Seimo narei, buvusiai teisėjai Neringai Venckienei prognozės ne kokios: ji greičiausiai praras teisinę neliečiamybę, nes dauguma parlamentarų jos nepalaiko. Vis dėlto jos likimą Seimas spręs negreitai – tik kovą.
"Fotodienos" / Dmitrijaus Radlinsko nuotr.
"Fotodienos" / Ievos Budzeikaitės nuotr.
Parlamentarės N.Venckienės teisinės neliečiamybės naikinimo klausimo Seimas imsis po maždaug pusantro mėnesio, tačiau mūšiai dėl lemiamo balsavimo jau prasidėjo.
Procedūra užtruks
Nors generalinis prokuroras su prašymu naikinti buvusios teisėjos teisinę neliečiamybę į Seimą kreipėsi dar pernai gruodį, ši procedūra užsitęs. Mat parlamentarai dar turi suburti, kaip įprasta, laikinąją tyrimo komisiją, patvirtinti jos sudėtį, pirmininką, iškviesti prokurorus. Kaip informavo Seimo vicepirmininkas Vytautas Gapšys, tai rengiamasi padaryti po kelių savaičių, kai Seimas susirinks į neeilinę sesiją.
Kol kas neaišku, kada savo darbą galėtų pradėti laikinoji tyrimo komisija. Vargu ar ji dirbtų ne per Seimo sesiją. Taigi lemiamas balsavimas dėl N.Venckienės teisinės neliečiamybės anksčiausiai galėtų įvykti tik kovo viduryje, kai Seimas susirinks į pavasario sesiją.
Dauguma nepalaiko
N.Venckienės šalininkų Seime gretos itin retos. Paramos ji gali tikėtis tik iš Rolando Pakso, Viktoro Uspaskicho ir Valdemaro Tomaševskio partijų atstovų. Tvarkos ir teisingumo bei Darbo partijos lyderiai aiškina tikį, kad kaltinimai N.Venckienei yra politikavimas. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai kol kas savo pozicijos neatskleidžia.
Prognozuojama, kad didžiausios Seimo frakcijos – socialdemokratų ir konservatorių – N.Venckienės teisinės neliečiamybės klausimu turėtų būti vieningos ir balsuoti už jos panaikinimą. Tiesa, konservatorių frakcijoje yra keletas veikėjų, kurie N.Venckienę palaiko, bet dauguma frakcijos narių yra bendros nuomonės. Socialdemokratai taip pat žada balsuoti už.
Beje, ir pernai, kai buvo naikinama N.Venckienės kaip teisėjos teisinė neliečiamybė, socialdemokratai balsavo už. "Drąsos kelio" lyderė palaikymo negali tikėtis ir iš Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos. Jos atstovai taip pat teigia palaikysiantys prokurorų prašymą.
Taigi, jei dauguma socialdemokratų, konservatorių ir liberalų frakcijų atstovų balsuos už, N.Venckienė jau kovo viduryje turėtų patekti į prokurorų rankas bei pradėti varstyti teismų duris.
Susikirto su premjeru
Seimo sprendimo laukianti N.Venckienė jau veliasi į žodžių mūšius. Vakar ji jau susikirto su premjeru Algirdu Butkevičiumi. "Seime prie manęs buvo priėjęs gerbiamas premjeras A.Butkevičius dar prieš jį paskiriant premjeru ir pasakė: "Mes tave, Neringa, palaikysime. Nežinau, kokia dabar jų pozicija, kas pasikeitė", – antradienį per spaudos konferenciją Seime sakė N.Venckienė. Buvusi teisėja paaiškino, kad tai įvyko gruodį parlamento rūmuose.
A.Butkevičius tokius parlamentarės žodžius vakar paneigė. "Galiu labai aiškiai pasakyti, kad su ponia N.Venckiene jokio pokalbio ir susitikimo dėl imuniteto atėmimo ar palikimo nebuvo", – vakar žurnalistams sakė ministras pirmininkas.
Primename, kad panaikinti N.Venckienės imunitetą prašoma dėl atliekant ikiteisminį tyrimą gautų duomenų apie jos galimas padarytas nusikalstamas veikas.
Naujausi komentarai