Gavus valdžią, išdalyti šiltas kėdes, kad visi koalicijos partneriai būtų patenkinti, – nelengva. O norinčių šiltų postų – daug. Nauja valdžia dirba jau beveik mėnesį, bet ne visų ministerijų vadovybės dar suformuotos.
Valdžios kėdės ministerijose ir jai pavaldžiose įstaigose vis dar neišdalytos. Atrodo, kad suformuoti naują valdžią užtruks, nes dar nesudarytos ministerijų komandos.
Laisvų kėdžių yra
Tik šią savaitę keturios valdančiosios partijos susitarė, kaip pasidalys viceministrų pareigybes ministerijose. Tačiau kai kurios partijos ligi šiol vis dar nepasiūlė kandidatų.
Pavyzdžiui, visiškai neaišku, kaip atrodys socialdemokrato Juozo Bernatonio vadovaujamos Teisingumo ministerijos ar Darbo partijos (DP) atstovo Dainiaus Pavalkio Švietimo ir mokslo ministerijos viršūnėlės.
Premjeras Algirdas Butkevičius pripažįsta, kad vėluojama suformuoti ministerijų komandas, tačiau jis tegali skėsčioti rankomis. Kiek šis procesas užtruks, prognozuoti sunku, nes įtaką renkantis kandidatūras nori daryti ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Ginčijosi, bet susitarė
Valdančiosios partijos ilgai ginčijosi, kam ir kurioje ministerijoje atiteks viceministrų pareigybės. Didžiausios kibirkštys buvo tarp DP bei Tvarkos ir teisingumo partijų. Šią savaitę pagaliau sutarta, kad postas Susisiekimo ministerijoje atiteks DP, o Tvarkos ir teisingumo partija ieškos kandidato į ūkio viceministrus.
Jau aišku ir tai, kad DP deleguos viceministrus į socialdemokratų valdomas Krašto apsaugos, Sveikatos, Užsienio ir Teisingumo ministerijas. Dauguma pavardžių dar neaiškios. DP atstovai elgiasi panašiai kaip ir su ministrų kandidatūromis, kurias ilgai slėpė. Nors antai DP pasirinktą kandidatą į energetikos viceministrus Algimantą Zarembą jau lydi skandalai.
Kai kas jau aišku
Kai kurių ministerijų vadovybės jau aiškios. Šią savaitę savo komandą pagaliau baigė formuoti ūkio ministrė Birutė Vėsaitė. Viceministrais ji paskyrė jaunąjį socialdemokratą Marių Skarupską bei Marių Busilą, iki šiol dirbusį Energijos vartotojų asociacijos direktoriumi.
Vidaus reikalų ministerijos valdžia taip pat jau beveik sukomplektuota. Viceministrais čia dirbs buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Žimantas Pacevičius ir buvęs Varėnos meras socialdemokratas Elvinas Jankevičius.
Tiesa, yra išimčių, kai viceministrų postuose išsilaikė tie patys veikėjai, kurie dirbo ir su dešiniaisiais. Pavyzdžiui, Finansų ministerijoje viceministrais ir toliau dirbs Aloyzas Vitkauskas ir Edmundas Žilevičius.
Naujausi komentarai