Paaiškėjo, kada vyks referendumas dėl dvigubos pilietybės

 • Teksto dydis:

Sekmadienį Seimas patvirtino referendumo dėl dvigubos pilietybės datą – balsavimas bus rengiamas gegužės 12 dieną.

Už tokį nutarimą balsavo 85 parlamentarai, susilaikė trys Seimo nariai. Jį palaikė ir valdančiųjų, ir opozicinių Seimo frakcijų atstovai.

Referendume piliečių ketinama klausti, ar jie sutinka leisti dvigubą pilietybę asmenims, išvykusiems į šalis, atitinkančias „euroatlantinės integracijos kriterijus“. Konkrečios šalys būtų nustatytos įstatymu.

Šiuo metu dviguba pilietybė nėra leidžiama emigrantams, Lietuvą palikusiems po nepriklausomybės atkūrimo ir įgijusiems kitos šalies pilietybę.

Gegužės 12-ąją Lietuvoje taip pat vyks prezidento rinkimai bei „valstiečių“ inicijuotas referendumas dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo nuo 141 iki 121.

„Nežiūrint į įvairias pastangas, kad referendumas neįvyktų, mes tik ką paskelbėme referendumo datą. Sveikinu visus“, – balsavimo sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Tuo metu opozicijos atstovai teigė, nors palaikantys referendumą, tačiau įspėjo, kad Seime skubotai priimant sprendimus dėl referendumo, jie vėl gali būti pripažinti prieštaraujančiais Konstitucijai.

Konstitucinis Teismas jau yra išaiškinęs, kad anksčiau Seimo priimtas nutarimas referendumą rengti dvi dienas su dviejų savaičių pertrauka prieštarauja Konstitucijai.

Sekmadienį Seimo posėdyje daugiausia diskusijų kilo dėl kito opozicinių frakcijų įvardijamo galimo prieštaravimo Konstitucijai.  Opozicija yra apskundusi pernai gruodį paprasta balsų dauguma priimtą naują Referendumo įstatymą.

Šis įstatymas yra įrašytas į konstitucinių įstatymų sąrašą, todėl opozicijos atstovų teigimu, turėjo būti priimamas konstitucine dauguma, t.y. balsavus ne mažiau nei 71 parlamentarui.

Opozicija dėl naujo Referendumo įstatymo priėmimo yra besikreipusi į Konstitucinį Teismą.

Anot kai kurių parlamentarų, priimti sprendimus dėl referendumo rengimo neišsklaidžius visų teisinių abejonių ir nesilaikant precizikos yra pernelyg rizikinga.

„Referendumas įvyks, Konstitucinis Teismas, neduok Dieve, pasakys, kad referendumas įvyko pažeidžiant konstitucinį Referndumo įstatymą ir referendumo rezultatai sukompromituojami. Kažkas įgauna teisę apskųsti referendumo rezultatus ir vis tai, dėl ko taip vieningai stengėmės gali pakibti ore. Reikėtų to atsargumo“, – sekmadienį kalbėjo opozicinio Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas.

Tuo metu Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė atmetė tokius nuogąstavimus, teigdama, jog pats Konstitucinis Teismas yra pasisakęs, jog referendumas turi būti organizuojamas vadovaujantis pernai gruodį priimtu nauju Referendumo įstatymu.

Konservatorius Mykolas Majauskas sakė palaikantis referendumą, tačiau, pasak jo, jau dabar akivaizdu, kad jis neįvyks.

„Mes visi pritariame referendumui ir, deja, jau šiandien puikiai žinome, kad, deja, jis neįvyks, nes slenkstis yra labai aukštas. Jis neįvyks, nes pati idėja buvo diskredituota, pernelyg daug dėmesio skiriant formai, o ne turiniui. Reikėtų labai rimtai pagalvoti, ką darysime toliau, kaip užtikrinsime dialogą su pasaulio lietuviais, kaip suvaldysime nusivylimą“, – kalbėjo M. Majauskas.

Tuo metu užsienio reikalų ministras parlamentaras Linas Linkevičius ragino parodyti politinę valią ir užuot kalbėjus, imtis realių veiksmų dėl dvigubos pilietybės.

„Mums yra proga pirmą kartą realiai žengti žingsnį. Sutinku, kartelė labai aukštai, reikalavimai sudėtingi, teisinės kliūtys yra, tačiau jei politinė valia būtų išsakyta, tai būtų nurodymas ir kalbėtojams, ir mąstytojams tuo klausimu, kad mes privalome spręsti“, – sakė L. Linkevičius.

Sekmadienį priimtą Seimo sprendimą dėl referendumo datos pasveikino buvęs prezidentas Valdas Adamkus ir dar kelios dešimtys žinomų visuomenės veikėjų.

„Kad ir kur būtų, kad ir kur gyventų, kad ir kaip toli nuo Tėvynės atsidurtų, absoliuti dauguma mūsų tautiečių puoselėja ryšį su savo Tėvyne, jos papročiais, kultūra ir tradicijomis, išsaugo jiems tokį svarbų ir brangų ryšį su Lietuva. Šiems mūsų tautiečiams Lietuvos pilietybė – ne vien teisinis ryšys, bet ir labai svarbi moralinė nuostata“, – išplatintame pranešime sakė V. Adamkus.

Tarp pasirašiusiųjų raginimą siekti pergalės referendume bei žadančių aktyviai remti kampaniją dėl dvigubos pilietybės – Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas, Lietuvos krepšinio federacijos vadovas Arvydas Sabonis, plaukimo čempionė Rūta Meilutytė, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, rašytojas Tomas Venclova, istorikas Alfredas Bumblauskas ir kiti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nnn

Nnn portretas
Kiek kartų grybe pažeidė konstituciją ir kiek kartų pažeidė isgamos konservatpalaikiu gauja,o čia žmonių referendumas

ALGIS

ALGIS portretas
Arvydai , iš jų neatimama pilietybė , o JIE PATYS JOS ATSISAKĖ , PRIIMDAMI KITĄ , TAD LAI EINA TOLI , TOLI.

Arvydas

Arvydas portretas
Prigimtinę teisę turėti Tėvynės pilietybę ne visi lietuviai sugeba suprasti, nes nežino ką reiškia prigimtinė teisė. Dėl šito nežinojimo nesaugom savo tautiečių, pasiruošę DEBILIŠKAI atiminėti Tėvynės Lietuvos pilietybę. Suvokimas, kad esi kvailas, verčia šituos „patriotus-idiotus“,atimant Tėvynės pilietybę, vaizduotis šventesniais už Kristų. Artėja pilietybės referendumas - referendumui pateiktas sakinys turi įtvirtinti prigimtinę teisę turėti Tėvynės pilietybę. Vakarų Europos šalių konstitucijose yra įtvirtinta, yra ginama prigimtinė teisė turėti Tėvynės pilietybę, ši įgimta teisė negali būti panaikinta dėl kitos šalies pilietybės. Todėl referendumui pateiktinas sakinys: "Tėvynės Lietuvos pilietybė negali būti atimta dėl kitos šalies pilietybės". Pagarbiai Arvydas Damijonaitis
VISI KOMENTARAI 66
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių