Patvirtintas naujas teismo mediatorių sąrašas

 • Teksto dydis:

Teisėjų taryba patvirtino atnaujintą teismo mediatorių sąrašą ir priėmė sprendimą teisminę mediaciją taikyti visuose šalies teismuose, nepriklausomai nuo regiono. Iki tol teisminę mediaciją taikė tik kai kurie šalies teismai, dalyvavę bandomajame teisminės mediacijos projekte, pirmadienį pranešė Nacionalinė teismų administracija.

Bandomosios teisminės mediacijos projekto įgyvendinimo darbo grupės vadovas, teisėjas Artūras Driukas sako, kad bandomasis etapas baigėsi - laikas pereiti prie aktyvesnio šių procedūrų taikymo visuose šalies teismuose.

„Svarbu, kad visuose regionuose žmonės suprastų teisminės mediacijos privalumus ir pradėtų jais naudotis. Galima pasidžiaugti, kad palaipsniui keičiasi ne tik ginčo šalių, bet ir teisėjų požiūris į mediaciją kaip alternatyvų ginčo sprendimo būdą. Per paskutinius du metus teisminė mediacija buvo taikyta 54 civilinėse bylose“, – teigia A.Driukas.

Teisėjas pastebi, kad teisminės mediacijos pilotinio projekto įgyvendinimas prisidėjo prie ženkliai išaugusio taikos sutarčių civiliniame procese skaičiaus.

„Nors kol kas teisėjai dažnai neperduoda bylų teisminei mediacijai arba patys nedalyvauja teisminės mediacijos veikloje, tačiau vis dažniau patys aktyviai bando pasiekti taikų susitarimą tarp šalių bei patvirtinti taikos sutartį civiliniame procese. 2012–2013 metais buvo pasirašyta beveik 10 tūkst. taikos sutarčių“, – pastebi A.Driukas.

Teismo mediatorių sąrašas skelbiamas interneto svetainėje www.teismai.lt. Teismo mediatoriai yra specialiai apmokyti teisėjai, teisėjų padėjėjai arba kiti atitinkamą kvalifikaciją turintys asmenys, kurie padeda taikiai išspręsti ginčus civilinėse bylose ir yra įtraukti į Teismo mediatorių sąrašą. Šiuo metu šiame sąraše yra 64 asmenys. Mediatorių sąraše - teisėjai, teisėjų padėjėjai, advokatai, vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai, policijos inspektorė, psichologai, vaikų darželio auklėtoja.

Nacionalinės teismų administracijos pranešime teigiama, kad teisminė mediacija yra nemokama paslauga, padedanti sutaupyti laiko, pastangų ir pinigų – procedūrą baigus taikiu susitarimu sugrąžinami 75 proc. sumokėto žyminio mokesčio. Taikus ginčų sprendimas sukelia mažiau neigiamų emocijų, priešiškumo.

Išsprendus ginčą taikiai atsiranda didesnė tikimybė, kad jis bus vykdomas geruoju. Sprendžiant ginčą teisminės mediacijos būdu yra užtikrinamas konfidencialumas. Pasitraukti iš teisminės mediacijos procedūrų galima bet kuriuo metu, nenurodant pasitraukimo priežasčių.

Pasiūlyti perduoti ginčą teisminei mediacijai gali civilinę bylą nagrinėjantis teisėjas arba šį norą gali pareikšti bet kuris bylos dalyvis. Teisėjo pareiga - perduodant ginčą teisminei mediacijai, išaiškinti šalims teisminės mediacijos proceso esmę.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių