Didmiesčių gyventojus prie konteinerių pasitiko perspėjantys užrašai

 • Teksto dydis:

Ne vieną šįryt šiukšles išnešusį didžiųjų miestų gyventoją nustebino prie atliekų konteinerių aikštelių atsiradęs užrašas „Mes stebime, kaip jūs rūšiuojate“. Tai viena iš tris savaites truksiančios aplinkosauginės kampanijos akcijų. Jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į atliekų tvarkymo problemas Lietuvoje bei skatinti atsakingą vartojimą bei rūšiavimo įgūdžius.

Nuo ankstyvo ryto penkiuose didmiesčiuose prie atliekų aikštelių žmonėms taip pat dalinti daugkartiniai pirkinių maišeliai, taip pat įteiktos magnetinės atmintinės, skatinančios teisingai rūšiuoti.

Pasak, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacijos“ (PTO) atstovės Audronės Viliūtės‚ šiuo metu Lietuva yra tarp daugiausiai atliekų sąvartynuose šalinančių ES šalių.

„Mūsų vartojimo įpročiai lėmė sudėtingų aplinkosauginių problemų atsiradimą: gyvūnijos ir augalijos nykimą, visuotinį atšilimą, gamtinių išteklių mažėjimą, katastrofiškai didėjantį atliekų kiekį. Todėl laikas labai stipriai pagalvoti apie atsakingą vartojimą, atliekų kiekio mažinimą, pakartotinį atliekų panaudojimą bei rūšiavimą“, – teigė A.Viliūtė.

Pagal spalio mėnesį PTO inicijuotą reprezentatyvią apklausą, kurią atliko bendrovė „Spinter tyrimai“, Lietuvos gyventojai svarbiausiomis aplinkosaugos problemomis laiko oro (58 proc.) ir vandens užterštumą (50 proc.) bei aplinkos taršą atliekomis ir jų kiekio didėjimą (50 proc.). Prie aplinkosauginių problemų mažinimo Lietuvos gyventojai labiausiai prisideda rūšiuodami atliekas (60 proc.).

„Nors rūšiavimą žmonės nurodo kaip patį aktyviausią būdą sprendžiat aplinkosaugines problemas, tačiau reguliariai rūšiuojančiųjų skaičius Lietuvoje nekinta jau trečius metus iš eilės ir sudaro maždaug trečdalį visų gyventojų. Deja, tik labai maža dalis komunaliniame sraute susidarančių pakuočių atliekų yra išrūšiuojamos ir perdirbamos, nors tai vertinga ir paklausi antrinė žaliava. Mūsų šalyje šiuo metu apie 60 proc. namų ūkiuose susidarančių pakuočių atliekų nukeliauja į sąvartyną, kai tuo tarpu kitose ES šalyse šis skaičius tesiekia vos 2 proc.“ – sakė A.Viliūtė.NAUJAUSI KOMENTARAI

burdakss

burdakss portretas
burdakas baisus su svaros imonem,mokam didziulius mokescius,o paslauga sudais smyrda ir dar prie pat laiptiniu stovi antisanitariniai konteineriai!!!

Kaunietis

Kaunietis portretas
Pritariu, rūšiuoti reikia. Bet rūšiavimo pastangų Kauno švaros organizacija prasta. Tikrai, išmėtė konteinerius privačioms valdoms per prievartą. Kieme konteinerių dviems rūšims-stiklui ir į kitą dėti viską -popierių, plastiką, metalą. Tai vėl iš to antro konteinerio rūšiuos kažkas, vėl kainuos. Ar čia tikrai ne pinigų plovimui išmėtė tuos konteinerius. o paskui sakys, prižiūrėjom, blogai rūšiuojat, keliam šiukšlių išvežimo kainą nuo 2016-01-01. Ir tikrai kels. nes juridiniams asmenims įvežti šiukšles į aikšteles jau liemet savivaldybė pakėlė kainą. Šie kels fiziniams.... Ar rūšiuosim ar ne, viskiek kels. Taip bus užmušama žmonių iniciatyva.

Warnung Warnung Warnung Warnung

Warnung Warnung Warnung Warnung portretas
O kai sukurpsi padoru straipniuka ir nepabijosi monopoliniu svaros imoniu nemalones, tada paspausiu tau desine :)))
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių