Konservatoriai birželį suvažiavime patvirtins pirmininką Pereiti į pagrindinį turinį

Konservatoriai birželį suvažiavime patvirtins pirmininką

2011-03-19 16:39
Konservatoriai birželį suvažiavime patvirtins pirmininką
Konservatoriai birželį suvažiavime patvirtins pirmininką / Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Valdančioji Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) pradeda savo pirmininko rinkimų procesą. Jis baigsis birželį.

Šeštadienį TS-LKD tarybos posėdyje priimtas nutarimas dėl partijos vadovo tiesioginių rinkimų tvarkos.

Eilinė dabartinio konservatorių lyderio premjero Andriaus Kubiliaus dviejų metų kadencija baigiasi gegužės 30 dieną. Birželio 18 dieną Vilniuje planuojamas partijos suvažiavimas, kuriame premjeras tikriausiai vėl bus nesunkiai patvirtintas pirmininku dar dvejiems metams. 

Tai reiškia, kad A.Kubilius ne tik išlaikys Vyriausybės vadovo postą, bet ir greičiausiai ves TS-LKD į 2012 metų Seimo rinkimus. 

Konservatorių pirmininko rinkimai yra gana sudėtingas ir ilgas procesas. 

Pretendentai į pirmininkus turi iki balandžio 11 dienos iškelti savo kandidatūras. Iki gegužės vidurio  kandidatai vykdys TS-LKD skyriuose agitacinę kampaniją, o gegužės antroje pusėje numatomas balsavimas.

Rinkimai bus laikomi įvykusiais, jeigu juose dalyvaus daugiau kaip pusė visų įregistruotų TS-LKD narių, tai yra ne mažiau kaip 8000 narių. Išrinktu bus laikomas tas kandidatas, kuris surinks daugiau kaip pusę balsavime dalyvavusių partijos narių balsų. Jeigu nugalėtojas nepaaiškės per pirmąjį rinkimų turą, bus surengtas antrasis.

Birželio 18-ąją įvyksiantis TS-LKD suvažiavimas patvirtins išrinktąjį pirmininką ir jis pradės dviejų metų kadenciją.  

Kol kas nėra žinių iš skyrių, kokie kandidatai galėtų sudaryti konkurenciją A.Kubiliui.  

Neoficialiomis žiniomis, nei vienas iš gerai žinomų konservatorių nekels savo kandidatūros ir parems A.Kubilių.

2009 metų gegužės rinkimuose A.Kubilius surinko apie 90 procentų visų balsavime dalyvavusių TS-LKD narių balsų.

Kai kurie premjerą kritikuojantys konservatoriai neatmeta galimybės pasivaržyti su juo dėl TS-LKD pirmininko pareigų. Apie tai yra užsiminęs vienu iš partijos „talibų“ vadinamas Seimo narys, TS-LKD tautininkų frakcijos pirmininkas Gintaras Songaila. Bet jo galimybės surinkti bent kiek daugiau balsų vertinamos skeptiškai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų