Į Lietuvą leista atvyksti 689 režimo persekiojamiems baltarusiams

 • Teksto dydis:

Ypatingais humanitariniais tikslais į Lietuvą atvykti iš viso leista 689 Baltarusijos piliečiams, pirmadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

285 iš šių asmenų jau yra Lietuvoje, 67 pasiprašė prieglobsčio.

Toks vidaus reikalų ministro leidimas išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvą. Leidimai išduodami nukentėjusiems nuo režimo ir represijų ar persekiojamiems Baltarusijos piliečiams, aktyviems opozicijos atstovams.

„Nors protestai Baltarusijoje tebevyksta, tačiau srautai norinčiųjų atvykti palyginti su vasaros pabaiga yra tikrai mažesni. Jeigu pradžioje leidimus išduodavome po kelis kartus per dieną, tai dabar besikreipiančių skaičius yra tikrai sumažėjęs“, – pranešime teigė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

„Atvykusieji Baltarusijos piliečiai gali būti Lietuvoje, bet taip pat gali grįžti į savo šalį, jeigu manys, kad jiems tą padaryti yra saugu“, – pridūrė ji.

Nors protestai Baltarusijoje tebevyksta, tačiau srautai norinčiųjų atvykti palyginti su vasaros pabaiga yra tikrai mažesni.

Lietuva nuo rugpjūčio 11 dienos taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos. Jiems privaloma saviizoliacija.

Baltarusijos piliečiai, siekiantys atvykti į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, turi kreiptis į Lietuvos ambasadą Baltarusijoje dėl Šengeno vizos išdavimo ir pateikti ypatingas humanitarines priežastis patvirtinančią informaciją.

Šengeno viza leidžia atvykti į Šengeno teritoriją ir būti vizoje nurodytą laiką, bet ne daugiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį nuo pirmo atvykimo į Šengeno valstybių narių teritoriją datos.

Jeigu Baltarusijos piliečiai jaučiasi persekiojami arba kyla reali grėsmė jų saugumui ir gyvybei, jie gali atvykti į Lietuvą ir pateikti prašymą suteikti prieglobstį. Prašymai gali būti pateikti pasienio kontrolės punktui, Valstybės sienos apsaugos tarnybai ar Migracijos departamentui. Išnagrinėjus prieglobsčio prašymą suteikiama viena iš prieglobsčio formų – pabėgėlio statusas arba papildoma apsauga bei išduodamas leidimas gyventi Lietuvoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lietuvis

Lietuvis portretas
Kam Lietuvai reikia banditų ,kurie neklauso prezidento nurodymų ,nesilaiko tvarkos savo šalyje.

greit

greit portretas
sia sali vadinsime gudija juk gruzinai pasikeite i s.....svilius o kuo mes blogesni MM islaikys nabagus tinginius naujoje geroves gudijoje kuria /rems briusorfondas;;;;;;

pagonybes simbolis

pagonybes simbolis portretas
Lietuvoje kas bus iš belerus pavojus kaip panašus europoje košmaros iš azijos buti pašalinius. Svarbus patikrinti stiprus iš šalios dokumentus nei pabegus,nei veiksmus...
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių