Panevėžyje atidaryti Pusiaukelės namai nuteistiesiems

Panevėžyje trečiadienį atidaryti Pusiaukelės namai nuteistiesiems.

Trijų aukštų pastate įrengtas specialus Panevėžio pataisos namų padalinys, kuriame nuteistieji bus intensyviai rengiami paleidimui iš įkalinimo įstaigos.

Čia iš viso bus įrengti devyni gyvenamieji kambariai, juose įsikurs po du-tris nuteistuosius.

Kaip teigė įstaigos atidarymo ceremonijoje lankiusis ir teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska, tai jau penktieji Pusiaukelės namai, o toks bausmės atlikimo modelis besiruošiant išleisti nuteistuosius į laisvę pasiteisino.

„Mūsų tikslas – plėsti pusiaukelės namų tinklą, ypatingą dėmesį skirti regionams, užtikrinant, kad asmenys galėtų integruotis į visuomenę arčiau gyvenamosios vietos. Lietuvos ir užsienio šalių praktika atskleidžia, kad Pusiaukelės namai – tai tarsi tarpinė stotelė tarp įkalinimo įstaigos ir laisvės, kuri leidžia kurti saugesnę visuomenės aplinką ir užtikrina ženkliai mažesnį pakartotinį nusikalstamumą“,  – tvirtino ministrė.

Pagal įstatymus jie galės išvykti už pusiaukelės namų ribų tiek į darbą, tiek į gydymo ar mokymo įstaigas, turės galimybes pasinaudoti kitomis viešomis paslaugomis.

Pusiaukelės namuose gyvens žmonės, siekiantys integruotis, dirbti, atlyginti padarytą žalą, jie privalės dirbti arba mokytis, taip pat vykdyti jiems nustatytas socialinės reabilitacijos priemones.

Jiems bus leidžiama turėti mobilųjį telefoną, kompiuterį, televizorių, kitus elektros prietaisus, naudotis internetu, savaitgaliais jie galės išvykti į namus ar aplankyti artimųjų giminaičių. Jie taip pat be apribojimų gali naudotis pinigais, privalo patys apsirūpinti maistu, drabužiais, avalyne ir higienos priemonėmis.

„Pagal įstatymus jie galės išvykti už pusiaukelės namų ribų tiek į darbą, tiek į gydymo ar mokymo įstaigas, turės galimybes pasinaudoti kitomis viešomis paslaugomis“, – sakė Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.

Lengvajai grupei priskirtus nuteistuosius pagal nustatytus kriterijus atrinks Kalėjimų departamento direktoriaus sudaryta komisija. Jie turės būti atlikę bent ketvirtadalį bausmės, o iki galimo lygtinio paleidimo jiems turės būti likę ne daugiau kaip metai.

Nuteistieji taip pat privalės neturėti galiojančių nuobaudų, o jų elgesio rizika turėtų būti vertintina kaip žema. Čia negalės patekti ir nuteistieji, kurie buvo perkelti iš atviros kolonijos ar pusiaukelės namų į pataisos namus dėl teisės aktų pažeidimų.

Pusiaukelės namuose dirbs keturi nuolatiniai socialiniai darbuotojai, nuteistuosius konsultuos psichologai, nevyriausybinės organizacijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių