Bandomąjį matematikos egzaminą abiturientai laikė šiek tiek geriau nei pernai

Per bandomąjį matematikos egzaminą abiturientai šiemet surinko šiek tiek daugiau taškų nei pernai, skelbia Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA).

Šiemet NŠA parengtą matematikos mokymosi pasiekimų įsivertinimo testą atliko 12,1 tūkst. į valstybinį matematikos brandos egzaminą užsiregistravusių abiturientų. Jie vidutiniškai surinko 9,5 taško iš 22 galimų Praėjusiais metais mokiniai vidutiniškai surinko 7,5 taško iš tiek pat galimų.

Kaip skelbia agentūra, galimybe pasitikrinti savo pasirengimą matematikos brandos egzaminui dalyvaudami elektroniniame bandomajame įsivertinime pasinaudojo augiau nei 73 proc. Lietuvos mokyklų abiturientų.

Bandomąjį testą atliko ir dešimtokai, kurie po mėnesio laikys matematikos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimą (PUPP). Bandomasis PUPP patikrinimas šiais metais vyko pirmą kartą, jame dalyvavo 23,3 tūkst. mokinių. Mokinių surinktų taškų vidurkis siekė 16,7 iš 45 galimų surinkti taškų.

Vidutinis per bandomąjį matematikos brandos egzaminą surinktų taškų skaičius didėja, šiemet jis išaugo 2 taškais.

Dešimtokai turėjo galimybę atsakyti į klausimus apie testą ir jį įvertinti. Daugiau kaip 50 proc. mokinių teigė, kad testas jiems buvo sunkus, apie 37  proc. – vidutinio sunkumo.

„Vidutinis per bandomąjį matematikos brandos egzaminą surinktų taškų skaičius didėja, šiemet jis išaugo 2 taškais. Tačiau nerimą kelia išliekantys silpni dešimtokų PUPP pasiekimai. Tai tam tikra repeticija prieš tikruosius patikrinimus, mokiniai dar turi laiko pastiprinti įgūdžius reikiamomis temomis. Atsižvelgiant į dešimtokų suteiktą grįžtamąjį ryšį, matematikos PUPP užduočiai atlikti skirtas laikas bus ilginamas 20 minučių“, – sako NŠA direktorė Rūta Krasauskienė.

Pasak pranešimo, bandomojo matematikos dvyliktokų pasitikrinimo ir bandomojo matematikos PUPP rezultatus, apibendrintus pagal tematikos ir gebėjimų pjūvius, NŠA artimiausiu metu pateiks mokykloms, kad mokytojai ir jų mokiniai jais pasinaudotų ruošdamiesi patikrinimams, spręsdami tikslingas užduotis ir aiškindamiesi jų sprendimo būdus.

Kartu su mokinių rezultatais mokyklos gaus ir duomenis, kaip mokiniai elgėsi patikrinimo metu. Elektroninėje užduočių atlikimo sistemoje automatiškai fiksuojama, jei paliekamas testavimo aplinkos langas, bandoma atverti kitus kompiuterio langus ar daromos ekrano nuotraukos.

NŠA pažymi, kad šie veiksmai gali kelti pagrįstų abejonių dėl savarankiškumo atliekant testą ir rezultatų objektyvumo. Per bandomąjį pasitikrinimą tokių atvejų fiksuota apie 2800.

Tikrojo PUPP metu mokinys gali būti šalinamas iš pasiekimų patikrinimo arba jo darbas nevertinamas, jei naudojasi draudžiamomis priemonėmis.

Matematikos valstybinis brandos egzaminas vyks birželio 14 dieną, o PUPP startuoja gegužės 15 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

bankas pensijinis fondas ir elektrikas aferistas

bankas pensijinis fondas ir elektrikas aferistas portretas
pasirupins ka jum matematikos nieda neprireiktu...a dar geriau nustokit galvot nes gerbiama prokurore kitaip galvojantiems pasiule priverstini medikamentini gydima...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių