Išėjo į gatves dėl medžių kirtimo – reikalauja stabdyti kirtimus giriose

 • Teksto dydis:

Apie šimtas visuomenininkų sostinėje surengė teatralizuotą protesto akciją „Girios ateina į Vilnių“ dėl medžių kirtimo.

Kiškiais, meškomis, vilkais, medžių kostiumais apsirengę protestuotojai reikalavo stabdyti kirtimus saugomose teritorijose ir pradėti derybas dėl ilgalaikės miškų strategijos.

„Žaliojoj girioj vasarą, žiemą „Huskvarna“ čiulba kasdieną“, „Keiskite politiką, o ne klimatą“, „Nežudyk mano brolio“, „Neišduok miško“, Išsaugokime vertingiausią sengirę – Punio šilą“ – skelbė akcijos dalyvių plakatai.

„Mes norime bendro derybų stalo Prezidentūroje ir aiškaus naujo požiūrio į gamtą“, – BNS sakė vienas iš akcijos organizatorių Martynas Švėgžda von Bekeris.

„Dabar pjaunami seni medžiai senose giriose, neįvertinama ekosistema, kur gyvena kokios rūšys, vyksta didžiulio masto niokojimas ir tą jaučia visi žmonės“, – tvirtino jis.

Labanoro klubo prezidentas Andrejus Gaidamavičius BNS teigė, kad žmones į gatves varo valdžia, nesprendžianti aktualios problemos.

„Jeigu nieko nedarysime, tai jokių ribojimų saugomose teritorijose šita valdžia nepriims“, – sakė jis.

Anot gamtosaugininko, dvejus metus tarp Vyriausybės ir Aplinkos ministerijos klaidžioja įstatymo pataisa dėl plynų kirtimo draudimo.

„Vyksta kirtimai, nepaisant to, kad medienos kaina kritusi ir kad tie kirtimai pasidarė nuostolingi, bet jie iki šiol vyksta. Įsivaizduokite, guli pajuodavusios rąstų krūvos valstybiniuose miškuose, niekas jų neperka, nes nėra poreikio. Viskas atiduodama pusvelčiui į biokurą. Kam tuos miškus reikėjo naikinti, jeigu viską paverčia malkomis?“ – kalbėjo A. Gaidamavičius.

„Norime, kad būtų paskelbtas moratoriumas saugomoms teritorijoms, kad pirmiausia sustabdo kirtimus visose „Natura 2000“ teritorijose, parkuose, o paskui tegu tarpusavyje aiškinasi santykius, priiminėja įstatymus, taiso teisės aktus“, – teigė jis.

Palaikyti protestuotojų buvo atvykęs ir buvęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Vyksta kirtimai, nepaisant to, kad medienos kaina kritusi ir kad tie kirtimai pasidarė nuostolingi, bet jie iki šiol vyksta.

Jis BNS sakė, kad žmonių pasipiktinimas nėra be pagrindo.

„Manau, kad yra problema, nes vienas iš pažadų buvo, kad reforma bus tam, jog galėtume apsaugoti vertingus miškus, ypač gyvąją gamtą. Šimonių giria yra viena iš tų su labai mažais fragmentais sengirės, bet ji yra, ji yra vertinga ir buvo pripažinta visų gamtininkų. Ne veltui kyla tas pasipiktinimas“, – tvirtino K. Navickas.

Anot jo, „atsakingesnis požiūris į gyvąją gamtą visiškai devalvuotas dabar“.

Perskaitę savo reikalavimų sąrašą prie Seimo akcijos dalyviai Gedimino prospektu patraukė prie Vyriausybės.

Akciją surengė Šimonių girios iniciatyvinė grupė, Baltijos aplinkos forumas, Labanoro klubas, „Fridays for Future Vilnius“, Aplinkosaugos koalicija, „Saugokime Šiaulių medžius“, „Miško festivalis“.

Jie reikalauja paskelbti moratoriumą miškų kirtimams visose šalies „Natura 2000” teritorijose, kol bus tinkamai įgyvendinta ES „Buveinių“ direktyva, skubiai stabdyti kirtimus Punios šile, inicijuoti teisės aktų peržiūrą, siekiant numatyti skubias ir būtinas ilgalaikes miško ekosistemos apsaugą.

Taip pat reikalaujama, kad visose saugomose teritorijose negyva mediena būtų palikta miške, baigtas formuoti saugomų teritorijų tinklas ir parengtas nacionalinis susitarimas dėl miškų.

„Lietuvos miškams reikalinga ilgalaikė ateities vizija. Todėl reikalaujame nedelsiant pradėti ilgalaikės miškų strategijos rengimą, į kurio svarstymą būtų plačiai įtraukiama visuomenė“, – teigiama visuomenininkų laiške.

Pastaraisiais metais Lietuvoje kilo pasipiktinimas dėl plynų kirtimų saugomose šalies teritorijose.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) direktorius Albertas Stanislovaitis BNS yra sakęs, kad miškai kertami pagal miškotvarkos projektus ir nustatytas taisykles. Jo teigimu, plynieji kirtimai plačiąja prasme ne visada yra blogai. Nors kraštovaizdžio prasme jie rėžia akį, biologinės įvairovės prasme gali būti reikalingi.NAUJAUSI KOMENTARAI

VYTAUTAS

VYTAUTAS portretas
KAD TUOS MIŠKUS VALDŽIAGYVIAI SENIAI PARDAVĖ SUOMIAMS,ŠVEDAMS IR KITAI ŠUŠARAI.TIE DARO,KĄ NORI.SAVUS MIŠKUS TAUSOJA,O ČIA KERTA.VALDIAGYVIAI TIK PINIGUS SKAIČIUOJA,O LIETUVA JIEMS SENIAI DZIN.SVARBU JIEMS SEME IŠSILAIKYTI IR LIETUVA IŠPARDUOTI IR PINIGUS IŠVOGTI.

Internetinis darbas

Internetinis darbas portretas
Dabar „Google“ moka nuo 6285 iki 7392 USD per savaitę už darbą interrnete iš namų. Įstojau į šį darbą prieš du mėnesius ir per pirmąją šio sandorio savaitę uždirbau 6457 USD. Šis darbas yra tikrai neįtikėtinas ir kiekvieną dieną man suteikia didelę pajamų dalį. Esu tikras, kad pasieksite geriausią rezultatą. Apie tai skaitykite čia.. ................>>>>>>>> w­­w­­w.C­­a­­s­­h­­F­­l­­o­­w­­7­­7.C­­o­­m

Emma

Emma portretas
vplan.com/diena - yra puiki suaugusiųjų pažinčių svetainė su išmaniąja paieškos sistema, kuri suranda sеkso partnerį!
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių