Vyriausybės kanclerė: masinę vakcinaciją tikimės pradėti iki birželio 1-osios

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė sako, kad masinė vakcinacija nuo COVID-19 turėtų prasidėti iki birželio 1-osios.

„Vakcinacijos eiga labai priklauso nuo vakcinų tiekimo, tad tikimės, kad iki birželio 1 dienos prasidės masinė vakcinacija, tačiau pasakyti tikrai, kad tai įvyks birželio 1 dieną dar negaliu“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė G. Balčytytė.

Anot jos, masinio skiepijimo metu „reikės susitarti su 1,5 mln. gyventojų, turės būti atlikta apie 3 mln. skiepų“.

„Žmonės turės žinoti, kada, kokia vakcina bus vakcinuojami, kokiame punkte, ar galės atvykti. Šiuo atveju ryšių ir informacinių technologijų panaudojimas šiame procese yra labai svarbus. Jų patikimumas, jų galėjimas sėkmingai dirbti yra kertinis dalykas“, – kalbėjo kanclerė.

Ji teigė, kad kitą trečiadienį Vyriausybė ketina priimti sprendimus, susijusius su tolesne šio proceso organizavimo tvarka.

Žmonės turės žinoti, kada, kokia vakcina bus vakcinuojami, kokiame punkte, ar galės atvykti. Šiuo atveju ryšių ir informacinių technologijų panaudojimas šiame procese yra labai svarbus.

„Kadangi dalis žmonių tikriausiai negalės naudotis – neturi galimybių ar gebėjimų naudotis informacinėmis technologijomis, tad turės būti užtikrintas ir kitas būdas jiems registruotis, tas klausimas taip pat diskutuojamas ir yra darbotvarkėje“, – sakė G. Balčytytė.

Paklausta, ar masinei vakcinacijai ketinama naudoti centralizuotą, ar kiekvienoje savivaldybėje atskirą registracijos sistemą, kanclerė teigė dar negalinti pasakyti.

„Šiuo klausimu ir buvo sukurta mano darbo grupė, kuri analizavo, kokie geriausi sprendiniai galėtų būti masinės vakcinacijos procesui ir kurios – ar egzistuojančios, ar naujos – informacinės technologijos galėtų geriausiai tai užtikrinti. Kol kas atsakymo neturime, bet tos darbo grupės rezultatus Vyriausybė įvertins“, – kalbėjo Vyriausybės atstovė.

„Žinoma, pageidautina, kad tai būtų nacionalinė sistema, tada veiksmas vyksta paprasčiau, tačiau turi būti įvertintos ir techninės visos galimybės“, – pridūrė ji.

Kanclerė pabrėžė, kad pasirengimo darbai masinei vakcinacijai vyksta ne pirmą mėnesį, tam pritaikoma ir e.sveikatos sistema.

„Svarbu įsitikinti, kad jis (skiepijimo procesas – BNS) bus organizuojamas kaip galima sėkmingiau“, – teigė G. Balčytytė.

Pasak jos, savivaldybių pasiruošimas masiniam skiepijimui yra labai skirtingas, tą rodo ir dabartiniai skiepijimo tempai.

Šalyje nuo COVID-19 pirma vakcinos doze paskiepyta 364 tūkst. 930 asmenų, abiem – 168 tūkst. 740.

Iš viso Lietuva yra gavusi 642 tūkst. 365 vakcinos dozes, 610 tūkst. 365 pristatytos į vakcinavimo centrus, iš jų sunaudota 533 tūkst. 670.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

eik tu nx

eik tu nx portretas
Michael Jackson - They Don't Care About Us (Prison Version) (Official Video)

eik tu nx

eik tu nx portretas
eik tu nx

Da

Da portretas
jau kaip nusibodo šitie minkitojai mėlagenai, žodžio nera, o žiūriu aš į tos dabartiniu metu naujus iškep[tus vaikučius kurie tapo minstrais padejejais juokas ima iš tu mastytoju, dar pilnai nera su gyvenimu susipažines o jau ima ir visos lietuvos bajerius kuria, man nera aišku ir stebėti ką je žada ir ka nori padaryti rupinasi pirma laiko žada meloja ir bajerius kuria, žali agurkai, armijoj duotu švabra ilga koridoriu ir kinkytu plauti, o dabar geriau eitu ir prie puodu stovėtu šeimai pietus gamyntu, oi truksta žodžio, be kitu metu apie toki laiko tarpa gal puse lietuvos ir skiepus atliks, baikite fokusus kurti, pandemijos vis viena mes nenugalėsime su savo medicina kuria turim, baikite,
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių