Kariuomenės pirkinys – 15 specialiosios paskirties vokiškų sunkvežimių

 • Teksto dydis:

Toliau modernizuojant ir atnaujinant Lietuvos kariuomenės pajėgumus Lietuvos kariuomenei perduoti 15 Vokietijos gamintojo „Daimler AG“  specialiosios paskirties AROCS sunkvežimių platformoms ir konteineriams vežti su komplektuojamomis dalimis.

„Karinės technikos įsigijimas ir atnaujinamas atgrasymo tikslais yra neatsiejama valstybės saugumo dalis“, – sako krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.  

Jis atkreipia dėmesį, kad krašto apsaugos sistemos pirkimuose karinei technikai įsigyti dalyvauja ne tik užsienio gamintojai, bet ir Lietuvos įmonės, taip sudarant sąlygas plėtotis Lietuvos verslui ir išsaugoti šalyje užsienio investuotojų lėšas. Sunkvežimių AROCS antrojo gamybos etapo darbai buvo vykdomi Lietuvoje, o juos atliko UAB KMT.

Dar 10 vienetų šių specialiosios paskirties sunkvežimių planuojama pristatyti Lietuvos kariuomenei šių metų pabaigoje, taip anksčiau laiko įvykdant ketveriems metams prisiimtus įsipareigojimus. Sutartį dėl šio tipo 25 sunkvežimių įsigijimo Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos ir Vokietijos gamintojas „Daimler AG“ įgaliotasis atstovas Lietuvoje UAB „Veho Lietuva“ pasirašė praėjusių metų sausį.  

Sunkvežimiuose AROCS 4142 AK 8x8/4 yra sumontuota „H“ formos konteinerių hidraulinės krovos sistema, pagamintos dvi krovinių pakrovimo-transportavimo platformos, pritaikytos amunicijos transportavimui su uždedamu/nuimamu tentu. Juose taip pat sumontuota ir viena krovinių pakrovimo-transportavimo platforma. Ja galima transportuoti ratines ir vikšrines transporto priemones: HMMWV, MB UNIMOG, Land Rover, M113, kt.

Lietuvos kariuomenės teigimu, specialiosios paskirties sunkvežimiai yra naudojami karinėms logistinėms operacijoms, taip pat pasirengti karinėms operacijoms ir kitoms gynybos funkcijoms atlikti. Šie sunkvežimiai gali važiuoti tiek viešaisiais keliais, tiek ir bekele. Gali pervežti ne mažesnį kaip 16 tonų krovinį, savaeigės PzH 2000 haubicos amuniciją, konteinerius, transporto priemones, įrangą, kitas karines atsargas.

Pastaraisiais metai atnaujinant Lietuvos kariuomenės autoparką, iš Vokietijos gamintojo „Daimler AG“ įsigyti vilkikai ZETROS 3643 su priekabomis bei taktinės paskirties penkių tonų keliamosios galios sunkvežimiai UNIMOG U5000.   

Vykdant krašto apsaugos sistemos įsigijimus apie 70 proc. gynybos biudžeto lieka Lietuvoje įsigyjant prekes ir paslaugas iš Lietuvos gamintojų bei sumokant mokesčius. Iš užsienio gamintojų dažniausiai įsigyjama ginkluotė ir karinė technika.NAUJAUSI KOMENTARAI

Mano nuomonė:

Mano nuomonė: portretas
kariuomenei negaila

Knyskiukas \\\\\.../////

Knyskiukas  \\\\\...///// portretas
Kur jie gaminti VDR ar VFR ???.---Jei VFR tai daugiau gaus už metalo laužą,nes VFR geresnis metalas, kaip VDR.---O gal kavaleriją atnaujinkim,tik gaila TSRS maršalas kavalerijos specialistas Budijonas miręs.

tie

tie portretas
niekinantys kom tik parodo politkvailuma tu prifarsiruotu neapyantos puspatriotu kuriu tuscias skalijamas parankus sionglobalistam ir visom u spec t reikia tengtis visas politjegas vest prie dialogo o ne skatinti idijotiskais nostalginiai pliurpalais reikia tik pamastyt kad tos 15m neapsaugos musu vaiku o atims paskutini kasni is ju tuo labiau kad seimos ardomos sitais veiksmais kurie nieko gero nezada visuomenei ir jei butu Karoblis gal to ir nebutu//////////////////?...
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių