Vyriausybė teikia prezidentei Daliai Grybauskaitei siūlymą atšaukti Antaną Valionį iš ambasadoriaus Latvijoje pareigų nuo birželio 20 dienos.
Trečiadienio posėdyje Vyriausybė pritarė tokiam teikimui. Kaip posėdyje sakė užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, trečiadienį tokiam siūlymui pritarė ir Seimo Užsienio reikalų komitetas.
A.Valionis pasiprašė atšaukiamas iš pareigų po savo komentarų apie situaciją Latvijoje, kai tuometinis šios šalies prezidentas Valdis Zatleras inicijavo parlamento paleidimo procedūrą. Jis porlatui delfi.lt pareiškė, kad Latvijos prezidento "intencijos kvepia nelabai gražiai".
Latvijos užsienio reikalų ministerija ir Prezidentūra paprašė A.Valionį pasiaiškinti dėl šio pareiškimo. Lietuvos URM iškvietė diplomatą į Vilnių konsultacijoms, ambasadorių pasiaiškinti išsikvietė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Lietuvos diplomatinį atstovą Vyriausybės teikimu atšaukia prezidentas savo dekretu.
Naujausi komentarai