Mokytojų profsąjunga skelbs dviejų valandų streiką

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) po dviejų savaičių skelbs dviejų valandų streiką.

Apie tai po valdančiųjų „valstiečių“ frakcijos posėdžio BNS informavo jame dalyvavęs profsąjungos vadovas Egidijus Milešinas.

„Matom, kad kažkas daroma, stengiamasi, ieškoma, bet laikas taip pat eina. Šiandien mūsų profsąjunga įsteigė streiko komitetą ir lapkričio 28 dieną skelbiam dviejų valandų terminuotą streiką“, – sakė profsąjungos vadovas.

Jis taip pat pridūrė, kad tikisi, jog streikuoti neprireiks, jeigu valdžiai pavyks išpildyti profsąjungos keliamus reikalavimus dėl švietimui planuojamų pinigų kitų metų biudžete.

Profsąjunga reikalauja, kad jame atsispindėtų prieš dvejus metus su Švietimo ministerija pasirašytas susitarimas dėl papildomų 117 mln. eurų švietimo darbuotojų atlyginimams.

Šiuo metu 2020 metų biudžeto projekte tam numatyta kiek daugiau nei 55 mln. eurų.

Tuo metu valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis frakcijos posėdyje žadėjo padaryti viską, kad profsąjungos reikalavimai būtų išpildyti.

„Mes tikrai padarysim viską, kas įmanoma šitoje situacijoje, aš tą galiu pažadėt. Ar to užteks, kad neišeitumėt į gatves, aš negaliu pasakyt (...) Situacija yra tikrai sudėtinga“, – sakė R. Karbauskis.

Jis taip pat teigė, kad dėl šiuo metu numatytų mažesnių pinigų mokytojams „kalta“ tiek ekonomikos augimo prognozė, tiek opozicija.

„Prieš pusantrų metų laiko ekonomikos augimo prognozė buvo didesnė. Dabar ji mažėja dėl to, kad yra „Brexitas“ ir visi kiti faktoriai. Šitoje situacijoje mes susiduriame su faktu, ką mums sako Finansų ministerija, kad mes nesurinksime tiek pinigų, valstybė nesurinks tiek pinigų, kiek yra suplanuota“, – teigė „valstiečių“ lyderis.

„Maksimaliai daroma viskas, kad pajamų nebūtų. Maksimaliai daroma viskas, kad išlaidos būtų, kuo didesnės. Ką padarė Švietimo komitete opozicija, tai viską padarė, kad padidintų išlaidas žinodami, kad tai nerealu“, – pridūrė jis.

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas, vadovaujamas „valstiečio“ Eugenijaus Jovaišos, praėjusią savaitę nepritarė Vyriausybės pateiktam kitų metų valstybės biudžeto projektui ir pateikė savo siūlymų už 180 mln. eurų.

Komitetas siūlė didinti lėšas dėstytojų, aukštųjų mokyklų neakademinių darbuotojų, mokytojų, darželių pedagogų algas.

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį teigė, kad įgyvendinti šiuos pasiūlymus nėra realu, tačiau į profsąjungų lūkesčius bandysiąs įsiklausyti.NAUJAUSI KOMENTARAI

pensininkė

pensininkė portretas
seimo narių skaičių patys rinkėjai nesumažino nes tiesiog nebalsavo prie ko valdžia jei patys taip darote tik ko mokytojai geresni už kitus juk maži atlyginimai ir pensijos visų tada į streiką visą Lietuva mokytojai rodo pavyzdį pirmyn įdomu ką darys seimas gal prie streikuojančių prisijungs juk jie irgi nori didesnių algų bus įdomu

Anonimas

Anonimas portretas
Reikia pinigų-pinigų yra..Kas taip pasakė?Garsusis nusikaltėlis,vadovaujamas tuometinės valdžios.O dabartiniai valdantieji pasižadėjo sumažinti seimo narių skaičių,bet kažkodėl netesėjo.Kam atmintis pablogėjo,ir dabar kalba, kad tai nerealu; PINIGŲ NĖRA,ir jų NEBUS.Be to nėra ir nusikaltėlio...O mokytojai kažkokie naivūs,vis tiki,ir nori kitus įtikinti...

Mokytoja Onutė

Mokytoja Onutė portretas
Mokytojams /Pakelti užmokesčio koeficentą, Pakelti mokėjimo koeficentą už mokytojų darbą su spec.porIeikių mokiniais. Mažinti bereikalingą poperizmą,ataskaitas.. ....IR ŽINOMA GRĄŽINTI ETATINĮ APMOKĖJIMĄ UŽ 18 pamokų+mokėti už pasiruošimą pamokoms+ir darbus skirtus mokyklos bendruomenei....... Čia pagrindiniai ,patys kukliausi ir mažiausi mūsų mokytojų prašymai..
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių