DP byla: V.Vonžutaitei gripas nustatytas nepamatavus temperatūros

Pavasarį privačios klinikos gydytoja, dėl kurios išduotos pažymos kaltinamoji Darbo partijos (DP) byloje Vitalija Vonžutaitė beveik du mėnesius galėjo nedalyvauti teismo posėdžiuose, net nematavo pacientei temperatūros, nors diagnozavo gripą.Tai paskelbė Vilniaus apygardos teismo (VAT) teisėjų kolegija, gavusi sveikatos apsaugos ministro sudarytos darbo grupės išvadas.

Kolegija priėmė sprendimą baudos teisiamajai neskirti, nes jos kaltė neįrodyta, bet nurodė prokurorui įvertinti medicinos pažymą išdavusios gydytojos veiksmus, ar juose nėra nusikalstamos veikos požymių.

Teisėjų kolegija buvo prašiusi įvertinti išduodamas medikų pažymas, nes dėl jų neįvyko daug teismo posėdžių DP juodosios buhalterijos byloje.

Teisėja Daiva Pranytė Zalieckienė paskelbė, kad darbo grupė konstatavo, jog V.Vonžutaitei medicinos paslaugos privačioje klinikoje teiktos pažeidžiant nustatytus reikalavimus, nes gydytoja pacientei nepamatavo temperatūros, tuo metu teismui išduotoje pažymoje parašė, kad V.Vonžutaitė dėl pakilusios temperatūros, gripo negali dalyvauti teismo posėdžiuose.

Kaltinamoji medikų pažymomis nedalyvavimą teismo posėdžiuose grindė nuo šių metų kovo 15-osios iki gegužės 5-osios.

Be to, nustatyta, kad duomenys apie atliktus sveikatos patikrinimus neįrašyti į V.Vonžutaitės sveikatos kortelę.

Penktadienį VAT vėl grėsė atidėti DP bylos nagrinėjimą, nes susirgo viena iš kaltinamųjų - finansininkė Marina Liutkevičienė. Ji pateikė pažymą, kad nuo rugsėjo 6-osios iki 10-osios negali dalyvauti teismo posėdžiuose dėl ligos. Jos gynėja Reda Kurlavičienė paaiškino, kad M.Liutkevičienė gydoma ligoninėje, ir nežinia, kiek tai užtruks.Tačiau teisėjų kolegija nutarė M.Liutkevičienės bylą išskirti į atskirą, kol kaltinamoji pasveiks.

VAT Darbo partijos byla į teismą grįžo po daugiau nei dviejų mėnesių pertraukos. Pastarąjį kartą šios baudžiamosios bylos posėdis vyko birželio 18 dieną. Tuomet dėl teisėjų, gynėjų, teisiamųjų atostogų posėdis paskirtas tik rugsėjo pradžiai, tai sukėlė svarstymų, jog bylos nagrinėjimas vilkinamas.

Penktadienį į posėdį atvyko per dešimt liudytojų. Tarp jų - žinomi pramogų verslo atstovai Juozas Liesis, Žilvinas Žvagulis, Gintarė Karaliūnaitė, Rimas Valeikis, buvęs Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas.

DP byla teisme yra ketveri metai, tačiau tik pernai gruodį pavyko pradėti bylą nagrinėti iš esmės ir apklausti pirmuosius liudytojus.

Bylos posėdžiai nuolat buvo atidedami dėl kaltinamųjų sveikatos, gynėjų nedalyvavimo, jų keitimosi ir kitų priežasčių.

Generalinė prokuratūra Darbo partijos pirmininką europarlamentarą Viktorą Uspaskichą kaltina, kad jis 2004-ųjų pavasarį pavedė kitai bylos kaltinamajai Vitalijai Vonžutaitei vesti teisės aktus pažeidžiančią buhalteriją.

Anot kaltintojo, politikas 2004-2006 metais kontroliavo sistemingai vykdytą neoficialių lėšų apskaitą bei ja užsiėmusius asmenis. Valstybinis kaltintojas taip pat paskelbė, kad nuo 2005-ųjų pradžios V. Vonžutaitė pavedė Nijolei Steponavičiūtei nefiksuoti dokumentuose partijos lėšų formavimo.

Prokuratūros teigimu, DP vadovas per V.Vonžutaitę vadovavo dar vienai kaltinamajai Marinai Liutkevičienei, kuri būdama atskaitinga už buhalterini išlaidų teisingumą, žinodama, kad yra nefiksuotų lėšų, apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą, oficialiai nefiksuodavo atlyginimų mokėjimų.V.Uspaskichas kaltinimus kategoriškai atmeta.NAUJAUSI KOMENTARAI

O

O portretas
Venckienei pratese faksu?

cha

cha portretas
Ai, tai čia įprasta metodika.Miesto infekcinėje man temperatūrą pamatavo, bet toliau nieko nedarydami nustatė kad jokios infekcijos nėra.Daktarai telepatai.

Tegul

Tegul portretas
išsiaiškina kiek už tą pažymą sumokėjo.Jeigu bent vieną gydytoją pasodins už parduotą nedarbongumo pažymėjimą,tai jau bus precedentas ir kiti gydytojai,nerizikuos dėl savo darbo vietos.Dabar medicina yra viena iš korumpuočiausių įstaigų Lietuvoje.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių