Netektis: mirė Kovo 11-osios signataras, buvęs Seimo narys J. Šimėnas

  • Teksto dydis:

Eidamas 70-uosius mirė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs Seimo narys Jonas Šimėnas, užuojautą reiškia prezidentas, Seimo pirmininkė, Vyriausybės vadovė.

„Netekome tikro nepriklausomos valstybės kūrėjo. Visada prisiminsime Joną Šimėną kaip žmogų, kuris buvo ištikimas savo vertybėms, drąsiai siekė laisvės ir kartu su Sąjūdžiu ardė totalitarinio režimo pančius, o vėliau daug prisidėjo kuriant modernią šalies aplinkosaugos sistemą. Visiems mums jis išliks nuoširdaus rūpesčio žmogumi ir jo gyvenamąja aplinka pavyzdžiu“, – sakė šalies vadovas Gitanas Nausėda.

Užuojautą dėl ilgamečio parlamentaro mirties pareiškusi ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pabrėžė, jog jis daug dėmesio skyrė aplinkosaugos klausimams.

„Anapilin iškeliavo Lietuvos atgimimo dalyvis, nepriklausomos valstybės kūrėjas Jonas Šimėnas. Jis daug metų dirbo Lietuvos Respublikos Seime, skyrė dėmesį aplinkosaugos klausimams. Sunkią netekties valandą nuoširdžiai užjaučiu artimuosius, bičiulius ir visus, pažinojusius šviesios atminties politiką“, – sakoma Vyriausybės vadovės užuojautoje.

Dėl netekties užuojautą trečiadienį pareiškė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Netekome vieno iš tų žmonių, kurie prieš 33 metus vedami laisvės idėjos atkūrė, prikėlė ir įtvirtino Lietuvos valstybę. J. Šimėnas, kuris laisvalaikiu buvo prisiekęs žygeivis ir keliautojas, Kovo 11-ąją palygino su kopimu į kalną: „Ruošiesi, turi viziją, eini, džiaugiesi, kartais būna sunkumų – viskas taip ir buvo.“ Lietuva į kalną sėkmingai įkopė. O dabar, šviesaus atminimo signataro žodžiais, reikia tik eiti vienu keliu ir nesiblaškyti“, – sakė parlamento vadovė.

Politikas gimė 1953-iųjų liepos 31 dieną Anykščių rajono Papilių kaime. 1990–1992 metais buvo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo nariu, išrinktu Gargždų rinkimų apygardoje. 2008–2012 metais ėjo Seimo nario pareigas.

2000 metais J. Šimėnas apdovanotas Lietuvos nepriklausomybės medaliu.

Valstybinė laidojimo komisija pranešė, kad urna su velionio palaikais bus pašarvota Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje  (Šv. Jono g. 12,  Vilnius).

Atsisveikinimas su J. Šimėnu vyks ketvirtadienį (17-21 val.) ir penktadienį (9 -10 val.). Urna išnešama penktadienį, 10 val.

Laidotuvės vyks Anykščių rajono Viešintų seniūnijos Papilių kapinėse 12 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

...,

..., portretas
Vienas vatnykas šika o kaip stipriai dvokia,šaunuolis soldat.

ar tai šitas

ar tai šitas portretas
kuris kovo11 po stalu lindėjo

Tam aš

Tam aš portretas
Bėgo ne Jonas o Albertas, prašau musių su kotletais nemaišyti
VISI KOMENTARAI 18

Galerijos

Daugiau straipsnių