LRT generaline direktore perrinkta M. Garbačiauskaitė-Budrienė

Nacionalinio transliuotojo LRT generaline direktore antradienį naujai kadencijai perrinkta Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, įstaigai vadovaujanti nuo 2018 metų.

Apie tai pranešė LRT tarybos pirmininkas Eugenijus Valatka. Naują penkerių metų kadenciją M. Garbačiauskaitė-Budrienė pradės spalio 17 dieną.

„(Taryba nusprendė – BNS) į viešosios įstaigos Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija generalinio direktoriaus pareigas nuo 2023 metų spalio 17 dienos paskirti M. Garbačiauskaitę-Budrienę“, – žurnalistams po rinkimų sakė E. Valatka.

Ši LRT vadovo atranka buvo trečioji šiemet. Ankstesni konkursai baigdavosi lygiosiomis, M. Garbačiauskaitei-Budrienei ir komunikacijos specialistui Aisčiui Zabarauskui surinkdavus po pusę tarybos narių balsų.

Šioje atrankoje A. Zabarauskas nedalyvavo. Su M. Garbačiauskaite-Budriene varžėsi Vilniaus universiteto docentas Mantas Martišius ir analitikas Aldaras Stonys.

E. Valatka sakė, kad M. Garbačiauskaitė-Budrienė konkurse surinko septynis tarybos narių balsus, M. Martišius – penkis, o A. Stonys – nė vieno.

„Šis pusmetis nebuvo lengvas nei man, nei visai LRT. Tas neapibrėžtumas buvo ne į naudą, bet mes vis tiek dirbome, kaip dirbame“, – teigė M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Pasak jos, žiniasklaidos kraštovaizdis yra kintantis ir nepastovus, LRT susiduria su konkurencija iš didžiųjų konglomeratų, pati Lietuva – su hibridinėmis grėsmėmis, socialiniais neramumais.

„Tikrai LRT turės daug darbo, užtikrindama kokybišką turinį, telkdama Lietuvos gyventojus ir taip pat informuodama“, – kalbėjo perrinkta LRT vadovė.

Jos teigimu, LRT sieks toliau plėsti auditoriją, pritraukti vaikus ir jaunimą, didinti ryšį su regionais, stiprinti interneto portalą.

„Apskritai LRT teks persiorientuoti iš tos taip vadinamos linijinės logikos, kai auditorija žiūri televizorių ar klauso radijo pagal programą, į skaitmeninius transliavimo būdus“, – sakė M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

LRT tarybos pirmininkas teigė, kad galop išrinkus įstaigos vadovą jam palengvėjo.

„Man atrodo, visa taryba yra atsakinga ir atsakingai žiūrėjo į tą procesą“, – sakė E. Valatka.

LRT taryba yra sudaroma iš 12 žinomų visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų.

Po keturis tarybos narius skirtingu metu skiria prezidentas ir Seimas, po vieną narį deleguoja Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos vyskupų konferencija.NAUJAUSI KOMENTARAI

konservuotas Čeburaška

konservuotas Čeburaška portretas
Mes rinkom,rinkom ir pagaliau iš trečio karto tą pačią papuvusią ropę paskyrėm išpašolvoninimu įspėję lrt tarybos valatkiną.

Kultūros ministras sakė,

Kultūros ministras sakė, portretas
jog jeigu ir šį kartą LRT tarybai nepavyks išrinkti direktoriaus ,tai jai reikės atsistatydinti . Kiek buvo ir yra norinčių atsistatydinti jau prisižiūrėjome iki valiai. Teko prie du kartus buvusių 6 balsų pridėti tą vieną balsą ( kaip žmonės vertina visuomeninį transliuotoją , daliai žmonių iš tarybos nerūpi ).

Artūras

Artūras portretas
LRT taryba yra sudaroma iš 12 žinomų visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų. Cha, cha cha. Tikrti veikėjai. :Labai gerai čia suveikėte konsevatorių naudai. Neprisimenu kada tą mėšliną LRT žiūrėjau. Keli metai tai tikrai to dugno nežiūrėjau. Ne-iūrėsiu ir toliau.
VISI KOMENTARAI 73

Galerijos

Daugiau straipsnių