Į Lietuvą jau atvyko 217 baltarusių, 45 pasiprašė prieglobsčio

 • Teksto dydis:

Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių leista atvykti 618 baltarusių, šia galimybe pasinaudojo trečdalis asmenų, pirmadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Jos teigimu, į Lietuvą jau atvyko 217 leidimą turinčių baltarusių, taip pat 45 baltarusiai pasiprašė prieglobsčio.

Vidaus reikalų ministro leidimas išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, tokių kaip susiklosčiusios politinės aplinkybės ar kitokios grėsmės.

Tokie leidimai išduodami nukentėjusiems nuo režimo ir represijų ar persekiojamiems Baltarusijos piliečiams, aktyviems opozicijos atstovams.

Ši išimtis pradėta taikyti nuo rugsėjo 11 dienos.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sako, kad daugėja prieglobsčio prašančių baltarusių.

„Matome, kad Baltarusijoje protestai tęsiasi, žmonės, kurie nesijaučia saugūs, kreipiasi dėl galimybės atvykti į Lietuvą. Vis daugiau žmonių prašo prieglobsčio – tai, be abejo, nėra lengvas sprendimas, nes asmuo nusprendžia išvykti iš savo šalies ilgam“, – pranešime teigė ministrė.

Vis daugiau žmonių prašo prieglobsčio – tai, be abejo, nėra lengvas sprendimas, nes asmuo nusprendžia išvykti iš savo šalies ilgam.

Baltarusijos piliečiai, siekiantys atvykti į Lietuvos Respubliką dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, turi kreiptis į Lietuvos ambasadą Baltarusijoje dėl Šengeno vizos išdavimo ir pateikti ypatingas humanitarines priežastis patvirtinančią informaciją.

Šengeno viza leidžia atvykti į Šengeno teritoriją ir būti vizoje nurodytą laiką, bet ne daugiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį nuo pirmo atvykimo į Šengeno valstybių narių teritoriją datos.

Be to, Baltarusijos piliečiai, jeigu jie jaučiasi persekiojami arba kyla reali grėsmė jų saugumui ir gyvybei, gali atvykti į Lietuvą ir pateikti prašymą suteikti prieglobstį. Užsieniečiai prašymus suteikti prieglobstį gali pateikti pasienio kontrolės punktui, Valstybės sienos apsaugos tarnybai ar Migracijos departamentui. 

Išnagrinėjus prieglobsčio prašymą suteikiama viena iš prieglobsčio formų –  pabėgėlio statusas arba papildoma apsauga bei išduodamas leidimas gyventi Lietuvoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Saviems vietos neliks...

Saviems vietos neliks... portretas
Vargšė Lietuva......rusai okupuoja iš lėto.....

.

. portretas
Palankiausios emigracijai šalys yra Čilė, Urugvajus, Kinija, Ispanija, Airija.

Lietuvos akūlos

Lietuvos akūlos portretas
niekaip nepraranda vilties kad lietuvius (kurie nenori būt vergais ir jau geriau nedirbs nei dirbs tik už maistą), pakeis svetimtaučiais
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių