Į biblioteką reikia pasirengti
Vasarą nepopuliarios miesto bibliotekos rugsėjį sulauks moksleivių ir studentų antplūdžio. Modernios technologijos bibliotekininkams padeda susidoroti su lankytojų srautais.
Balandžio mėnesį naujose patalpose įsikūrusi Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka lankytojus stebina ir džiugina erdvėmis ir modernumu. Anot bibliotekos direktoriaus pavaduotojo Juozo Šikšnelio, nekyla abejonių, kad ši biblioteka viena moderniausių Lietuvoje, nes viskas, kas šiandien modernu bibliotekininkystėje, joje įdiegta.
Naujose patalpose geriau ne tik darbuotojams, bet ir skaitytojams. Siekta, kad biblioteka būtų ta erdvė, kurioje ne tik galima pasiimti knygų, bet ir pasėdėti minkštuose kampeliuose. Vis dėlto bibliotekos atstovės ryšiams su visuomene Laimos Pačebutienės teigimu, pastebėta, kad skaitytojai baidosi ne kompiuterizuotų bibliotekos darbo procesų, bet jaukių erdvių, kurios jiems skirtos.
Anot L. Pačebutienės, įdiegta skaitytojų aptarnavimo posistemė leidžia griežčiau kontroliuoti visus besinaudojančius bibliotekos paslaugomis. Anksčiau skolininkai galėdavo išsisukti nuo delspinigių už neatneštas knygas, o dabar, įvedus automatizuotą skaitytojų aptarnavimo sistemą, jų išvengti nepavyks niekam.
Taip pat labai sustiprinta knygų apsauga. Jei koks nors senus laikus menantis ilgapirštis mėgintų išsinešti nusižiūrėtą knygą pasikišęs po megztiniu, užsiblokuotų visos bibliotekos durys. Visos knygos užregistruotos ir iš abonemento gali būti išneštos tik tada, kai darbuotojai jas pažymi.
Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka dar nuo 1997 metų modernizuojama. Pasak bibliotekos direktorės Bronislavos Lauciuvienės, viskas, ką turi I. Simonaitytės biblioteka, yra ir miesto viešojoje bibliotekoje. Visų filialų patalpos renovuotos, kompiuterizuotos, veikia „Libis“ sistema.
Kadangi kompiuteriai įdiegti jau gana seniai, žmonės jais naudojasi drąsiai. Direktorės teigimu, biblioteka be kompiuterio šiandien neįsivaizduojama. Pastebėta, kad atlikta kompiuterizacija sustiprino bibliotekos, kaip institucijos, pozicijas visoje Lietuvoje.
Kompiuteris ir su juo atėjęs internetas bibliotekoje nenukonkuruoja knygų. Viena papildo kita.
Anot B. Lauciuvienės, bibliotekos filialuose veikia namų kinas, fonotekos, galima naudotis prenumeruojamomis duomenų bazėmis.
Naujausi komentarai