Ministerijose telkiami laikinieji ekspertai

Vyriausybė žadėjo nedidinti valstybės tarnautojų skaičiaus ministerijose dėl pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai, tačiau šios valstybės institucijos jau „pilnėja“ dėl jose laikinai įdarbinamų ekspertų, rašo „Lietuvos žinios“.

Pasirengimo Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai pajėgos ministerijose telkiamos ne tik naujuose suformuotuose šių institucijų padaliniuose, bet samdomi ir pavieniai pagalbininkai.

Projekto „Lietuvos įsitinklinimo ES skatinimas“, administruojamo Užsienio reikalų ministerijos (URM), ekspertų paslaugas pasitelks bene visos ministerijos ir kai kurios joms pavaldžios institucijos bei prezidentūra. Iš viso planuojama įdarbinti apie 120 darbuotojų, su jais bus sudaromos terminuotos darbo sutartys, kol vyks pirmininkavimas. Atlyginimai ministerijose ir kitose institucijose laikinai įdarbintiems ekspertams bus mokami iš ES paramos lėšų.

Šiam projektui skirta per 17 mln. litųSeimo Audito komiteto pirmininkė Loreta Graužinienė sako, kad darbuotojus priimti laikinai dirbti yra tikslinga, bet ji abejoja, ar institucijoms tikrai reikia tiek daug naujų specialistų ekspertų.Prieš Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai labiausiai „pilnėja“ URM. Pernai diplomatinei tarnybai surengus konkursą atsilaisvinusioms URM pareigybėms, buvo priimti 44 nauji diplomatai. Kol vyks pirmininkavimas, plauojama priimti ir darbuotojų pagal terminuotas darbo sutartis.

Ministerijoje jau pradėjo dirbti trys tokie darbuotojai, o netrukus Lietuvos diplomatinėse atstovybėse įsidarbins 38 laikini techniniai darbuotojai.Pagal projektą „Lietuvos įsitinklinimo ES skatinimas“ URM jau dirba devyni specialistai, tačiau šiam projektui papildomai numatyta pasitelkti dar per 30 darbuotojų.

URM atstovai patikino, kad iš diplomatinio personalo ir administruojamų ES projektų darbuotojų sudarytas atskiras departamentas ministerijoje, kai baigsis pirmininkavimas, bus išformuotasŽemės ūkio ministerija (ŽŪM) pernai vasarą įkūrė Pasirengimo pirmininkauti ir tarptautinio bendradarbiavimo departamentą.

Pasirengimo pirmininkauti laikotarpiu iki 2014-ųjų ministerijoje laikinai įsteigtos ir keturios specialiųjų atašė bei jų pavaduotojų pareigybės, taip pat septynios darbo vietos numatytos projekto „Lietuvos įsitinklinimo ES skatinimas“ darbuotojams.

Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) taip pat įsteigtos dvi papildomos teisėsaugos atašė pareigybės dirbti Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES.Pagal pagalbininkų, talkinsiančių rengiantis pirmininkauti ES Tarybai, skaičių URM nenusileidžia tik Aplinkos ministerija (AM). Čia planuojama įdarbinti 27 projekto „Lietuvos įsitinklinimo ES skatinimas“ darbuotojus.Kitos ministerijos žada apsieiti su mažesnėmis ekspertų komandomis. Po septynis naujus specialistus ekspertus priims Ūkio ir Finansų ministerijos. Švietimo ir mokslo ministerijoje dirbs penki darbuotojai. Po keturias darbo vietas numatyta Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministerijose.

Teisingumo ministerijoje priimti dirbti trys nauji darbuotojai. Energetikos, Kultūros ir Susisiekimo ministerijose talkins po du specialistus. Tik vienas darbuotojas nuo spalio bus įdarbintas Krašto apsaugos ministerijos Euroatlantinio bendradarbiavimo ES reikalų skyriuje.URM specialistų teigimu, planuojama, kad projekto „Lietuvos įsitinklinimo ES skatinimas“ priimti darbuotojai ministerijose atliks administracinio koordinacinio pobūdžio funkcijas.

Ministerijų atstovai taip pat tikino, kad priimti specialistai ekspertai pagelbės organizuojant renginius, rengs ministerijos vadovų susitikimus su ES institucijų vadovybe.Be ministerijose laikinai įdarbinamų specialistų, trys darbuotojai talkins Policijos departamente, po du - prezidentūroje ir Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje. Vienas darbuotojas bus priimtas į Valstybinį patentų biurą.


Šiame straipsnyje: pirmininkavimas ES

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių