Dviratininkai: tokių reikalavimų daugiau niekur nėra

 • Teksto dydis:

Prie Seimo antradienį piktindamiesi įsigaliojusiais papildomus reikalavimais dviratininkams į protesto akciją susirinko dvi dešimtys dviratininkų.

Prie Seimo antradienį piktindamiesi įsigaliojusiais papildomus reikalavimais dviratininkams į protesto akciją susirinko dvi dešimtys dviratininkų.

Dviratininkų atstovai tvirtina, kad reikalavimai dienos metu dviratininkams dėvėti ryškiaspalvę liemenę arba įjungti žibintus saugumo situacijos keliuose nepakeis, o žmones atgrasys nuo susisiekimo dviračiais.

„Piktinamės nepagrįstais ir nesąmoningais reikalavimais naudoti šviesas dieną arba reglamentuotą aprangą, kurios žmogus negali laisvai pasirinkti. Tokių reikalavimų nėra niekur daugiau pasaulyje“, - žurnalistams sakė vienas akcijos dalyvių, Lietuvos dviratininkų bendrijos tarybos narys Linas Vainius.

Jis pažymėjo, jog daugiausiai dviratininkai į eismo įvykius pakliūna dėl nesaugaus lenkimo, ir šiuo atveju racionalesnės būtų pataisos, kurios reglamentuotų šį manevrą.

„Dėl dviratininkų saugumo mes siūlėme pataisas, kad būtų reglamentuotas dviratininko lenkimas kelyje ne mažesniu kaip pusantro metro atstumu, tai yra pats svarbiausias saugumo reikalavimas, kuris nebuvo priimtas. Taip pat mums labai svarbus saugaus greičio laikymasis, chuliganiško elgesio kelyje mažinimas, neblaivių vairuotojų mažinimas - tai pagrindiniai dalykai, kurie gadina eismo saugumą, o ne dviratininkai“, - kalbėjo L.Vainius.

Vienas akcijos dalyvių Eduardas Kriščiūnas atvyko su senoviniais šarvais, taip parodijuodamas Seimo priimtas pataisas dėl papildomų reikalavimų dviratininkams. „Kada šarvai?“ - skelbė kartu atneštas transparantas.

„Tai dar vienas šaudymas į orą. Važiavimas dviračiu tikrai taps dar labiau nepopuliarus, tai yra geras būdas atgrasyti žmones nuo dviračio įsigijimo“, - sakė Lietuvos dviratininkų bendrijos atstovas E.Kriščiūnas.

Antradienį Lietuvoje įsigaliojo reikalavimai dviratininkams dienos metu važiuojant keliu dėvėti ryškiaspalvę liemenę arba įjungti žibintus.

Saugaus eismo automobilių keliais pataisos numato, kad važiuodamas važiuojamąja kelio dalimi dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltas šviesos žibintas, o gale - raudonos šviesos žibintas. Važiuojant tamsiu paros metu ar kai blogas matomumas privalomi abu šie reikalavimai.

Seimo liberalai Eligijus Masiulis ir Remigijus Šimašius Seimo posėdžių sekretoriate antradienį įregistravo pataisas, kad papildomų reikalavimų būtų atsisakyta. Atšaukti dviratininkų reikalavimus liberalai siekė ir anksčiau, tačiau Seime tokios iniciatyvos paramos nesulaukė.

„Pertekliniai ir absurdiški reikalavimai dviratininkams tikslų nepasieks ir didesnio saugumo tikrai negarantuos. Gaila, kad to iki šiol nesuprato Seimo dauguma ir Vyriausybė. Liberalai įsitikinę, kad dviratininkams liemenės ir įjungti šviesos žibintai turėtų būti privalomi tik tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui“, - Liberalų sąjūdžio frakcijos išplatintame pranešime cituojamas E.Masiulis.

Tuo tarpu Policijos departamentas pažymi, kad nauji reikalavimai įsigaliojo tik važiuojamąja kelio dalimi, o ne dviračių takais, kelkraščiu ar šaligatviais važiuojantiems dviratininkams.

Policininkai taip pat pažymi, kad Lietuvoje dviračių takų infrastruktūra dar nėra tinkamai išvystyta, kaip daugelyje senbuvių Europos Sąjungos valstybių, kur pagrindinis dviračių eismas vyksta būtent dviračių takais, o ne važiuojamąja kelio dalimi.

Policija išplatintame pranešime taip pat pažymi, kad senosiose Europos Sąjungos šalyse patys eismo dalyviai aktyviai rūpinasi savo saugumu, tad dėvėti ryškiaspalves liemenes ir saugos šalmus jiems įprasta ir be įstatyminių įpareigojimų.

Policija kartu pateikia informaciją, kad šiemet eismo įvykiuose jau žuvo 9 dviračių vairuotojai, iš jų net 7 - šviesiuoju paros metu, sužeista 160 šių eismo dalyvių, tarp jų 135 - šviesiuoju paros metu.

„Policijos pareigūnai, rūpindamiesi eismo dalyvių saugumu kelyje, mano, kad kiekvieno žmogaus sveikata ir gyvybė yra svarbiau nei tam tikri suvaržymai ar nepatogumai“, - dviratininkų pasipriešinimą sukėlusias pataisas vertina policija.


Šiame straipsnyje: dviračiaidviratininkaipolicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

KLP

KLP portretas
Visada vazioju su liemene,nematau problemos.

nesamone

nesamone portretas
ZMONIU DISKRIMINACIJA... pesciuosius dar aprenkit sviecianciom liemenem ir prozektoriu i ranka .....

3,0 l TDI

3,0 l TDI portretas
Dviratininkai, lauk iš gatvių. Tik trukdote normalų saugų eismą. Važinėkit šaligatviais ir niekas jūsų nepritrėkš. Per pėsčiųjų perėjas ne važiuokit, o persistumkit savo triperius, nes tik tuomet skaitysitės pėstieji, kuriuos reikia praleisti.
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių