Oficialiai paskelbta gaisro Alytuje lokalizacija – jis pilnai suvaldytas

Alytuje trečiadienį kilusį padangų perdirbimo įmonės gaisrą penktadienį pavyko galutinai suvaldyti ir sustabdyti plitimą, BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Laura Valauskienė.

„12.21 val. paskelbta gaisro lokalizacija. (...) Ugnis sustabdyta ir ji nebeplinta“, – kalbėjo L. Valauskienė.

Ji sakė, kad šiuo metu gaisravietėje dirba apie 50 ugniagesių.

Geriamo vandens gyventojams dar teks palaukti

Pasak „Dzūkijos vandenų“ Ekonomikos ir plėtros departamento vadovo Tomo Valatkos, šiuo metu geriamas vanduo netiekiamas kiek daugiau nei 1,3 tūkst., daugiausia Putinų mikrorajono, gyventojų.

„Čia priklauso nuo gaisro eigos, nes kol reikalingas didelis vandens kiekis gesinimui, tol negalime atnaujinti. Kuo greičiau bus likviduotas gaisras, tai tuo greičiau galėsime atnaujinti geriamojo vandens tiekimą“, – BNS sakė T. Valatka.

Šiuo metu geriamojo vandens savo butuose neturintiems alytiškiams tiekiamas vanduo tiesiai iš gręžinio – jis netinkamas maisto gaminimui.

„Jame yra padidintas geležies kiekis. Jis sveikatai nėra kenksmingas, tačiau turi tokį prieskonį ir yra vos, vos gelsvas. Tas didelis geležies kiekis duoda šiokį tokį skonį“, – teigė specialistas.

Geriamas vanduo jo neturintiems gyventojams pristatomas specialiu „Dzūkijos vandenų“ transportu, tam sudarytas grafikas, kurį galima pasiekti įmonės interneto svetainėje.

„Sudarėme grafiką ir šeštadieniui bei sekmadieniui, nes panašu, kad ir savaitgalį to reikės dar. Atvažiuoja mūsų mašina ir žmonės su savo tara gali ateiti įsipilti vandens“, – sakė T. Valatka.

Oro užterštumas neviršija normų, rajone – dar tik bus tiriamas

Alytuje penktadienį oro užterštumas neviršija normų, rajone – dar tik bus tiriamas, pranešė Aplinkos apsaugos agentūra.

Kaip teigiama pranešime, mobili laboratorija ketvirtadienį iš Pramonės rajono buvo perkelta į Kauno gatvę, o penktadienį popiet bus perkelta į Miklusėnų gyvenvietę.

Penktadienio naktį Alytaus mieste didelių pokyčių neužfiksavo – kietųjų dalelių ir kitų oro teršalų koncentracijos nebuvo pavojingos žmonių sveikatai.

Anot specialistų, šiuo metu dūmai nuo gaisravietės Pramonės rajone yra nešami šiaurės vakarų kryptimi, tolyn nuo Alytaus, link Miklusėnų gyvenvietės.

Šiuo metu dėl kenksmingų dūmų, aitraus kvapo Alytaus mieste, aplink gaisro židinį, nedirba keliolika įmonių, tarp jų ir didžiosios įmonės „Snaigė“, „Koslita“, „Lanksti linija“, „Haltex“, „Kirptė“, „Jakobsen Home“.

Taip pat aitrus kvapas juntamas Alytaus rajono teritorijoje, Miklusėnuose, netoli šių įmonių.

Aplinkos, sveikatos, vidaus reikalų ministrai gaisrą Alytuje apžiūrės sraigtasparniu

Aplinkos, sveikatos, vidaus reikalų ministrai gaisrą Alytuje penktadienį apžiūrės kariniu sraigtasparniu. Apie tai BNS informavo ministrų atstovai spaudai.

Kęstutis Mažeika, Aurelijus Veryga ir Rita Tamašunienė taip pat ketina susitikti su gyventojais, apžiūrėti gaisro teritoriją pėsčiomis ir apžvelgti padarinius.

„Ministras šiuo metu vyksta į gaisravietę Alytuje, kur dar kartą susitiks su atsakingais pareigūnais. Vėliau sraigtasparniu pakils apžiūrėt iš oro gaisravietės, Nemuno, apylinkių – kad geriau pamatyti, kur skleidžiasi teršalų debesys“, – sakė aplinkos ministro atstovas Justas Jaskonis.

Pasak Lietuvos kariuomenės atstovo Gintauto Ciunio, ministrai skris Karinių oro pajėgų sraigtasparniu „Dauphin AS365“.

Gaisras 2 tūkst. kvadratinių metrų pastate Pramonės gatvėje, Alytuje, kilo trečiadienio naktį.

Alytaus miesto savivaldybėje trečiadienį paskelbta ekstremali padėtis, evakuotas šalia esantis Medicininės reabilitacijos ir sporto centras.

Aplinkos ministras K. Mažeika tai pavadino viena didžiausių pastarojo meto ekologinių nelaimių Lietuvoje, o žala gamtai, pasak jo, gali siekti 5 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių