Parama maistu nepasiturintiesiems šiemet vėluos Pereiti į pagrindinį turinį

Parama maistu nepasiturintiesiems šiemet vėluos

2011-03-10 13:07
Parama maistu nepasiturintiesiems šiemet vėluos
Parama maistu nepasiturintiesiems šiemet vėluos / Tomo Raginos nuotr.

Nors paramą maisto produktais nepasiturintiesiems šiemet tikėtasi pradėti teikti nuo kovo, kol kas neaišku, kada ši parama pasieks tuos, kuriems jos reikia. Svarstoma, kad produktų dalijimo pradžia gali nusitęsti iki balandžio.

Šiuo metu laukiama, kol Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) baigs tikrinti valstybės įmonės Lietuvos žemės ūkio maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros viešąjį pirkimą. Tik tuomet bus galima pasirašyti sutartis su maisto dalytojais ir pradėti platinti produktus.

Vienos iš produktus dalijančių nevyriausybinių labdaros organizacijų - Lietuvos Carito - generalinis direktorius kunigas Robertas Grigas BNS sakė, kad nevyriausybininkams toks vėlavimas kelia susirūpinimą.

"Maisto dar nė kiek neišdalyta, ir mes esame truputį susirūpinę, nes planuota, kad bus pradėta dalyti kovo mėnesį, bet dabar nežinia, ar nenusikels į balandį", - BNS sakė jis.

Kunigas tikina, kad norėtų paskubinti tikrintojus, tačiau baiminasi būti apkaltintas spaudimu.

"Po ministro D.Kreivio atsistatydinimo, ko gero, visi į tuos viešuosius pirkimus žiūri per padidinamąjį stiklą, tai atrodo, kad tie tikrinimai gali trukti ilgai. Kaip dalytojų, kurie mato tų nepasiturinčių žmonių maisto poreikį, atstovas norėčiau paskubinti tą įstaigą, tikrinimus, bet nelabai drįstu, kad tai nebūtų palaikyta kokiu nors spaudimu", - teigė R.Grigas.

"Sprendžiame su kolegomis, ar mums daryti tą spaudimą, kad viskas vyktų greičiau, ar laukti, kol valstybė išspręs pati savo vidines problemas. Tikimės, kad kovo mėnesį, kaip buvo planuota, galėsime pradėti dalyti paramą maistu", - sakė jis.

Žemės ūkio maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros Augalininkystės produktų skyriaus vadovė Dalia Ruščiauskienė BNS sakė, kad VPT išvadų tikimasi sulaukti kovo viduryje.

"Tikrinami dokumentai, ir jei viskas ten tvarkoj, maždaug nuo vidurio mėnesio bus galima pasirašyti sutartis. Manau, kad neturėtų būti kokių nors kliūčių, nes nėra dėl ko joms būti, tačiau jie turi terminus, ir, kaip ir kiekvienais metais, tie patikrinimai būna", - teigė ji.

D.Ruščiauskienės teigimu, iš VPT gavus atsakymą per 15 dienų pasirašomos sutartys.

Tačiau, pasak jos, maisto dalijimas vėluoja ne dėl patikrinimo.

"Šiais metais viskas yra vėliau, ankstesniais metais susitvarkydavome anksčiau. Buvo truputį vėliau reglamentas, ir nuo to reglamento viskas truputį užsitęsė. Manau, kad viskas bus gerai, ir kaip ir kiekvienais metais numatyti penki kartai, ir mes susidėliosime tuose kartuose, tik ta pradžia - norėjosi, kad būtų greitesnė", - teigė D.Ruščiauskienė.

Lietuvos Carito vadovas R.Grigas tikino negalintis pasakyti, kiek paramos maistu šiemet prireiks.

"Praėjusiais metais gavėjų skaičius tolydžio augo. Metų pabaigoje per visas tris dalijančias labdaros nevyriausybines organizacijas - Caritą, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugiją ir Maisto banką - apie pusė milijono žmonių gavo tą paramą maistu. Kadangi dabar yra tokių ekonominio atsigavimo ženklų, gal tas skaičius toliau nebeaugs, bet bus matyti pradėjus dalyti", - svarstė jis.

Pagal Europos Sąjungos remiamą Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims programą, šiemet nepasiturintieji nebegaus cukraus, nes jo nebėra sandėliuose.

Lietuvai šiemet pagal šią programą numatyta skirti 26,9 mln. litų ES lėšų.

Planuojama dalyti kvietinius miltus, makaronus, manų kruopas, miltinius mišinius pyragui, perlines kruopas, grūdų dribsnius, ryžius, saldintą sutirštintą pieną, sausus pusryčius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų