas kritikos jį kritikavusiems politikams.

„Žmonių susitelkimas ir susikaupimas yra gyvybiškai reikalingas. Viliuosi, kad visi atsakingi asmenys, iš kurių nieko panašaus pastaruoju metu negirdime, atsimins, kad galvų kapojimas nėra pagrindinė infekcijos valdymo priemonė. Nes jei taip būtų, pandemiją būtų nesunku suvaldyti“, – teigė jis.

Išgirdau tik labai aiškius politinius pasisakymus, kad kažkas turi būti paaukotas, siekiant nunulinti situaciją tam, kad situacija taptų ramesnė.

Galiausiai R. Petraitis kartojo, kad dėl neapskaitytų mirčių nuo COVID-19 yra kaltas ne jo vadovaujamas NVSC, o kitos sistemos grandys.

Po ne kartą viešai deklaruotos kritikos sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pastarosios savaitės penktadienį pasiūlė R. Petraičiui trauktis iš NVSC vadovo pareigų. Ministras teigė NVSC direktoriui davęs laiko apsispręsti iki pirmadienio ryto.

NVSC vadovas daug kritikos sulaukė dėl įstaigos darbo organizavimo per koronaviruso pandemiją, ypač dėl daugiau nei 1 tūkst. neapskaitytų mirčių, susijusių su COVID-19.

G. Nariūno pasitraukimas iš pareigų buvo planuotas

R. Petraitis sako, kad jo pavaduotojo Giedriaus Nariūno pasitraukimas iš pareigų buvo planuotas.

„Tai yra jo planuotas karjeros etapas ir jis mato didesnes perspektyvas ne valstybės tarnyboje“, – žurnalistams pirmadienį teigė R. Petraitis.

BNS praėjusią savaitę skelbė, kad iš pareigų pasitraukia už IT sistemų diegimą įstaigoje atsakingas G. Nariūnas.

Tai yra jo planuotas karjeros etapas ir jis mato didesnes perspektyvas ne valstybės tarnyboje.

Tuo metu su pačiu G. Nariūnu BNS susisiekti nepavyko, pasitraukimo motyvų nekomentavo nei R. Petraitis, nei Sveikatos apsaugos ministerija.

R. Petraitis tąkart taip pat teigė, kad jo pavaduotojas „pakankamai lėtas“, tačiau kompetentingas.

Dėl neaiškios mirčių statistikos pastaruoju metu įstaigos vadovybė sulaukė tiek sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, tiek premjerės Ingridos Šimonytės kritikos.

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys yra sakęs, kad centro procesus reikia peržiūrėti iš esmės, be kita ko, siūlęs pasitraukti ir pačiam R. Petraičiui, tačiau jis tą padaryti atsisakė.

G. Nariūnas NVSC direktoriaus pavaduotoju dirbo nuo 2016 metų balandžio. NAUJAUSI KOMENTARAI

T

T portretas
Kaip nenori nuo lovio atsitraukti.

Tikrai

Tikrai portretas
Tokių idiotų buvimas valdžioje,kainuoja ne vieną gyvybę kasdien

Jo

Jo portretas
Nenori savo noru išeiti,manau nesunku bus atleisti,bet jau pagal straipsnį.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių