Nuo kitų metų – privalomas matematikos egzaminas

 • Teksto dydis:

Pretenduojantieji į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose jau nuo kitų metų be lietuvių kalbos ir literatūros bei užsienio kalbos brandos egzaminų turės būti išlaikę ir matematikos valstybinį brandos egzaminą, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

Ministrė Audronė Pitrėnienė patvirtino minimalius rodiklius stojantiesiems į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas vietas.

Numatyta, kad 2016 ir 2017 metais abiturientai, norintys pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, turės išlaikyti patenkinamu lygiu (surinkti 16 balų) tris brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos ir matematikos.

Lietuvių kalbos ir literatūros (valstybinį - į universitetus, mokyklinį - į kolegijas) bei užsienio kalbos brandos egzaminus stojantiesiems būtina išlaikyti jau nuo šių metų.

A.Pitrėnienės teigimu, kol kas bus keliami mažesni reikalavimai matematikos egzaminui išlaikyti.

„Visi pritarė, jog matematikos egzamino klausimas nebuvo pakankamai išdiskutuotas, taip pat neatsižvelgta į pereinamojo laikotarpio svarbą. Todėl visi darbo grupės nariai sutiko, kad mokykloms reikia duoti daugiau laiko pasirengti ir atitinkamai paruošti mokinius“, - teigė ji.

Anot ŠMM pranešimo, nuo 2018 metų abiturientai, norintys studijuoti socialinius, biomedicinos, fizikos ir technologijų mokslus, jau turės būti išlaikę matematikos valstybinį brandos egzaminą ne žemesniu kaip pagrindiniu lygiu, t. y., surinkti ne mažiau kaip 36 balus.

Pretenduojantiems į humanitarinių mokslų srities studijas, meno pedagogikos ir humanitarinių dalykų pedagogikos studijas išliks ta pati kartelė – jie turės būti gavę bent 16 balų matematikos egzamino įvertinimą.

Išimtis dėl matematikos egzamino ir toliau bus taikoma stojantiesiems į menų studijas – jiems laikyti matematikos brandos egzaminą nebus privaloma, tačiau būtina išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros bei užsienio kalbos egzaminus.

Minimalūs rodikliai netaikomi stojantiesiems, kurie anksčiau baigė mokyklą, taip pat asmenims dėl sveikatos atleistiems nuo brandos egzaminų bei įgijusiems vidurinį išsilavinimą užsienyje. O dėl to, ar taikyti minimalius rodiklius valstybės nefinansuojamoms vietoms, sprendžia pačios aukštosios mokyklos ir nurodo tai savo priėmimo taisyklėse.


Šiame straipsnyje: matematikaegzaminaiabiturientai

NAUJAUSI KOMENTARAI

kaip man po..ch.ui

kaip man po..ch.ui portretas
kaip man poch.ui ant visu jusu mokslu ir egzu,kaip jus visi nervuojates ir draskotes:)juokinga.Lietuvoj ir ne tik NEBUTINI mokslai,kad galetum isigyt gera darba,darbdavys vertina ne tavo diploma supi,sta,o sugebejemus ir igudzius kur be dirbtum!!! As asmeniskai nieko nebaiges net vidurines sushiktos,dirbu vadovaujanti darba,turiu l. gerus pinigus.Mokykla buvo blogiausia kas ivyko mano gyvenime,dejau skersa ant jos ir marazmatiku mokytoju jeigu galima juos taip pavadint:)

Skeptikas

Skeptikas portretas
Dieve mano ką jūs darot su Lietuvos mokiniais....

as

as portretas
gerai,kad i menus stojant nereiks matematikos valstybinio.Gyvenime as jo buciau neislaikiusi(ir muzikos akademijos nebaigusi).
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių