ES ir Kaliningrado srities pasienio bendradarbiavimo sutartis gali būti pasirašyta vasarą Pereiti į pagrindinį turinį

ES ir Kaliningrado srities pasienio bendradarbiavimo sutartis gali būti pasirašyta vasarą

2011-05-21 18:53
ES ir Kaliningrado srities pasienio bendradarbiavimo sutartis gali būti pasirašyta vasarą
ES ir Kaliningrado srities pasienio bendradarbiavimo sutartis gali būti pasirašyta vasarą / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Rusijos Kaliningrado srities ir jos kaimynių Europos Sąjungos šalių sutartis dėl pasienio bendradarbiavimo gali būti pasirašyta šią vasarą, pranešė šeštadienį žurnalistams

Kaliningrado srities gubernatorius Nikolajus Cukanovas po Rusijos, Vokietijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimo.

Pasak jo, trijų ministrų pokalbyje kilo mintis, jog jau šią vasarą derybose dalyvaujančios šalys "priartės prie pasienio bendradarbiavimo sutarties".

"Tai reiškia, kad Kaliningrado gyventojai, taip pat Lietuvos ir Lenkijos pasienio rajonų piliečiai galės kirsti sieną paprastesniu režimu", - sakė N.Cukanovas.
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas šeštadienį lankosi Kaliningrado srityje, susitinka su savo kolegomis iš Vokietijos ir Lenkijos - Guido Westerwelle ir Radoslawu  Sikorskiu.

R.Sikorskis viešai paprašė Europos Komisijos diplomatiniais kanalais kuo greičiau pasirašyti pakeistą potvarkį, kuris, patvirtinus Europos Parlamentui, leis pasirašyti jau parengtą sutartį dėl paprastesnio sienos kirtimo režimo, pranešė Lenkijos naujienų agentūra PAP,
Lenkijos diplomatijos vadovas sakė, kad tokia sutartis atneš praktinės naudos Lenkijos Pamario, Varmijos ir Mozūrų vaivadijų gyventojams.

PAP pažymi, kad Lenkija ir Rusija nori įvesti bevizį režimą visai Kaliningrado sričiai ir atitinkamai teritorijai Lenkijoje. Dabar veikiantys ES įstatymai leidžia bevizį režimą įvesti 30 kilometrų, arba, daugiausiai, 50 kilometrų ruože.
Kaliningrado sritis tarp Lenkijos ir Lietuvos užima juostą, kuri iš šiaurės į pietus yra 108 kilometrų ilgio, o iš rytų į vakarus – 205 kilometrų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų