Įteiktos 2021 metų Lietuvos mokslo premijos

 • Teksto dydis:

Ketvirtadienį Lietuvos mokslų akademijoje (LMA) įteiktos 2021 metų Lietuvos mokslo premijos.

Humanitarinių ir socialinių mokslų srityse premija skirta Tomui Baleženčiui ir Dariui Baronui, fizinių mokslų srityje – Eugenijui Gaubui ir Petrui Rimantui Venskutoniui, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityse – Vaidučiui Kučinskui, Juozui Kupčinskui, technologijos mokslų srityje – Gintautui Dzemydai.

„Jau kurį laiką turime puikią progą įsitikinti, kad pasaulio tvarka, prie kurios buvome pripratę, gali būti lengvai sugriauta. Tiek kokios nors pandemijos, tiek dar baisesnio – neapykantos ir naikinimo viruso. Dar kartą pamatėme, kad mokslas ir jo pasiekimai gali būti panaudoti tiek vaistams ir vakcinoms kurti, tiek masinio naikinimo ginkluotei tobulinti. Tai tikrai nėra priekaištas mokslui ar kritiniam mąstymui. Priešingai, vis labiau įsitikiname, kaip svarbu ugdyti ir puoselėti racionalumą. Tą padaryti realu tik tada, kai šiame procese aktyviai dalyvaus pati mokslininkų bendruomenė. Nėra abejonės, kad mokslo žmonių balsas šiais neramiais laikais turi skambėti kur kas garsiau“, – sakė mokslo premijų įteikime LMA dalyvavusi ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Premjerė pabrėžė, kad Vyriausybės programoje skiriama daug dėmesio mokslui. Norima sukurti gyvybingą inovacijų ekosistemą mokslo centruose, sutelkti išteklius prioritetinėse mokslo ir ekonomikos srityse, taip pat skatinti universitetų, mokslo institutų bei politinius sprendimus priimančių žmonių bendradarbiavimą. Vyriausybė supranta, kaip svarbu tyrėjams sudaryti kuo palankesnes sąlygas vykdyti mokslo tyrimus, stiprinti humanitarinių bei socialinių mokslų vaidmenį. Keliami labai ambicingi tikslai žengiant žaliuoju kursu.

„Labai apmaudu, kai aplinkybės riboja galimybes, kai tenka gyventi nuolatinės turbulencijos sąlygomis. Tačiau būtent sudėtingiausiose situacijoje mokslo ir mokslininkų svarba tik didėja. Pasak rašytojo George’o Orwello, masinės beprotybės laikais siekiant išsaugoti žmonijos palikimą svarbiausia išlaikyti sveiką protą. Kaip matome, tai nėra paprastas dalykas. Dar kartą noriu pasidžiaugti galimybe kreiptis į tokią garbingą draugiją ir palinkėti visiems mokslininkams, kuriems šiandien teikiami apdovanojimai, neblėstančio smalsumo, noro kelti klausimus ir tikėti, kad neįmanomas ribas galima vis stipriau stumti į šoną“, – kalbėjo premjerė.

Nuo 1993 m. kasmet skiriamos ne daugiau kaip septynios Lietuvos mokslo premijos. Lietuvos mokslo premija yra 780 bazinių socialinių išmokų dydžių – 32 tūkst. 760 eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių